VW Passat Vs Ford Mondeo

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 6. 10. 2019 22:01

Nekupuj dle testů, kupuj dle stavu vozidla. Každá motorizace jezdí jinak, jenom tě to bude mást.
Ani jedním neuděláš chybu. Oboje je dobré auto. Ford je "řidičtější" .
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázaly.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 6. 10. 2019 22:33

No já právě že jsem hledal a nic moc jsem nenašel, že by mondeo vycházelo špatně :D nad dovozem z Německa uvažuju, ale nevím jestli se mi to vyplatí... :D BTW, chtěl jsem právě benzín atmosféru s manuálem, těm automatům moc neholduji, v rámci BMW. Asi se těm BMW nebráním, možná radši BMW než VW :D

Ale díky moc za tipy, popřemýšlím nad tím dovozem
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neurotic 6. 10. 2019 22:39

Pokud si pro to dojedeš a přijede to po vlastní ose nebo seženeš odvoz za flašku tak není důvod, aby se to nevyplatilo. Jestli se jede pro auto 500km na druhou stranu ČR nebo 800km do Německa je jedno ne? Manuál jde taky najít, ale už je poněkud horší výběr takže to chce trochu štěstí
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 7. 10. 2019 07:31

No po vlastní ose to asi nedám. Hlavně by někdo musel jet semnou a vyřizování v Německu by bylo zajímavé... ale asi by se taky dalo. Ale ono to vychází kupodivu stejně / líp v CZ. :D
Asi opravdu nakonec půjdu do toho Mondeo při nejhorším BMW. Ty motory tam jsou prý taky celkem ok.

-- 7. 10. 2019 08:31 --

Každopádně za další postřehy ohledně dané problematiky atd budu rád :)
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XB_1 7. 10. 2019 07:40

Jel bych se podivat ke Krsovi na to Mondeo..treba tam bude mit i neco dalsiho. Ale to Mondeo mi prijde za ty prachy asi nejvic muziky, pokud Ti nevadi tuctove, ale rozhodne ne spatne auto. Ja treba jezdim i kratke trasy po meste, ale potrebuju zaroven velky pohodlny auto a tohle mi prislo jako vhodny.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 7. 10. 2019 07:42

Jinak co jsme se v SZ ještě bavili, tak co si obecně myslíte o 2.5T od Volva ? Prý náročnější a problematičtější servis, máte někdo nějaké osobní zkušenosti ? + samozřejmě ta pěkná spotřeba... :D

-- 7. 10. 2019 08:43 --

No, já to budu řešit v rámci měsíce či dvou ale rád bych nešel přes těch 200 tisíc :D

-- 7. 10. 2019 08:53 --

No, pokud jsou zkušenosti tak klidně sdílejte i v rámci 2.0 Duratec :D Ale ten 2.5T živit člověk asi nechce. Je to jen takové lákadlo.
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 7. 10. 2019 08:01

K 2.5T...
Je to sice puvodne motor Volvo, ale pak do nej hrabl Ford :D
Takze snad napisou (i) jini navstevnici fora kterym se motor taky zadrel :D

K realnym zkusenostem: kdyz to vezmu odzadu, tak na tom motoru je dobry jen zvuk. 220 koni aby tam clovek pohledal, auto tezke na cumak (to v mondeu ani nevadi) velmi malej rejd - to uz muze vadit a spotreba realne kolem 10 - 11l. Obcas se najde nekdo, kdo napise, ze s tim jezdi do 8. Jako byvaly majitel si nedokazu moc predstavit, jak takova jizda (konkretne za 7,7) muze vypadat.
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 7. 10. 2019 08:17

2.5T máme v S-maxovi, teď s ním jezdí ženská , spotřeba je těch 10+, výkon papírově OK, ale reálně to jede hůř. Motor je dost haklivka na olej, když se tam nalije nějaká vodička typu 5w-30, 0w-30, tak při intervalu 15-20k km mezi výměnama zařve na klice. Moc mě ten motor nenadchnul a o nějakou dlouhodobou životnost bych měl asi taky obavy. Čekal jsem, že to bude proti D-catu super motor, ale po delší době usuzuji, že to s tím Volvím motorem nemá moc společného, protože ve Volvech je ten motor pohádka.
Elektronický plyn je dílo satanovo!
JiříTechnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 7. 10. 2019 08:35

Díky moc :) Asi se na něj vykašlu. Výkonově mě to lákalo ale spokojím se asi s tím 2.0 Duratec. Mám v něj celkem víru :D Mám ho v Mondeu MK3, teda teď 1.8, 92kw jak jsem již asi psal. A prostě 300 tisíc skoro a motor se mi zdá naprosto ok. Ostatní věci už tolik ne :D Je to kus od kusu chápu, ale chci snížit možnosti nějakých poruch. Rád bych si to auto nechal déle :)
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 7. 10. 2019 08:41

BWA je nejspolehlivejsi motor VW, ale muze zrat i litr oleje na 2000km.
Kolik oleje zere asi pred koupi tezko zjistis.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Tomas B 7. 10. 2019 08:50

zajeď se kouknout ke Krsovi na to Mondeo, podle toho, co tu píšeš je to pro tebe ideál plus tam může mít i něco jinýho, co může zaujmout
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 7. 10. 2019 08:50

To je právě holt to, co se nedá zjistit, v rámci žádného motoru. I duratec občas žere olej : /
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OTA21 7. 10. 2019 08:51

96kW
OTA21
Štamgast

Odeslat příspěvekod Martin.N88cz 7. 10. 2019 08:53

Ano je :D : / . Musel bych počkat ještě o několik měsíců déle a nechci do toho upřímně tolik investovat. Ale vypadá pěkně, o tom žádná

-- 7. 10. 2019 10:00 --

Jinak to už bych třeba uvažoval o tomhle i
https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... oFrom=list
Ale jako říkám, rád bych se držel kolem 120 - 160 cca. Třeba to přečkám a našetřím ještě, ale ani nejde o našetření peněz, ale o to, že do toho dát nechci :D I kdžy mě tu asi sežerete... Já zase auto nepotřebuji na dojíždění do práce. Je to pro mě spíš taková svoboda, na vyřizování věcí ve městě a okolí, výlety atd.
Martin.N88cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomas B 7. 10. 2019 09:01

mně by si asi nechutnal
Tomas B
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka