Ojetá Mazda 6 2.0 vs Nové auto nižší střední třídy

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Earendir 9. 8. 2019 18:04

Zdravím vespolek,

Rád bych se touto cestou zeptal na Vaše názory ohledně výběru vozu. Předem chci upozornit, že to bude tak trochu srovnávání hrušek a jablek. Vybírám nové auto a v nynější éře "downsizingu" se všude potkávám s 1.0 TSI, 1.2 TSI atd. Předem také dávám najevo, že netoužím být opět vlastníkem auta s dieslovým motorem jelikož už jsem vlastníkem byl (Golf 1.9 TDI, 77kW) a rád bych změnu. S naftou jsem měl dobrou zkušenost nicméně doba kdy nafta stála znatelně méně už je dávno pryč a proto tentokrát hodlám šáhnout po benzínu. Zdá se mi, že jedinou firmou, která vzdoruje již zmíněnému downsizingu motorů je Mazda. Pokud se pletu tak mě prosím opravte. A ted už k samotné "sofiině volbě".

Do oka mi padla Mazda 6 ve verzi 2.0 benzín. Atmosférický motor dnes vypadá spíš jako přežitek ale slyšel jsem, že Mazda díky pokroku i s tímto motorem drží emise docela nízko. Koukám po verzích roku 2013 a dál. Nestojím o auto který má "nalítáno" 200 000km a tak se to s cenou má okolo cca 280 000 - 350 000 dle najetých km, výbavy atd. Auto plánuju mít alespon 5 let a ročně najedu cca cca 15-20 tis. Problém tkví v tom, že auto za tuhle cenu bude pořád "ojetina" a za stejný prachy se dá pořídit třeba i novej RAPID, FOCUS,CEED kterej bude mít najeto jen pár tis. km ... ovšem všechny tyhle auta mají právě motory s velice nízkým objemem a trochu se těch tříválců upřímně bojím? Máte někdo osobní zkušenost? Víceméně je to dilema mezi novým autem s trochu kontroverzní motorizací a tou ojetou Mazdou 6 s poctivým dvoulitrem. Předem díky za názory.

Ještě pro dopřesnění ... auto plánuju mít alespon 5 let, za týden najedu průměrně 400km. Plánuju do auta lít jen kvalitní benzín (VERVA).
Earendir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 9. 8. 2019 19:14

Záleží na tom, jak jsi narocny na komfort. Dnes uz bych se treba Rapida s 1.0 tsi nebal, lec skyactiv ma sve kouzlo a pak je to volba starsi střední nebo novější nizsi střední..

A uprimne, nevím, jak je na tom sestka s komfortem
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
1997 Škoda Octavia 1.9 TDI SLX Ghetto Line
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 9. 8. 2019 19:22

Osobni nemam.
https://www.auto.cz/video-rozebrali-jsm ... dla-129749

pokud nepotrebujes prostor, bral bych neco z nizsi stredni, pekne vybavene, rocni vuz se zarukou.
Ceed/i30/Megane/Astra/Leon se ctyrvalcem 1,4turbo.
Do ctyr kil se neco urcite najde.

A nebo trochu pritlac a tady o vlakno vedle prodava ajif za 450 olitanyho supa.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod orgasmic 9. 8. 2019 19:29

Nevím jak se rád svezeš, ale s tím dvoulitrem v Mazdě 6 skoro nic nepředjedeš, skoro to nejede.

Co třeba Astra? https://www.sauto.cz/osobni/detail/opel ... oFrom=list
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Earendir 9. 8. 2019 19:45

Na ten rozbor RAPIDa po 100 000 km jsem koukal. Přesvědčilo mě to o kvalitě jen tak napůl, jelikož si myslím, že kdyby se s ním najelo co rok 20 000 km, teda za 5 let by měl těch testovaných 100 000 km tak by opotřebení vypadalo úplně jinak než za rok a půl. Mnohem víc studených startů atd. se na autě určitě podepíše. Prostor není zas tak nutnej ... doted mi stačil VW Golf hatchback co se kufru a prostoru týče.
Ten finanční strop je fakt 350 000,- a ani o kačku víc. Že ta Mazda moc "táhnout" nebude by mi ani nevadilo, spíš se bojím o tu 1.0 TSI jelikož auto bude cca 2x týdně vozit 4 osoby s nějakým tím batohem v kufru na vzdálenost řekněme 150km takže si pořád říkám že alespon těch 1.4 TSI nebo ten 2.0 benzín by dával větší smysl.
Earendir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 9. 8. 2019 20:02

Vim, je to vic, ale nabidka pekna...
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod davpro 9. 8. 2019 20:22

https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list

-- 9. 8. 2019 20:23 --

Ale asi bych hodně výhal nad tou Mazdou :-D
Seat Leon ST 1.5 TSI 96kw FR (2019)
Fiat 500 1.2 51kW (2008)
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod Earendir 9. 8. 2019 20:23

Ten Hyundai i30 taky nevypada zle. Ja jsem teda zasadne proti kombikum ... ne ze bych měl něco proti ceskymu "kombi" narodu ale prostě se mi ty auta vizualne nelibi. Je pravda ze tahle 1,4 uz ma lepsi objem a 103kW to uz by mohlo trochu jet :-) a urcitě by se to dalo sehnat i ve verzi sedan nebo hatchback.
Earendir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garážmistr 9. 8. 2019 20:25

Bych tu Mazdu zkusil.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod Earendir 9. 8. 2019 20:25

davpro píše:https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/tipo/18315680?goFrom=list

-- 9. 8. 2019 20:23 --

Ale asi bych hodně výhal nad tou Mazdou :-D

Proc bys vahal?
Earendir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davpro 9. 8. 2019 20:27

Je to lakave, vetsi a pusobi to draž - prostě lákadlo oproti nižší střední - ALE - jak koukam na sauto, do 350jich je minimum, jedne nechat dovezt.

Asi by ve mě zvítězil konzervatismus a vzal bych něco takového:

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list
Fiat 500 1.2 51kW (2008)
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod Earendir 9. 8. 2019 20:33

Uprimne trochu se prave bojim toho vrazit nekomu do ruky 350 000,- za Mazdu 6 se 130 000km najeto a doufat ze bude vse v cajku. Mnohem konzervativnejsi me prijde koupit rocni vuz napr. ten Golf nebo Rapid ... mit tam jeste nejakej rok zaruku a prece jenom ma clovek jakousi jistotu ze to ma jen rekneme tech 10 000km namotano. Zrovna i nad tim Golfem jsem premyslel. Koupit nejakou 1.2 TSI nebo 1.4 TSI. Je to pro me trochu citova zalezitost kdyz uz jsem ho mel ... ta kvalita zpracovani je tam jina nez v RAPIDU.
Earendir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davpro 9. 8. 2019 20:37

Tak nevahej, myslim, ze budes spokojeny....ta Mazda bude vetsi sazka do loterie
Fiat 500 1.2 51kW (2008)
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod garážmistr 9. 8. 2019 20:39

V tom se názory rozcházejí.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod Earendir 9. 8. 2019 20:50

Asi pujdu nekam na zkusebni jizdu s tou Mazdou 6 2.0 a uvidim jak to na mě bude pusobit ...
Earendir
Kolemjdoucí

Další stránka