Nové auto do 600.000,- Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod goz4xl 5. 8. 2019 11:49

Zdravím všechny a prosím o pomoc.
Protože moje O1 Tdi už je lehce za zenitem ;-), poohlížím se po něčem novém.
Děnně najezdím kolem 100 km a to z cca 80% po dálnici, zbytek město + 1x ročně dovolená, kdy najezdím většinou 3000+ km. Jezdíme převážně ve dvou.
Z výše uvedeného mi vychází jako vhodnější nafta, ale nevadí mi ani benzín. Docela by se mi líbil hybrid, ale nic vhodného jsem v téhle ceně nenašel. Vzhledem k tomu, že se pohybuju kolem Prahy a po Praze a často potkávám kolony, rád bych automat, ideálně s nějakým asistentem pro jízdu v kolonách. Vůbec bych rád, když už je taková doba, aby mělo auto všechny dostupné asistenty v současnosti nabízené. Všechny automobilky je mají, ale nikde jsem nenašel porovnání, která je má nejlépe vyladěné a funkční v běžném provozu.
Nemám nějakou preferenci co se týká typu karoserie, s SUV nemám zkušenosti, ale zřejmě jde jenom o zvyk.
Preferuji pohodlí před sportovní jízdou, ale auto by mělo trochu jet :-) Mělo by mít dobré odhlučnění a prostor vepředu aspoň jako O1.
Papírově se mi líbila např. Toyota C-HR v hybridu, ale naživo mě úplně nenadchla, hlavně vnitřním prostorem.
Dál se mi líbí třeba Mazda 3 v sedanu, Suzuki Vitara, Citroen Cactus...

Plánuji obejít autosalony a osedět a prozkoumat všechno v této cenové relaci, ale rád bych výběr trochu zúžil. Radši bych si auto nakonfiguroval sám, ale pokud bude vhodná skladovka (předváděčka), tak to není problém. Mělo by se jednat o vyšší stupně výbavy s lepšími motory.

Předem díky :-)
Bosch COM 607, Panasonic GD35, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P990i, iPhone 3G, ZTE Blade, iPhone 5 32GB, LG G4, iPhone X 256GB
goz4xl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 5. 8. 2019 11:55

hybrid na dalnice nedava smysl, to co pises si rika o naftu. Z toho co pises se na dalnici nehodi nic, to jsou vsechno tak mestske auta. Asistenti funguji vsude stejne. Jsou k hovnu, ale pro ten pocit, proc ne.
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod K86 5. 8. 2019 11:59

Nafta, adaptivni tempac, automat za 600 to bude na vyber docela dost malo aut
FFIIIC FL 2,0TDCI 150 kobyl
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Tomas B 5. 8. 2019 12:04

záleží jestli myslí koupi nového nebo "nového" po O1
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod goes 5. 8. 2019 12:05

nevim ktere auta maji ten asistent rozjezdu v kolone apod. aby to fungovalo samo. Jinak bych za 600 vzal mirne jetou octu a byl zase spokojeny.
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 8. 2019 12:19

Nová Mazda 3 v dízlu už by měla dálnici zvládat dobře. Sedan ve výbavě Plus má kopec výbavy, zejména ty vyžadované asistenty (ty už jsou dokonce v základu) a stojí 608400. Jen to nebude žádnej trhač. Něco jako 1.6 TDI. Což vlastně trhač je, podle toho co píše glider :D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 8. 2019 12:20

Ajo kura, s automatem 673400... Tak asi nic :D
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod tombas 5. 8. 2019 12:22

Ale za naftu se v Německu za chvíli nedoplatíš a moc bych se nedivil, kdyby ostatní země následovaly. I když ani to Německo není ještě jisté, ale prostě to reálně v budoucnu hrozí.
Navíc auto nekupuješ na rok nebo dva, takže uvažovat trochu dopředu se vypaltí.
Žijeme v hrozné ekošílené době.
Zkus se podívat po CNG variantě, ale uznávám, že nabídka je zoufalá a značně omezí výběr.
Nějaký Seat Leon by se našel, možná i Golf nebo oktávka, ale tam bude problém s cenou.
Hybrid na dálnici sice není k ničemu, ale po městě to trochu smysl má. Tam je už trochu větší výběr, např. Toyota Auris nebo nová Corolla, případně docela zajímavá Kia Niro.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/kia/ ... oFrom=list
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod goz4xl 5. 8. 2019 12:36

S naftou si právě nejsem jistý. Nové auto bych chtěl mít třeba na 8-10 let. To je i jeden z důvodů proč hybrid, tahle auto budou čím dál tím víc zvýhodňována (vjezd do centra města, parkování).
CNG nechci. Vadí mi zákazy vjezdu do podzemních garáží a omezená síť čerpacích stanic.
Takže něco v benzínu co by mě nesežralo?
Bosch COM 607, Panasonic GD35, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P990i, iPhone 3G, ZTE Blade, iPhone 5 32GB, LG G4, iPhone X 256GB
goz4xl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 8. 2019 12:45

Asi nějaké TSI. Ale 1.5 teď cuká, tak bych počkal jak se to vyvrbí. Pak samozřejmě i ta Mazda, ale G122 má slušně řečeno rezervy v dynamice.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod garážmistr 5. 8. 2019 12:45

Arnie J píše:Ajo kura, s automatem 673400... Tak asi nic :D

Pořád může vzít benzín a neměl by ho sežrat. Ale po OI tdi bude rozčarování všechno.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 8. 2019 12:47

Tu jsem nechtěl moc nutit, lidi dnes pro atmosféry nemaj pochopení :)
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod jurajec 5. 8. 2019 12:48

goz4xl píše:tahle auto budou čím dál tím víc zvýhodňována (vjezd do centra města, parkování).

Myslis to jak Praha po jedinem roce zvyhodnene parkovani pro hybrid zakazala ? Vyrazne zprisnili podminky, ted muze parkovat vsude po praze pouze vozidlo s ekoznackou - to ma mit pod 50g/CO2 n a 100km coz splnuji pouze plug-in hybrid vozidla (tj. ti co ujedou par desitek km ciste na elektrinu) a pak elektrovozy.
Naposledy upravil jurajec dne 5. 8. 2019 12:51, celkově upraveno 1
jurajec
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod miromen4 5. 8. 2019 12:50

Arnie J píše:Nová Mazda 3 v dízlu už by měla dálnici zvládat dobře. Sedan ve výbavě Plus má kopec výbavy, zejména ty vyžadované asistenty (ty už jsou dokonce v základu) a stojí 608400. Jen to nebude žádnej trhač. Něco jako 1.6 TDI. Což vlastně trhač je, podle toho co píše glider :D

Zde maš dynamiku trhaču do 150km/h...
https://www.autozeitung.de/ford-focus-h ... 96700.html

Pokud diesel tak bych se poptal na saloně hondy na civica. V dieslu by to do 600tkč mohlo jit..
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hond ... oFrom=list
u benalu by se vidělo.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod goz4xl 5. 8. 2019 12:51

jurajec: O tom vím, ale není jenom Praha. Jezdíme občas do Německa a tam to bude s vjezdem do center měst čím dál přísnější.
goz4xl
Kolemjdoucí

Další stránka