Jaké auto do 300 - 350 tis.

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jarek89 19. 6. 2019 14:33

Ahoj chtěl bych vás poprosit o radu. Stojím před výběrem auta.

Moje kriteria

automatická převodovka (klidně může být i robotizovaný)
Najedu ročně cca. 20 tis. km mix. (dálnice, okresky, město)
Kufr: min. 500 litrů
Najeto: do 60 000 Km

ve výbavě bych chtěl mít vyhřev zrcátek, tempomat, vyhřívané sedačky, navigaci, když by auto vypadalo fakt dobře bez některých věcí bych se obešel. Hledám hlavně něco spolehlivého nebo něco co k tomu má předpoklady.
Auto plánuji mít 6-7 let

Zatím mě napadl Fiat Tipo 1.6 Etorq klasická atmosféra, kde se nemá co pokazit. Nebo Citroen Grand C4 Picasso 1,6 HDI 85 kw nebo 2.0 HDI
jarek89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 6. 2019 14:38

Leon kombi dsg
anonymni

Odeslat příspěvekod jarek89 19. 6. 2019 16:21

Co si myslíte o Peugeotu 2008 nebo Citroenu C3 uvažuji o novém, jde sehnat za nějakých 380 tis.
jarek89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 19. 6. 2019 16:33

Svez se a uvidíš,já bych za takovej kotrmelec ty prachy nedal.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 6. 2019 16:37

jarek89 píše:Co si myslíte o Peugeotu 2008 nebo Citroenu C3 uvažuji o novém, jde sehnat za nějakých 380 tis.


Vždyť nesplňují požadavek na kufr.

Pokud bych si chtěl přihřát polívčičku, tak myslím, že dobrá volba by byl Rapid, který bude za tu cenu skoro nový. Případně C-Elysee nebo P301 s 1.6VTi. Picasso je taky fajn, ale nešel bych do dieselu, pokud jezdíš často krátké trasy.

Na navigaci bych se vyprdnul, bez aktuálních údajů o provozu je stejně k prdu. Lepší je mobil. U toho Rapidu navíc jde obrazovka telefonu zrcadlit na displej autorádia, takže se to chová stejně jako vestavěná navigace.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/citr ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 6. 2019 17:22

jarek89 píše:Co si myslíte o Peugeotu 2008 nebo Citroenu C3 uvažuji o novém, jde sehnat za nějakých 380 tis.


Tak si ujasni co chces. Nejdeive vypises parametry a pak resis auta co je nesplnuji. Nejsme tady pro srandu kralikum
anonymni

Odeslat příspěvekod jarek89 19. 6. 2019 18:48

Goes: já to bral tak, že za cenu 380 tis je to nový, tak sem to tu jen nadhodil, protože v každém případě lepší nový s menším kufrem než starší a s větším kufrem, navíc to už vypadá trochu jako auto.

aikoN : tak do práce jezdím cca. 25 km jedna trasa z toho cca. 20 km po dálnici. + o víkendu nějaký ten výlet.

Rapidu v 1.0 TSI fakt ne to už je asi lepší ten C- Elysse nebo ta 301 a to jen díky tomu atmosferickému motoru, ale v interieru je to děs. Teď jezdím s Cromou 2.4 JTD a nafťák je to poslední co mě štve, i ta nafta se dokáže na té trase ohřát. Takže nějaká rozumná nafta mě nevadí, ta se mi líbí právě u toho Citroenu a Peugeotu, mají dobře řešené DPF.
Naposledy upravil jarek89 dne 19. 6. 2019 19:07, celkově upraveno 1
jarek89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 6. 2019 18:58

Já si vzal benzín raději i na každodenní ježdění 90 km do práce (ten Rapid 1.0 TSI). Diesel se sice na 20 km taky jakž takž zahřeje, ale až ke konci jízdy a de facto jezdíš furt se studeným autem. TSI je za 15 km zahřáté komplet i s olejem. Kapalina je na 90°C za 2 km jízdy. A jezdí to při většinovém podílu dálnice za 5.5 na sto. Elysee s 1.6 na tom bude trochu hůř, ale zase nemá tolik *****ítek a oproti dieselu bude pořád o dost příjemnější na provoz.

Osobně moc důvodů pro naftu nevidím.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 19. 6. 2019 19:06

jarek89 píše:Rapidu v 1.0 TSI fakt ne to už je asi lepší ten C- Elysse nebo ta 301 a to jen díky tomu atmosferickému motoru.

Ne. Atmosfera je kor na dalnici uplna hruza. Navic se vsadim, ze PSA k tomu dava petikvalt.
Pro decka dodam mala atmosfera.
Tzn. fabia combi/rapid v nejake pekne vybave, lehce jete, 1.0TSI automat je jedna z mala voleb v tom budgetu. Kdyz pridas 50-100k, uz se bude dat serozne vybirat.
Jeste by slo neco takoveho:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarek89 19. 6. 2019 19:16

aikoN: kamarád má 1.6 HDI v citronu a za 6 km se v klidu ohřeje.

maXX_CZ: než rapid v jednolitru to raději půjdu do něčeho více olítanýho. Stejně ten jednolitr vydrží tak 100 tis. km pak to půjde do ...
jarek89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 19. 6. 2019 19:17

maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarek89 19. 6. 2019 19:22

maXX_ CZ: ne neříkali ale rapida v jednolitru díky nechci.
jarek89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 6. 2019 19:44

jarek89 píše:aikoN: kamarád má 1.6 HDI v citronu a za 6 km se v klidu ohřeje.

maXX_CZ: než rapid v jednolitru to raději půjdu do něčeho více olítanýho. Stejně ten jednolitr vydrží tak 100 tis. km pak to půjde do ...


I olej se za těch 6 km ohřeje? To je daleko důležitější z hlediska životnosti motoru, než kdy jde teplý vzduch z výdechů ;-)

-- 19. 6. 2019 19:48 --

jarek89 píše:maXX_ CZ: ne neříkali ale rapida v jednolitru díky nechci.


Radím se v tom minimálně zajít projet. Já jsem do toho přesedl z C4 1.6 16V a jsem happy jak dva grepy, ten motor je jak z uživatelského tak dynamického hlediska úplně někde jinde. Chce to odhodit předsudky.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 19. 6. 2019 19:54

maXX_CZ píše:
jarek89 píše:Rapidu v 1.0 TSI fakt ne to už je asi lepší ten C- Elysse nebo ta 301 a to jen díky tomu atmosferickému motoru.

Ne. Atmosfera je kor na dalnici uplna hruza. Navic se vsadim, ze PSA k tomu dava petikvalt.
Pro decka dodam mala atmosfera.
Tzn. fabia combi/rapid v nejake pekne vybave, lehce jete, 1.0TSI automat je jedna z mala voleb v tom budgetu. Kdyz pridas 50-100k, uz se bude dat serozne vybirat.
Jeste by slo neco takoveho:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list

Tady bych se určitě neozval.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 19. 6. 2019 20:14

jarek89 píše:maXX_ CZ: ne neříkali ale rapida v jednolitru díky nechci.

Heh stacila by jedna hodinova projizdka a tento nazor bude minulosti :)

Taky mam rapida v litru a na pojizdky cajk.. rozhodne lepsi nez nejaka unavena mala atmoska.. jako chapu predsudky, ale zkus si to projet..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků