Rodinné auto s ročním nájezdem 15-20 tis. po dálnici

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Elljey27 10. 4. 2019 23:47

Zdravím,

s přítelkyní máme stařičkou 1.9 Cordobu po rodičích. Auto je to skvělé a za 15 let, co je u nás v rodině nemá za sebou žádnou opravu, mimo běžné výměny čehokoliv. Má skvělou spotřebu (4,9), slušný odpich a svým vzhledem neurazí, ale protože jde přítelkyně na mateřskou a Cordoba má jen hatch, nemá klimu a hlavně, protože potřebujeme druhé auto, musíme Cordobě najít bráchu, ale co vybrat?

Hledáme hlavní auto do rodiny (kočárek, nákupy, výlety). Počítám, že s autem najedu kolem 20 000 km ročně. Většinou po dálnici, 1/3 km asi po Praze. Rozpočet jsme si stanovili 350 - 450 tisíc Kč +/-. Nechci mít rodinné auto, které říká zabij mě, ale bez většího kufru se asi neobejdeme.

Zatím se mi nejvíc líbí nový Seat Leon v kombi s dieslovou 1.6, nebo roční Octavie se ve slušné výbavě taky pohybují kolem 400 tis. taky nevypadá špatně, ale je to Škoda (Škodu mám rád, jen jich jezdí fakt hodně). Co myslíte, dívám se dobře? Nebo se mám podívat ještě po nějakém jiném modelu či značce?

Na auto zatím nespěchám, takže podzim nebo příští jaro není špatný termín. Díky za jakékoliv rady. :)
Elljey27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 10. 4. 2019 23:50

Ahoj,
Usetri a zober benzin.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Elljey27 10. 4. 2019 23:52

Diesel nebo benzín je téma samo o sobě, asi nepreferuji ani jedno, jen nechci 1.0 TSI motor. Bojím se, co udělá po 150 tisících.
Elljey27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 10. 4. 2019 23:54

Aj 1,5TSI bude lacnejsi ako 1,6TDI.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 10. 4. 2019 23:57

Leon 1,5 TSI FR (po sleve za tech 450 ted byly nejake skladovky).
Pokud chces neco usetrit tak Megane nebo i30/ceed 1,3/1,4T
Vse ctyrvalce +-100kW.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod Elljey27 11. 4. 2019 00:09

Jj, tam myslím, že bych se na těch 450, kolem nich točil. Jen jsem se spíš koukal na Xcellence než FR.

Celkem se mi líbí i30 Fastback, kde jsou skladovky s T-GDI 140 od 390, ale nemám žádnou zkušenost s tou značku, nebo nikoho kolem sebe, kdo Hyundai má. Na druhou stranu ta 5 letá záruka bez počtu km.
Elljey27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 11. 4. 2019 00:13

Rychly zada, volba znalcu ^^
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod Elljey27 11. 4. 2019 00:17

Omlouvám se -> Rychly záda znamená? :)
Elljey27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 11. 4. 2019 00:20

Netreba se omlouvat. Staci to prelozit do ANG :)
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod metyn 11. 4. 2019 05:40

ale co ten kufr, který požaduješ? Meta
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod T.E.CH 11. 4. 2019 08:02

Tak zda naftu nebo benzín, to se musíš rozhodnout sám. Já bych koupil "něco" v tomhle módu. ( viz Youtube)

Budeš jezdit město a dálnice, takže to bude hodně příjemné a pohodlné a při jízdě si odpočineš. (než si to osaháš a naučíš) Takže za mne, dopručuji jednoznačně automat.

Auto si můžeš půjčit na víkend a vše otestovat. I30 je v Combi pohodlná (můžeš i fastback), ale samozřejmě nemusí to být Hyundai. U Hyundai je ale super to, že tam je dobrej poměr cena výkon a cenu šlo vždy slušně ukecat. V Praze jsou nic moc silnice, takže podvozek I30 by ti měl vyhovovat. Žadné rány do kastle, fakt funguje dobře.

Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázaly.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 11. 4. 2019 08:23

tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod brasci 11. 4. 2019 08:26

Zjavne vyberas nove auto a ty naklusas s preprdenym fiatom :oboze
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tombas 11. 4. 2019 08:38

Když píše: "Zatím se mi nejvíc líbí nový Seat Leon v kombi s dieslovou 1.6, nebo roční Octavie se ve slušné výbavě...", tak asi netrvá na fungl novém autě s nulou na tacháči. ;-)
Ale samozřejmě Tipo může mít i nové, jen nebude za takovou cenu a s horší výbavou.

-- 11. 4. 2019 07:47 --

Nebo benzínový HB s 1.4 T-Jet NOVÝ
https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat ... oFrom=list
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod T.E.CH 11. 4. 2019 08:58

No paní tam jde na mateřskou, preferoval byl jednoznačně Combi.
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázaly.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Další stránka