508, i40 - má to dnes cenu?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 11. 12. 2018 11:35

Přitom Mondeo je hodně komfortní. Ale třeba se mu nelíbí....a za stejnou cenu preferuje koncern.
Insignia, tu bych tam taky za sebe zařadil.Myslím že ta bude podvozkově hodně v cajku.

-- 11. 12. 2018 10:37 --

Arnie J píše:Aha manuály jsou o kilo níž, ne?

Hledat to nebudu, ale 40 tkč, tipuji....cena za DSG. A řeším diesel....vím že benzín šel sehna za 500 bez daně.

Benzín je lehce nad 500....takže cca 540 s DSG.

https://www.autocentrum.cz/skladove-voz ... ghline-6g/
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Pierr3 11. 12. 2018 12:11

Ono to asi bude fungovat všechno. Projeď si ta auta a kup to, co se ti nejvíc bude líbit. To na fóru nevyřešíš.
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 11. 12. 2018 12:33

Na foru ne, ale na garazi ano.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Pierr3 11. 12. 2018 12:35

Tak určitě.
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod Beaumont 11. 12. 2018 13:04

Souhlas s doporučením Insignie, jel jsem několik verzí a je to velmi příjemné auto za dobrou cenu. Sám o ní přemýšlím jako příštím přemisťovadle. IMHO o kousek lepší než aktuální Mondeo.

Pokud jde o 508 (míněno minulou generaci), tak motory BlueHDI se myslím naprosto vyrovnají nejnovější konkurenci, jsou velmi příjemně kultivované a ten automat ke 180 koňové verzi mě taky mile překvapil, řadil měkce a přitom vcelku slušně rychle reagoval na manuální povely. Podvozkově je 508 taky OK.
Jestli Ti vyhovuje zbytek auta (design, interiér, prostornost...), to už si musíš zvážit sám, ale v motorech a automatu bych problém fakt neviděl.

i40 neznám a netoužím po tom ;-)
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moik 11. 12. 2018 14:18

Fakt jen řeším hluk a komfort a trochu podvozek - jestli má cenu připlatit 100 000Kč za nevybavenýho Passata. Mně totiž ani ten Passat nepřijde nějak extra pohodlnej a výborně odhlučněnej..jel jsem Comfortline ten silnější 2.0TDI a motor teda přeslechnout nešlo.

Jo, proti větru chčiju celej život, tos tam asi vycítil správně :-) Ale autem machřit nechci ani nepotřebuju. Jde mi výhradně o to, že když otočím Ostravu s Octavií, jsem rozbitej, když s Mondeem, jsem v pohodě.

Co jsem zkoušel, tak jsem snad nenašel žádnej zásadní problém, ale právě mi přijde, že na předváděčce nic nepořeším. U Passata/Mondea vím, že bude fungovat všude docela dobře a ničím mě nevyšplouchne.

Insignia je dobrý auto, ale společně s Mondeem a Passatem patří do skupiny + 200k za stejnou výbavu. A já řeším, zda se to vyplatí.
Moik
Nováček

Odeslat příspěvekod T.E.CH 11. 12. 2018 14:31

Tak jinak, jestli to dobře čtu,co chceš, preferuješ a to včetně ceny... tak nevyplatí. Ber ale v potaz, že při prodeji zase pak dostaneš více. Nenapsal jsi nájezdy/rok a jak dlouho plánuješ si nechat.

Jinak Passat je lepší,podvozkově, když je 4x4.
--------------------
https://www.carlove.cz/cs/hyundai-i40-combi-2/

Tady si pujč a udělej Ostravu....a možná i v Hyundai by ti vyšli vstříci a pujčily na celý den, dva.
https://www.hyundai.cz/prodej-a-sluzby/testovaci-jizda
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 12. 2018 15:23

Zkusil bych tu i30, za ty peníze bude v plné parádě a malá taky zrovna není.
anonymni

Odeslat příspěvekod Moik 11. 12. 2018 15:34

Ano čteš to dobře, díky za názor. Na Moravě se říká lacený, dvakrát placený. Nepotřebuju ušetřit za každou cenu.

V čem je Passat 4x4 lepší jak 2x4? Nápravu má stejnou
Moik
Nováček

Odeslat příspěvekod glider 11. 12. 2018 15:35

Ma.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod brasci 11. 12. 2018 15:36

2x4 je rozhodne zaujimavy koncept, snazim sa predstavit si to
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Moik 11. 12. 2018 16:32

Založ na to samostatné vlákno...
Moik
Nováček

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 12. 2018 17:03

:D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Beaumont 11. 12. 2018 19:36

Moik píše:Fakt jen řeším hluk a komfort a trochu podvozek - jestli má cenu připlatit 100 000Kč za nevybavenýho Passata. (..)

Tak čistě z hlediska pohodlí a akustiky to cenu nemá. V těchto ohledech ta 508 nijak nezaostává, i sedačky má velmi solidní.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod 970ka 11. 12. 2018 19:49

Vem passata a neřeš ,i 30 je proti tomu dětská hračka.
Carrera S, SL320, X5 3,0D,Kawa W800, Pana GZ 2000
970ka
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka