Octavia 1 vs Octavia 2, rodinne kombi, 4x4, servis a prevadz

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tindo 12. 8. 2019 12:04

Zdravim.
Bude z hladiska prevadzky a servisu vychadzat lacnejsie O1 alebo O2 alebo je to zajedno?
V pripade O1 1.8T alebo TDI 66, 81, 96kw. ziaden DPF, mozne problemy zname a riesitelne v rozumnych cenach.
V pripade O2 z benzinov nic (1.6MPI nie je s 4x4), z TDI netusim ktory by bol bezproblemovy, auto asi o nieco zlozitejsie ako predosla generacia.

Alternativne Golf 4 Variant 4motion, alebo G5 Variant 4motion?

Ide mi o lacne auto s lacnym servisom, ktore kazdy pozna, je rozsirene, jeho chyby su dobre zname, nahradne diely zohnatelne originalne alebo neorigo na kazdom vrakaci, bazosi atd.

Kombi kvoli rodine (kociar atd), 4x4 kvoli vyuzitiu (v praci - pristup na stavby, v sukromi casto sneh, lad na severe slovenska).
Poradte prosim. Nie som skodovkar ani koncernista, nikdy som po octavii netuzil, ale ako najrozsirenejsie auto mi vychadza logicky tato volba. Nerad by som riesil ojedinele auta ako volvo, subaru a pod. zato skodovky pozna asi kazdy servisak ako vlastne topanky.
tindo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurajec 12. 8. 2019 12:09

kupuje auto s ohledem na servismany - zlatej clovek, a mluvime tady asi o koupi ojetiny a jak stary ojetiny, kolik najezdis rocne ?
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod PatV 12. 8. 2019 12:10

2.0 FSI 4x4
PatV
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pierr3 12. 8. 2019 12:12

jurajec píše: a mluvime tady asi o koupi ojetiny

Asi jo. O1 nebo O2 těžko koupíš jako funglovku. :D
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 12. 8. 2019 12:14

O2 1,9TDI 4x4

-- 12. 8. 2019 13:15 --

O1 v dnesnej dobe uz ne.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Pierr3 12. 8. 2019 12:15

glider píše:O2 1,9TDI 4x4

+1

-- 12. 8. 2019 13:15 --

glider píše:O1 v dnesnej dobe uz ne.

+1
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod tindo 12. 8. 2019 12:16

prosim, ak pisete O2 tdi, tak ktory motor? je ich celkom dost a rozdiely su velke.
tindo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pierr3 12. 8. 2019 12:17

O2 je novější, prostornější, líp jezdí, má lepší Haldex.
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 12. 8. 2019 12:18

1,9 TDI

Pozriet podla kodu motora, niektore su problemove tusim nejake sroby sa tam menia.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod tindo 12. 8. 2019 12:18

jurajec píše:kupuje auto s ohledem na servismany - zlatej clovek, a mluvime tady asi o koupi ojetiny a jak stary ojetiny, kolik najezdis rocne ?

no servis = udrzba. a servisovat budem aj subaru, aj ferrari aj skodovku. rozdiel je v dostupnosti a cenach.
chcem co najjednoduchsiu techniku nech je s tym co najmenej problemov.
najazd je cca 20tkm/rok. kratke aj dlhe vzdialenosti. rodinne vylety, cesta za pracou, ziadna jazda na hrane.
tindo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurajec 12. 8. 2019 12:20

Pierr3 píše:
jurajec píše: a mluvime tady asi o koupi ojetiny

Asi jo. O1 nebo O2 těžko koupíš jako funglovku. :D

No jasne popisuje svy milacky, ale taky by mohl skoncit nakonec u dachny kterou zna taky kazdej servisman :D nebo VW Caddy 4x4 apod...
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 12. 8. 2019 13:04

O1 jako rodinne auto fakt ne

Idealne teda OII po FL Scout s 2.0 TDI 103kw CR 4x4

Kdyz by nebyl kes na scouta, tak se stejne drzet po FL a motoru s CR, idealne 2.0 ale I 1,6ka by snad sla.
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod tindo 12. 8. 2019 13:31

chapem, ze normalne ludia hladaju auto asi takto: co najmladsie a najlepsie za tolko a tolko penazi.
ja hladam nenormalne: radsej starsi model ale s jednoduchsou a preverenou technikou, ktory dokazem udrzat pri zivote s mensou namahou.

Preco? lebo som si kupil nove auto, ktore mi na parkovisku otlkli, po zaruke sa zacali **** veci, ktore neboli v druhovyrobe a jedine original s cakanim na dodanie, alebo sa ***** nieco v elektrike a z celeho okresu na to bol jeden clovek, tak vytazeny, ze nemal na mna cas. Kaslem teda na moderne auta a ich chulostive vstreky, DPF filtre, hlinikove napravy, ktore vydrzia jednu rozkopanu cestu atd. A DPF? neviem kto to vymyslel, ale ta suciastka mi cita myslienky, lebo regeneracia sa spusti presne vtedy, ked zaparkujem a ponahlam sa...prave pre tie motory uvazujem uz nad O1.

O1 je na urovni, ktoru este dokazem akceptovat. Scout by bol ideal, keby to malo fakt schopny (spolahlivy jednoduchy) motor. Takto rozmyslam, ze O1 alebo O2 s overenym motorom s minimom eurokurvitok, 4x4, zdvihnut podvozok o par cm a neriesit ci v zime vyparkujem cez nahrnuty primrznuty sneh bez oskretia spodku. Opravi to mechanik v kazdej druhej dedine a kopec veci si vdaka navodom na nete urobim sam. A ak mi niekto skrabne 15-20 rocne auto, tak sa z toho nezblaznim ako pri novom.
Autu davam kazdy rok preventivku, ale pri jazdenkach sa objavuju veci, ktore proste prist musia. Na nove teraz nemam, preto jazdenka. Ale fakt vrazim peniaze radsej do rodiny, ako do dopravneho prostriedku, ktore uz len zerie a zerie peniaze. Cim novsie, tym drahsie. Nie som socka, ale fakt uprednostnim jednoduchsie vozidlo pred tichou jazdou, imidzom alebo extra funkciami.

Ak sa mylim, v pohode ma opravte. rad si precitam iny nazor, hlavne ak bude mysleny vazne.
Naposledy upravil tindo dne 12. 8. 2019 13:36, celkově upraveno 1
tindo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 12. 8. 2019 13:35

Ani legendární 1.9TDI není záruka toho, že cokoliv se posere kde kdo obratem opraví.

Pokud bys uvažoval takto, tak ti z toho vyjde možná tak Passat B5,5 1,9TDI 96kw synchro a nechat si 10 000kč na výměnu přední hliníkové nápravy za ocel.
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod tindo 12. 8. 2019 13:48

aj ten passat B5.5 by bola moznost, ak tam necaka nejaka narocna zrada.
tindo
Kolemjdoucí

Další stránka