Rodinné kombi do 400 tis.

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Pr. 22. 7. 2019 09:42

Ahoj všem. Narodila se nám dcera, takže pořizujeme kombíka. Bude se zároveň jednat o auto č. 1 v rodině. Do teď jezdím Puntem r.v. 2004, na něj nedám dopustit, ale pro rodinu opravdu není. :D

Bydlíme pár km za Plzní, kam dojíždím každý den do práce, na nákupy, za kulturou a sem tam vyrážíme na nějaké výlety. Měsíčně najezdím cca 1200 km.

Nejsem žádný závodník, nehoním se za kW, ale zase aby plně naložené vyjelo kopec na Šumavě.

Požadavků není mnoho:
- čtyřválec, benzín
- cena do 400, nové (předváděcí)
- automatická.klimatizace

V cenové relaci jsem našel:

i30 T-GDI 140

Auris TS 1.6 Valvematic

Mégane Grandtour 1.3 TCe 115

Tipo SW 1.4 Tjet 140


Díky všem za názory
Tomáš Pr.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 22. 7. 2019 09:44

Auris vyradit, to na motor vobec nejde a celkovo nezaujimave auto s malym kufrom.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 22. 7. 2019 09:47

Tak jestli myslí Auris kombíka, tak ten má kufr obrovskej. A určitě je zajímavější, než třeba Tipo ;-) .
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2019 09:50

ano, je zajimavy treba tim, jakou hruzu dokazi designeri vymyslet.
anonymni

Odeslat příspěvekod K86 22. 7. 2019 09:51

kolem a kolem ani jednim autem neudelas chybu, protoze nejsi narocny ridic.
Pokud by se ale melo selektovat, tak
Tipo vyradit, kvuli interieru a motoru
Auris kvulimotoru, je to prece jen vyhonena atmo otackama.

Pokud by nebyl pozadavek na 4valce, tak tam je situace o dost lepsi!
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 22. 7. 2019 09:56

goes píše:ano, je zajimavy treba tim, jakou hruzu dokazi designeri vymyslet.

Věc názoru a osobní preference. ;-)
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2019 09:57

jsou veci, co jsou dane a nejde s nimi hybat. Treba ze rano vyjde slunce, nebo ze Auris ma hrozny design ,jako vse od tojoty/lexusu
anonymni

Odeslat příspěvekod K86 22. 7. 2019 09:59

Pohodlí a design se nikdy nezměří a nikdy se nebude dát změřit., takže netřeba stále dokola někomu cpát svůj subjektivní názor.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2019 10:00

Ale toto co pises je taky jen subjektivni nazor, tak proc jej tu cpes? Muj subjektivni nazor je, ze to lze jasne vyhodnotit.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tomáš Pr. 22. 7. 2019 10:01

Mně se Auris také nijak extra nelíbí, ale jako jediný z výběru nemá turbo. Nevím jak se turbu bude líbit moje popojíždění do města.

Třeba Tipo mně osobně se líbí s Méganem nejvíc, ale to je prostě subjektivní názor.

Spíše než designu bych dal přednost spolehlivosti a nízkým servisním nákladům. Nejsem člověk, co si kupuje auto co 5 let a rád bych s ním klidně i těch 200 000 km najel.
Tomáš Pr.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Shr3k 22. 7. 2019 10:03

1.4 T-Jet bych nezatracoval, na krátké trasy lepší než přímovstřik. Ale Mégane je asi nejlepší nabídka.

-- 22. 7. 2019 11:04 --

Tomáš Pr. píše:Nevím jak se turbu bude líbit moje popojíždění do města.

Fiat má v tomto případě výhodu.
Shr3k
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2019 10:08

Z vyberu bych vyradil tojotu a pak vybral to co se ti libi
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 7. 2019 10:21

Líbí se mi jak, jak K84 nařkne Kozu ze subjektivního hodnocení a v zápětí napíše vyřadit Tipo protože interiér (SW s TJetem nemusí být za ty peníze holátko, takže interiér není TOP, ale je v pohodě) a motor (přičemž se prokazatelně jedná o nejlepší motor z nabídky ať už po stránce jízdního projevu, tak spolehlivosti a jedinou pihou na kráse je trochu vyšší spotřeba ve srovnání s ostatníma, jinak ve všem lepší)...

Já bych teda jako první vyřadil Toyotu, páč nejede ani pro nenáročného řidiče, zvlášť když se to naloží, pak bych vyřadil Renault, protože Renault (to nechceš servisovat, ale uznávám žádná trága to nebude, prodají dost aut, tak to nějak fungovat bude, ale subjektivně mi Renault prostě nic neříká) a ve finále bych se rozhodl mezi Hyundai a Fiatem, přičemž bych vzal Fiat, ale uznávám, že ten Hyundai není horším autem..., byť teda asi z pohledu bezpečnosti a spolehlivosti a servisních nákladů bude horší. Jen působí o trochu modernějším dojmem, ale to je otázkou preferencí a případně konkrétní nabídky.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 22. 7. 2019 10:24

No jo, zase ti nekdo slapl na fijata, co? :D

Da se predpokladat, ze generacne nejstarsi auto, ktere bylo od zacatku delane jako low cost to s pouzitymi materialy nebude mit nijak oslnive. Ale chapu, nekomu se to muze libit
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 22. 7. 2019 10:33

Tomáš Pr. píše:Mně se Auris také nijak extra nelíbí, ale jako jediný z výběru nemá turbo. Nevím jak se turbu bude líbit moje popojíždění do města.

Spíše než designu bych dal přednost spolehlivosti a nízkým servisním nákladům. Nejsem člověk, co si kupuje auto co 5 let a rád bych s ním klidně i těch 200 000 km najel.


Taky se mi nelibi Auris ale jestli mas nizky % najezd na dalnicich tak bych vzal hybridniho Aurise, krome spolehlivosti potesi i nizsi spotrebou : https://www.sauto.cz/osobni/hledani#!ca ... model=1411

Davat prednost Fiatu jen kvuli tomu ze je to 4-valec oproti Rapidum,Octaviim,Focusum je blbost...
jurajec
Štamgast

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků