škoda scala a její výbava :)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Elljey27 13. 6. 2019 11:14

Zdravím,

vybral jsem si auto bude to Scala, dostanu na ni 10% slevu, ale teď trochu tápu nad výbavou? Myslíte, že mi můžete poradit?

1. Snažím se zjistit, jestli k něčemu využiji ty úžasné BI-LED světlomety, nestačí mi normální?
2. Stačí mi manuální klimatizace nebo potřebuji dvouzónovou?
3. No a trochu mě děsí adaptivní tempomat, zatím jsem kolem sebe slyšel, že většinou brzdí moc ostře a mají problém auta za vámi... (vím, že bych musel přejít do stylu)

Zatím mám předvybránu bit.ly/skoda_ambtions
Tohle je případně ta ve stylu bit.ly/skoda_style
Elljey27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurajec 13. 6. 2019 11:20

1+3: Co ti brani vyzkouset si v aute ty lepsi svetla a adaptivni tempomat ? Budes s tim roky jezdit a ani se s tim predem neprojedes ? Nazory tu posbiras, ale neni nad osobni zkusenost...

2. to je otazka komfortu, me treba manualni staci ale budes si s tim porad hrat abys to nastavil optimalne

a ta prvni ambitions predvybrana - ja bych tohle auto bez zadni kamery nechtel, skrz to zadni sklo je prd videt dozadu.
jurajec
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Elljey27 13. 6. 2019 11:44

To je mi jasné, k tomu se dostanu, ale já vůbec budu mít problém najít 1.5 k testu, která by měla takto rozdílné specifikace.

Díky za tip s tou kamerou, teď parkuji s Cordobou, která je velikostně stejná, jen má zadek a celkem bez potíží. Ty parkovací senzory budou stačit.
Elljey27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod addiction 13. 6. 2019 12:00

To teda radsi priplatek za kameru nez za DAB.
Das Auto

und

Skoda Octavia 2.0 TSI L&K
addiction
Kavárník a lepšočlověk

Odeslat příspěvekod Olsztyn 13. 6. 2019 12:04

Jestli jsou ty ledky jen na potkávačky tak jako ideální to není, ale myslím že bych s tím dokázal žít. Stejně naprostou většinu času svítíme tlumenejma.
Manuální klima - jestlis neměl tak to zvládneš, samozřejmě je to komfortnější, ale pokud to není downgrade tak se dá
Adaptivní tempomat - používám, ale tu adaptuvitu moc ne, to dřív hodím blinkr a předjedu. V čem je to dobrý je větší pocit jistoty, bezpečí. Můžeš klimbnout, řešit haranty vzadu, hrabat se v navigaci a tohle tě podrží. Spíš bych zpětné priobjednal lane assist. ACC je možná spojený se city brake (který mi funguje i na zpátečku při couvání) a ten to prostě zahamtne, což je super
Olsztyn
Nováček

Odeslat příspěvekod Cirk 13. 6. 2019 12:46

Cirk
Nováček

Odeslat příspěvekod aikoN 13. 6. 2019 13:59

Olsztyn píše:V čem je to dobrý je větší pocit jistoty, bezpečí. Můžeš klimbnout, řešit haranty vzadu, hrabat se v navigaci a tohle tě podrží. Spíš bych zpětné priobjednal lane assist. ACC je možná spojený se city brake (který mi funguje i na zpátečku při couvání) a ten to prostě zahamtne, což je super

Je otázkou, jestli ti asistenti tohle chování u řidičů spíše nepodporují. Při jízdě se řidič věnuje řízení. Nikoliv hrabání v navigaci, harantům vzadu apod.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 13. 6. 2019 14:22

Klimu urcite dvojzonu, vzhlad a funkcnost ruls.
LED svetla treba vyskusat.
Adaptiv tempomat s automatom urcite, s manualom by som si to rozmyslel.

Blind spot by som si dal (cus goes).
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod _maty_ 13. 6. 2019 14:44

A tak na vzhled sere bilej tesak, ale proste manualni klima jen fakt v nouzi nejvyssi..
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 6. 2019 14:45

podle mě rozdíl mezi žádnou a manuální klimou je nesrovnatelně větší než mezi manuální a automatickou :D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod _maty_ 13. 6. 2019 14:46

Tak zadnou, to uz snad v dnesni dobe??
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod brasci 13. 6. 2019 14:52

Arnie J píše:podle mě rozdíl mezi žádnou a manuální klimou je nesrovnatelně větší než mezi manuální a automatickou :D

Ty musis byt genius :D
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 6. 2019 14:57

to musím :D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Pierr3 13. 6. 2019 15:05

Musíš... A jsi?
Pierr3
Inventář