Civilni dodavka kolem 800tis. Kc

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod podikk 25. 4. 2019 00:11

Zdravim, potrebuju do prace neco vetsiho nez mam ted Caddy Maxi. Takze neco jako Transporter, ale zase na muj vkus v aute travim dost casu (40 000 km/rok), takze si nechci vozit ***** v plechaci, proto bych chtel auto typu Multivan.
Zadny pozadavky asi nemam, ale casto jezdim v monterkach, takze by nebyla od veci kuze, ale asi by to slo resit potahem. Parkrat do roka potrebuju vic jak 5 mist (2 rady podminkou, vyuzivam i soukrome), tak kdyby byla treti rada bez priplatku, chtel bych ji. Pak teda by to musel byt prodlouzeny rozvor, abych dal neco do kufru. Jediny, co chci, aby se s tim dalo jet 130 a netocilo to jako krava. Caddy toci pri 130 km/h 3000 otacek, tak jezdim 110 az 120 tacho a to je vopruz. A taky aby to nebylo pruserovy at s tim nejsem porad v servisu.
Ideal by byl V classe nebo i ten Multivan, ale to je drahy jak krava. Pak se mi libi Toyota Proace a jeji klony, ale prodejce v Toy mi rek, abych to nekupoval, ze resi hodne reklamaci. Co se mi dost libi, tak je Tourneo Custom. Ale bude stacit tech 96 kW?
Treba tohle https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford ... m/18192645

Za dalsi tipy diky. Kupovat bych chtel max za rok jako novy nebo predvadecku s odpoctem DPH.
podikk
Štamgast

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 4. 2019 01:55

Co můžu srovnat Transporter, poslední Vito a Tourneo, tak mezi Vitem a Tourneem je jen nepatrný rozdíl z hlediska pohodlí, oba jsou dobří, Transporter se propadá, kostitřas a je hlučný.
O spolehlivosti těžko mluvit, jsou to nové kousky.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod yndezit 25. 4. 2019 01:55

Jo a Proace je o stupeň menší auto než Transporter a spol.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod garážmistr 25. 4. 2019 07:19

Proace je o něco nižší, půdorysně jsou nastejno. Proace, stejně jako francouzsky ekvivalenty nabízí navíc oproti VW krátkou verzi 4,6m. Určitě bych tomu neříkal o stupeň menší auto.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod podikk 25. 4. 2019 07:25

Proace je dobra, ze je nizka, takze do garazi bez problemu. S tim Customem uz se nedostanu vsude.
podikk
Štamgast

Odeslat příspěvekod Vana666 25. 4. 2019 07:31

podikk píše:... neco jako Transporter, ale ... nechci vozit ***** v plechaci, proto bych chtel auto typu Multivan..

Transporter nemusí být nutně plecháč. Já loni kupoval celoprosklený devítimístný, tj. prodloužený a se 110 kW. Kvalty má slušně dlouhé, při 130 kmh točí 2400 ot. S klimou vpředu i vzadu, rádiem, vyhřívaným sitzem a dalšími cingrlátkami jako např. 4Motion, tažným a zárukou na 4 roky jsem se vlezl do 840 tis. vč.DPH

A vůbec bych neřekl že je hlučný, motor moc slyšet není. Ale pérování je dost tvrdé, ta devítimístná verze má ještě nějaké silnější pružiny
Naposledy upravil Vana666 dne 25. 4. 2019 07:54, celkově upraveno 1
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod podikk 25. 4. 2019 07:53

Za 840 novy bez goes slevy? Jestli jo, tak to je pekna cena. Kolegove maji 3 mistny transportery asi za 700 a je to holota,proto me ani nenapadlo zahrnout i transportera a mam nejak zazity, ze to ma plechovej interier. Takze Transporter jde taky s plastama uvnitr? To jsem myslel, ze je prave Multivan
podikk
Štamgast

Odeslat příspěvekod Vana666 25. 4. 2019 07:57

Jo sorry to jsem blbě pochopil, myslel jsem plechama že není prosklený. Transpík samozřejmě plasty uvnitř nemá takže asi tvoje požadavky nesplní

Jinak do forda bych asi nešel, přijde mi že Tourneo Custom má už moc přes váhu
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod glider 25. 4. 2019 08:08

T4 uz dosluzila?
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Vana666 25. 4. 2019 08:09

Ještě slouží, ale už někomu jinému :-)
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod xenon04 25. 4. 2019 08:16

kolega v práci má 3 děti + se starají o babičku, taky hledá něco kolem 800-900, služební má golf kombi a soukr. se kterým jezdí manželka a kam se naskládají Peugeot Partner Tepee
chce něco většího, ale zároveň se mu to musí vejít do garáže, takže mu z toho co je na trhu vylezl zase Peugeot, Traveller Business - https://www.peugeot.cz/modelova-rada/vy ... iness.html
zkus mrknout, pokud nevadí francouz
1.5 VTEC TURBO
VOG-L29
SM-R820
xenon04
Nováček

Odeslat příspěvekod podikk 25. 4. 2019 08:32

Francouz mi nevadi, ale odrazoval me prave prodejce te Toyoty, coz je stejny, ale kdyz ti prodejce rekne, abys to nekupoval, tak to nevyvola moc duvery. Znamej ma 3 mistnou Toyotu Proace a chvali si to.
podikk
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pajjoun 25. 4. 2019 08:57

podikk píše:Za 840 novy bez goes slevy? Jestli jo, tak to je pekna cena. Kolegove maji 3 mistny transportery asi za 700 a je to holota,proto me ani nenapadlo zahrnout i transportera a mam nejak zazity, ze to ma plechovej interier. Takze Transporter jde taky s plastama uvnitr? To jsem myslel, ze je prave Multivan

Mezi Transporterem a Multivanem je Caravelle. Ta má vnitřek asi zkousnutelnej. Myslim, že plasty všude, může mít roletky, klimy atd. Nevim, jestli je cenově blíž Transporteru, nebo Multivanu.
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 25. 4. 2019 09:06

podikk píše:Francouz mi nevadi, ale odrazoval me prave prodejce te Toyoty, coz je stejny, ale kdyz ti prodejce rekne, abys to nekupoval, tak to nevyvola moc duvery. Znamej ma 3 mistnou Toyotu Proace a chvali si to.

Rasto Chvala si celkom chvali Traveller...pozri videa.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod hobitt 25. 4. 2019 09:36

Caravelle by mohla byt dobra varianta, mel to soused a uvnitr to bylo hodne v pohode, vubec by me to neurazelo, byla to teda T5, ale aktualni asi horsi nebude.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Další stránka