Vybírám auto za 300-350 tisic

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JerzyR 7. 4. 2019 15:58

maXX_CZ píše:I30 fastback a jakoukoliv vybavu, kterou daji k 1,4 TGDi, ten litrovej trivalec sepsuli snad v kazdem testu, co jsem cetl :|
Rapid SB 1,0 TSI by mohl byt taky za hezkou cenu.

Mně se právě s tím litrem jelo docela příjemně. Není to žádný rychlík, ale na to moje courání po okrese to asi v pohodě stačí.
1.4 by už byl nadstandard, nebránil bych se, ale obávám se že že do 350 se horko těžko vlezu, pokud vůbec
JerzyR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 7. 4. 2019 16:14

Bych teda na 1000 km měsíčně vzal ten Swift ve výbavě "Premium" (:-D) za 285 700, ještě bych se odvázal a přihodil metalízu za 11. Sice "je to malinké", ale chceš vozit sebe plus maximálně jednoho člověka, kombík nechceš, nižší střední na ten nájezd má význam asi jen kvůli pocitu "bytelnějšího" auta, který beztak nevím, jestli zrovna oholené Hjondé nabídne. A šedesát tisíců ti zůstane, což u auta za tři kila podle mě není úplně málo...
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod motorol 7. 4. 2019 16:37

Kolik stojí takové dodelani vyhřívání od firmy? Kdysi jsem na to koukal a jen ty rohoze byly asi za 5000,- mířím tam, jestli není lepší připlatit si za style, kde to je a je šance vyhadat si i větší slevu
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod Baf13 7. 4. 2019 17:02

Baf13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JerzyR 7. 4. 2019 17:09

motorol píše:Kolik stojí takové dodelani vyhřívání od firmy? Kdysi jsem na to koukal a jen ty rohoze byly asi za 5000,- mířím tam, jestli není lepší připlatit si za style, kde to je a je šance vyhadat si i větší slevu

Přímo u Hyundaie v ceníku mají jednostupňové za cca 4900 a třístupňové za cca 6400
JerzyR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 7. 4. 2019 17:17

Tak v tom pripade bych vzal radsi megana nez litrovy fastback :P
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod Baf13 7. 4. 2019 17:33

Naposledy upravil Baf13 dne 7. 4. 2019 17:39, celkově upraveno 1
Baf13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garážmistr 7. 4. 2019 17:37

Tady se ukazuje, že projevy ne zcela vydařenýho korejský litru běžnýmu uživateli nevadí, resp. vůbec neví co má řešit. Pak je jedinou otázkou spolehlivost a tu zatím nikdo neví, resp. se zatím nic neřešilo.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod JerzyR 7. 4. 2019 17:50

Ten Megane vypadá dobře, ale píšou tam že cena platí pouze v případě jejich financování (což nechci) + bonus za výkup stávajícího auta (což taky nechci). Zkusím jim tam ale napsat, kolik by za to chtěli cash, třeba překvapí :-)

-- 7. 4. 2019 17:55 --

garážmistr píše:Tady se ukazuje, že projevy ne zcela vydařenýho korejský litru běžnýmu uživateli nevadí, resp. vůbec neví co má řešit. Pak je jedinou otázkou spolehlivost a tu zatím nikdo neví, resp. se zatím nic neřešilo.

Jak říkáš, jsem běžný uživatel, ale rád se nechám poučit. Jaké projevy toho motoru by mi měly vadit a co bych měl řešit? Mně se s tím jelo vcelku dobře, nebyl to teda extrarychlík, a chtělo to mít tam pořád přes 2000 otáček, pod tím to nejelo. Ale je fakt že to byla jen cca 25km trasa po okresce a přes obec, žádné extra velké testování.
JerzyR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garážmistr 7. 4. 2019 18:11

Vibrace, zvuk, reakce na plyn, průběh výkonu, atd. Z litrových třívalců se asi chová nejhůř. Jestli ti vyhovoval, tak to buď neřeš, nebo se běž projet i s konkurencí pokud si chceš rozířit obzory.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod JerzyR 7. 4. 2019 18:27

garážmistr píše:Vibrace, zvuk, reakce na plyn, průběh výkonu, atd. Z litrových třívalců se asi chová nejhůř. Jestli ti vyhovoval, tak to buď neřeš, nebo se běž projet i s konkurencí pokud si chceš rozířit obzory.

Zvuk mi nevadil, vibrace taky ne (když to vezmu oproti mym 12 a 18 let starym autům, jaké vibrace? :-D :-D)

Je fakt že jiným tříválcem jsem ještě nejel a zatím to mám v čerstvě paměti - zítra si jedu projet Rapida SB 1.0 81kW, tak si to aspoň budu moct srovnat, třeba mně škodovka motorem osloví víc :-)

EDIT: a vlastně jel, s 0.9TCe 66kW v Loganu. Nevím jestli to bylo autem/převodovkou a v Renaultu by se třeba choval líp, ale s ním se mi zdaleka nejelo tak dobře
Naposledy upravil JerzyR dne 7. 4. 2019 18:33, celkově upraveno 1
JerzyR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 7. 4. 2019 18:30

Potom sem napis dojmy.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Baf13 7. 4. 2019 18:30

Když 3 hrnek, tak bych šel jedině do 1,2 PSA, 1,0 a 1,5 Ford a 1,0 koncern.
Baf13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garážmistr 7. 4. 2019 18:39

0.9tce je ***** oproti který je 1.0tgdi vynikající motor. Přesto si našel spoustu spokojených uživatelů.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod Pierr3 7. 4. 2019 19:00

Za 300-350 bude pěkný zánovní golf ve slušné výbyvě.
Pierr3
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka