Nové auto, benzín, 35 000 €, 200 koní+interiér

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod flyeris 27. 5. 2019 14:24

Pekný deň, vyberám nové auto do 35 000 €.

Pred plným nástupom elektromobilov a rýchlosti obmedzenej elektronicky na zákonný limit si chcem ešte trochu užiť, preto by jeho výkon mal byť okolo 200 koní (ideálne nad alebo aj jemne pod, ak to stojí za to) a jazda v ňom by mala vedieť...povedzme zaujať. Takže nie úplná nuda ale ani motokára. Bude to auto aj na denné jazdenie. Preferujem benzín.

Auto musí byť s automatickou prevodovkou.

Tiež je pre mňa dôležitý pekný a na dotyk kvalitný interiér, mám rád technológie (takže veci ako dotykové ovládanie a displej namiesto budíkov sú pre mňa v pohode).

Veľkostne segment C v akejkoľvek forme (hatch, sedan, lift...). Značkovú preferenciu ani neznášanlivosť defacto nemám, len napríklad výrobky koncernu VW považujem zvnútra za absolútne nezaujímavé.

Pozeral som Mercedes A (tam je problém s cenou), novú Mazdu 3 Sedan (jedine so Sky-X, na ktorý treba ešte chvíľu počkať), Kia PROCEED GT (neviem či je dobrý pomer cena/značka/výkon), Hyundai i30 Fastback N (zatiaľ nemá automat a problém je s interiérom), BMW 1 odchádzajúcej generácie (problém s veľkosťou vo vnútri a kufrom) či nový Ford Focus ST (ale neviem či sa vojdem cenou a nepáči sa mi zaostalý infotainment).

Ušlo mi niečo? Čo by ste vybrali vy? Ja som asi najbližšie k Mazde, ale nechcem vás ovplyvňovať.
flyeris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 5. 2019 14:27

Koukni na Megana r.s. s EDC. Úplně přesně nevím, jak to máš s tím interiérem, ale sedačky jsou tam OK. Za tvojí sumu se vlezeš i za ceníkovou cenu.
Já jsem vybíral podobně a se vší úctou k mazdě jsem teda na sky-x ani nečekal :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 5. 2019 14:28

flyeris píše:Ušlo mi niečo?

To bys měl nejlíp vědět ty, ne? :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod flyeris 27. 5. 2019 15:40

MV_cz píše:Koukni na Megana r.s. s EDC. Úplně přesně nevím, jak to máš s tím interiérem, ale sedačky jsou tam OK. Za tvojí sumu se vlezeš i za ceníkovou cenu.
Já jsem vybíral podobně a se vší úctou k mazdě jsem teda na sky-x ani nečekal :D

Ked prišiel nový Megane na trh, mal som na týždeň predvádzačku verzie GT s nabehanými cca 8000 km a už tam všetko vrzalo. :-| Motor to ale malo super, interiér ok... Ale je možné, že to bol jeden z nábehových kusov. Pochopil som, že ty R.S. máš, nevieš, či fixli už aj to vrzanie?

MELLO: :-D Pri nervoch z tých áut mi sem tam niečo možno aj ujde. :nenapadne :mrgreen:
flyeris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 5. 2019 15:48

Mám objednáno, dodání někdy v létě. Doufám, že to moc vrzat nebude, ale tak měl jsem alfu, v tomhle jsem teda nenáročnej :nenapadne
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 5. 2019 16:03

MV_cz píše: ale tak měl jsem alfu, v tomhle jsem teda nenáročnej :nenapadne

:mrgreen:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Tomas B 27. 5. 2019 16:07

MV_cz píše:Mám objednáno, dodání někdy v létě. Doufám, že to moc vrzat nebude, ale tak měl jsem alfu, v tomhle jsem teda nenáročnej :nenapadne

nemel si ho mit uz driv?
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 5. 2019 16:09

Úplně podle první nabídky z února to měl být duben/květen. Po objednání červen/červenec (jakože přelom) a drží se to.
Jestli nedojde frantikům barva, se žlutou a oranžovou jsou trable, ale o červený nic nepsali :D
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 27. 5. 2019 16:11

Golf GTI DSG.
Nebo prosýt ^^
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 5. 2019 16:14

A necednit.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Tomas B 27. 5. 2019 16:33

MV_cz píše:Úplně podle první nabídky z února to měl být duben/květen. Po objednání červen/červenec (jakože přelom) a drží se to.
Jestli nedojde frantikům barva, se žlutou a oranžovou jsou trable, ale o červený nic nepsali :D

no tak se budeme tesit
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod goes 27. 5. 2019 16:35

Jednoznacne Cupra combi 4x4. 300 koni. Automat. Prijemne. Komfortni. Sportovni. Pekne. Jede krasne. Nezere. Vybava solidni.
JardaB 25. 3. 2020 22:55
Se klidne omluvim kdyz to bude za pul roku vsechno cajk.

Arnie J 7. 5. 2020 21:21
Nejsilnejsi RWD co sem ridil bylo AWD s preferenci zadku
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod MV_cz 27. 5. 2019 16:50

Asi narazíme na interiér, když se nelíbil VW, ale uvidíme.
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 27. 5. 2019 17:09

goes píše:Jednoznacne Cupra combi 4x4. 300 koni. Automat. Prijemne. Komfortni. Sportovni. Pekne. Jede krasne. Nezere. Vybava solidni.

To podepisuju.
MELLO
MELLO

Další stránka