Kia Niro - má smysl a jakou slevu lze dosáhnout?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod davpro 29. 3. 2019 20:09

Zdarec panove, dnes jsem prodal Ceed a zvazuji po dobre zkusenosti s Kiou opět koupi této značky. V salonu se mi zalíbilo Niro, hybrid, automat, plna vybava a slusne rozmery a prostor. Jít nebo nejít?

A dále mám nabídku na nové auto ve vyšší výbavě za 600tis, ceníkovka 680tis. Myslíte, že lze vydojit ještě větší slevu, nebo se už nemám moc snažit? I tak je to majlant za kus plechu s baterkama :-)

Ještě jsem uvažoval o předváděčce - záruka o 1/2 roku kratší, ale cena řekněme o 50tis nižší.

Díky za názor.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 3. 2019 20:16

Ne.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 29. 3. 2019 20:19

Co clovek to nazor.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 3. 2019 20:26

Hlavně se s tím svez.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 3. 2019 20:32

Puc si to na tyden a pak kup novy
anonymni

Odeslat příspěvekod davpro 29. 3. 2019 21:24

No je to krabice, jsem si vedom vlastnosti auta, na tyden mi to nikdo nepujci....ale zase recenze to ma pozitivni a uvnitr je to vazne prijemne.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 29. 3. 2019 22:19

Mel jsem to pred par tydny pujcene na vikend a moc nadseny jsem z toho nebyl. Ve standardnim eco modu je to strasne line, sport zas muzes pouzit jen s manualnim razenim. Prevodovka s tim autem neprijemne skube, prechod mezi generatorem a destickama je pocitove strasne neprijemny (asi se na to da zvyknout, ale je tam obrovska prodleva, parkrat se mi stalo, ze brzdim mirne, trochu prislapnu brzdu, nic se nedeje tak prislapnu vic a najednou visim na pasech). Jizdni vlastnosti me taky nenadchly a na mych trasach ani spotreba (jezdil jsem za 5,5 tam kde Ceed 1.4 T-GDI jezdi za 6,0). Dale mi hodne vadila nemoznost vynutit elektro rezim jako u Toyoty - kdyz uz mam hybrida tak chci mit moznost neslysne vyplachtit z garaze. Mozna to zni, ze proste jen nemam rad hybrida, ale tak to neni, s hybridnima Toyotama mam najeto nekolik desitek tkm a obecne mi pripada, ze vse co jsem nahore zminil umi proste lepe.
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 29. 3. 2019 22:23

Hmmm, tak já už byl prakticky rozhodnuty :-( Tedy zkusebni jizdu bych samosebou podnikl, lenost mi az tak nevadi, ale cukani te dvojspojky je neco, co bych asi neprekousl. Jako nikdy jsem nemel automat, vim ze HDM skubal celkem bezne, ale od tohoto bych cekal vice.

V cenove relaci je pak jeste Sportage v nafte a manualu...
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 3. 2019 22:26

Hele jske hledas auto? Co ma plnot. Budget mas 600 a dal?
anonymni

Odeslat příspěvekod Tracid 29. 3. 2019 22:28

Prave ja se na to taky tesil a byl jsem strasne zklamany. Uz tak po peti km od vyjeti ze salonu jsem vedel, ze tohle auto nechci a to se mi moc casto nestava :) Jinak vidim, ze jsi taky z Ostravska... Me to pujcila na vikend Kia v Opave, jinak to obecne moc na vikend pujcovat nechteji. Co se tyce plynulosti jizdy tak vyzkousej Toyoty s jejich CVT ci co to maji. Je to o zvyku, ale me to prijde navykove, kdyz se na krizovatce rozjedu a plynule to tahne az to cilove rychlosti bez nejake prodlevy.
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 29. 3. 2019 22:29

Hledal jsem neco jako crossover, duraz na spotrebu a kufr aspon 430-500 litru. Ideálně na šířku pohodlné, ne uplne okoukane, ale zase kvalitni. Vybavou co nejvic, automat neni podminkou, ale je bonusem.

Sportage koukam jen 1.7 CRDI neb dvoulitr je 4x4 a zere uz celkem dost.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 29. 3. 2019 22:31

No a co C-HR?
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 29. 3. 2019 22:36

No připadá mi to malé, ale asi se zítra zajdu podívat do Toyoty a poptám se na možné slevy. Toto mě taky zaujalo:

https://www.autobond.cz/vuz/toyota-coro ... -technavi/
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 3. 2019 22:41

A kolik toho jezdis ze te pulnlitr tak irituje. Spotreba je stejne pred naklad v celkovych nakladech
anonymni

Odeslat příspěvekod Tracid 29. 3. 2019 22:49

davpro píše:No připadá mi to malé, ale asi se zítra zajdu podívat do Toyoty a poptám se na možné slevy. Toto mě taky zaujalo:

https://www.autobond.cz/vuz/toyota-coro ... -technavi/


Ja jsem na novou Corollu cekal a nakonec jsem pred objednavkou Ceeda SW v GT-line s automatem. Ve srovnatelne vybave me Corolla vysla skoro na 700, Ceed po slevach cca 570. A ten rozdil 130 se na spotrebe fakt nikdy nevrati, nehlede na fakt, ze Ceed je dynamicky uplne jinde. Jinak nevim jak to je ted, ale mam dojem, ze cena co uvadi je pouze na ICO, soukromym osobam ted Toyota na Corolly moc slevovat nechce.
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků