2x autosedačka + 1 dospělý vzadu = neMPV

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Tomas B 18. 7. 2019 09:45

goes píše:Jedou takhle večer Tomas B a Arniem J Superbem, přičemž spolujezdec spí. Řidič si říká:
"No co mám dělat? On si klidně spí a já za chvilku asi také usnu! Tak co, vemu nějakého stopaře."
Jede, jede a najednou u silnice stojí pěkná dívčina v kraťoučké sukýnce (neni to zena Tomase B ani nahodou). Tomas B má velikou radost a zastaví jí. Ona nastoupí, sedne si pěkně doprostřed a roztáhne nohy. Řidič najednou začne zběsile budit Arnieho J a říká mu:
"Vole! Vole! Podívej se do zpětnýho zrcátka!!!"
On se celý tak rozespalý probere, podívá se do toho zpětného zrcátka a říká:
"Hele vole - nemáš hřeben?! Já vypadám jak *****!!!"


to ma byt narazka na Arnieho chybejici vlasy nebo co :-))
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 7. 2019 09:49

Nevsiml jsem si ze ny nemel Arnold vlasy ci mu nejak chybely. Tak si strc tyto kecy nekam
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 7. 2019 10:07

dík :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 18. 7. 2019 10:08

:-))
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 7. 2019 10:14

No

-- 18. 7. 2019 11:14 --

No
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod _maty_ 18. 7. 2019 10:15

:D
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 18. 7. 2019 16:41

jurajec píše:Odborne jiste nejsou, ale rovnez si to necucam z prstu.

TUV report spolehlivosti 2019 vozy stare 4-5 let : S-Max 98. misto, Verso 30. misto, C4 93. misto.

Z roku 2016 vozy 1-3 roky ukazuje ze S-Max je na 121. miste ve spolehlivosti, Toyota Verso na 14. miste u vozu v kategorii 1 az 3 roky.

Pro hruby odhad ty TUV reporty staci. Vyhodou mene spolehlivych aut je samozrejme vetsi propad cen, takze to urcite hraje do karet kupujicim kdyz jim to nevadi.

Verso je spolehlivý, protože je primitivní, tak primitivní, že bylo zastaralý už když ho vydali ;-) A teď mi řekni co si tam má vzít za motor, benzíny jsou slabý, že to nejede ani s řidičem natož naložený (Verso 1.8, prudké stoupání s naloženým autem na 3-ku... o 1.6 ani nemluvím) a diesly jsou podělaný už z výrobního pásu :hm ... je to tak úžasný auto, že jsem ho za zmiňovanýho S-Maxe vyměnil :lol: (sice Corollu Verso 2009, ale to je buřt, krom světel a budíku uprostřed tam není rozdíl...)
Elektronický plyn je dílo satanovo!
JiříTechnik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 3. 8. 2019 17:56

dvě děti v sedačkách a tchyni k tomu nacpu i do Sandera (snáž než do Favorita) ale jednak je lepší dát sedačky s dětma k sobě na stranu a dospělýho ke dveřim. Když si tam zkusím sednout sám tak se to dá, ale je to těsný, takže víc jak hodinu bych tam asi bejt nechtěl...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 3. 9. 2019 11:30

Vypada to, ze budu muset skutecne sahnout po MPV.
BTW. takovy Passat B8 ma stejnou sirku interieru vzadu jako novy Touran. Ale zrejme ta polohovatelnost tri sedacek umozni, ze se tam lepe tri dozadu vejdou.

Napada me:
Peugeot 5008 (1. generace FL) 1.6HDI s EAT6 (Aisin)
https://www.emilfreyselect.cz/emil-frey ... d261/24448
VW Touran I. generace 2.0TDI DSG6 (bude celkem vonavka)
https://www.dasweltauto.cz/detail/23965 ... =Automatik

VW Touran II. generace 1.6TDI (uz dost jete)
https://www.dasweltauto.cz/detail/20745 ... =Automatik


Ten Peugeot je vyrazne levnejsi a co jsem cetl i solidni. Od VW zase vim co financne cekat v servisu. Ted mam O2 1.9TDI a servisne je to prijemne auto - zadna zaludnost, mnozstvi druhovyroby, kazdy do toho umi sahnout, dily cenove ok... u Peugeotu nevim, ale ta cena je ok.
LovecDuchu
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 3. 9. 2019 12:04

By ma zaujímalo, čo na to dobrý duch :hm :D
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 3. 9. 2019 12:06

Touran II jsem presne pro tyto pripady porizoval. Jde o to, ze oprotu Passatu jsou krajni sedacky vic u dveri, takze uprostred zbyde vic mista, navic prostredni cestujici nema pod nohama tunel. Taky zalezi, jake sedacky tam zrovna jsou. Vajicka jsou v pohode, protoze osobe uprostred neberou misto v urovni ramen. Nejhorsi jsou asi ty 9-18kg, ty tam ted mame na stranach. Do Chorvatska bych tak asi jen nechtel, ale pri ceste kolem 2h to je bez problemu. Negativum je nastupovani na prostredni sedadlo, kdyz mas na kraji sedacky. Idealne sedadlo spolujezdce posunout dopredu..

Kdyby ten neco zajimalo, tak napis. Servis (pravidelne prohlidky) celkem za hubicku.
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 3. 9. 2019 12:47

Mám to úplně stejně jako TomZ. Touran byl po vyřazení grandpicassa a dacie nejlevnější "pětimístné" auto. Proti Citroenu nic nemám, jen mi nesedí a přijde mi obří. Touran je pro rodinné potřeby velmi pohodlný (děti se v autě postaví, v pohodě nastupují jednou stranou, lze posouvat každou sedačkou zvlášť, sklopí se prostřední zadní sedadlo a protahneš dvě dětská kola 20 bez rozebírání atd.), no proti passatu a dokonce oktavii to trochu víc drncá.
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 3. 9. 2019 12:56

My mame ted jednu 9-18kg a druhou 18-36kg. Nejpraktictejsi by bylo hodit ty sedacky doprostred a nakraj a dospeleho vezt na kraji. Tak by bylo mozne teoreticky i jednoduse prevezt nekoho ve treti rade (kdyby tam byla). Potrebuji idealne 1x mesicne vzadu 2 sedacky a dospely asi na 3h jizdy.
Je velky rozdil mezi Touranem I a II?
Od prvni generace Touranu me odrazuje, ze je to konstrukcne a bezpecnostne hrozne stare auto (16 let). Na druhou stranu ten posledni facelift narozdil od prvnich roku vyroby je vychytany, s 2.0TDI bude dobre svezeni a DSG s mokrymi spojkami je ok. Druha generace by byla vyrazne modernejsi, ale (!!) prvni rok vyroby, pouze s 1.6TDI a hlavne DSG suche spojky (snad uz ale vychytane).
LovecDuchu
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomZ 3. 9. 2019 13:16

Ja tam mam adaptivni tlumice na 16kolech, ale stejne je to nepohodlny.
V touran 1 jsem jel jen 1 taxikem, a prisel mi o neco mensi a jak pises, uz to je konstrukcne stary auto. Do toho bych nesel. A v nemecku nejsou s 1.4tsi dsg? To je uz nyni bezproblemovy motor.
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal220 3. 9. 2019 13:32

A je nutné vozit tchýni s sebou?Zbytečně zvedá spotřebu když si kvůli pár jízdám musíš koupit větší auto.Možná právě v menším autě by radši sedla na bus než se tam mačkat 3hodiny :))
Michal220
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků