Výběr auta do 130k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mi.shen.kaa 28. 6. 2018 11:43

Zdravím,

hledám pro sebe auto. Maximální cena 130k. Žádné zvláštní požadavky nemám, samozřejmě čím menší spotřeba tím lepší. Moc toho nenajezdím, bude to mé první auto (občas kus za Prahu nebo kolem Prahy a Praha). Nechci nic velikého.
Zatím přemýšlím
Renault Megane - klasika nebo třídveřák cca od roku 2010
Renault Clio
Citroen C4
Citroen DS3
Fiat Grande Punto

Těch návrhů může být více. Auto si nechám dovézt z Německa.

Děkuji :)
mi.shen.kaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 28. 6. 2018 11:44

Co Focus? Ten se nelíbí?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mi.shen.kaa 28. 6. 2018 11:52

Nevím jak to teď má Ford se spolehlivostí. Teda koukám, že hodně lidí nadává i na Renault a Citroena, my s ním měli dobré zkušenosti. Však to známe- jedna paní povídala, že tahle a tahle značka je špatná.
Varianta by byla
Audi A3
VW Polo - ale myslím, že obojí je celkem dražší na servis?
mi.shen.kaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 28. 6. 2018 13:34

Kazí se všechno.
Spolehlivější asi budou japonci - Toyota Yaris, Suzuki Swift, Mitsubishi Colt...
Levnější servis bude mít Fiat 500, Panda, Punto
Řidičsky zajímavější bude Ford Fiesta, Focus
Frantíci nemají až zas tak co nabídnout, C3 je hodně nevýrazná a jízdně nezajímavá, Clio je lepší, ale zaostává interiérem, Megan je průměr ve všem. P207 ujde, ale motory jsou slabší.
Korejci pár modelů mají, ale dostupnost a cena ND je horší, zase se moc nekazí. Design je většinou nezajímavý. Tady snad vyčnívá Accent MC (od 2006), který má slušnou 1.4l a jede pěkně.
Vyhnul bych se úplným mimiautů jako C1, P108, Aygo. Možná Twingo by se dalo, to bylo vždycky celkem dobré.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mi.shen.kaa 28. 6. 2018 14:02

Jee dekuji, projedu to ☺️. Z Opelu se neco da?
mi.shen.kaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 28. 6. 2018 14:21

Corsu bych nedoporučil, takže asi nic.
Jinak záleží taky na osobních preferencích (nemyslím barvu ;)), ale jestli jsou potřeba 4 dveře, velikost kufru (kočárek?), zda bude se jezdit i po dálnicích, běžné obsazení auta - místa vzadu, výbava...
Podle toho se dá výběr zúžit na pár modelů, které nejlépe vyhovují požadavkům.
Špatné by nemuselo být třeba i20
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 28. 6. 2018 14:26

Co Škoda Citigo a její pokrevní bratři?
P.S. Ten nick je Míšenka nebo míšenka?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 28. 6. 2018 14:30

CitiGO - Pizza jede!!! :D
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mi.shen.kaa 28. 6. 2018 15:09

tombas píše:Corsu bych nedoporučil, takže asi nic.
Jinak záleží taky na osobních preferencích (nemyslím barvu ;)), ale jestli jsou potřeba 4 dveře, velikost kufru (kočárek?), zda bude se jezdit i po dálnicích, běžné obsazení auta - místa vzadu, výbava...
Podle toho se dá výběr zúžit na pár modelů, které nejlépe vyhovují požadavkům.
Špatné by nemuselo být třeba i20
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list


Asi se mi teď víc líbí třídvéřák, stejně převážně budu jezdit sama :). Kočárek neee jen zas nechci pidi auto, přeci jen je to investice a nehodlám kupovat za rok jiné (co kdyby náhodou). Ježdění převážně Praha, okolí Prahy a asi i nějaká dálnice. Co se týče výbavy, nemám nějaké požadavky, samozřejmě bych se nezlobila za senzory na parkování :). Jinak manuál, automat by mě nebavil :).

-- 28. 6. 2018 16:11 --

puk123 píše:Co Škoda Citigo a její pokrevní bratři?
P.S. Ten nick je Míšenka nebo míšenka?


Škodovkám moc neholduju, ty motory jsou relativně naprd, nechci to auto tlačit do kopce :D. Když už jsou zajímavé, tak je ta částka zase jinde.
Citigo je moc malé.

míšenka nejsem, ale Michaela ano a tuhle přezdívku si nějak dávám už od asi 12 :D.
mi.shen.kaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 28. 6. 2018 15:40

Co nejnovejsi a nejmin olitanej Suzuki Swift. Pripadne grande punto/clio.
Da se i Megane, ale nezere to uplne malo a furt tam muze zlobit presuvnik:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 28. 6. 2018 15:44

tombas píše:Corsu bych nedoporučil, takže asi nic.

corsu ne a punto jo? zajímavý :hm
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 28. 6. 2018 17:19

No asi tak, Corsu mělo pár lidí v mém okolí i rodině a ze všech aut, co jsme měli, to bylo to nejhorší. Furt na tom bylo něco podělané, čidla, elektrika, pak zase podvozek. Šlo to rychle pryč a reakce od známých totéž. Třeba to byla jen smůla, pokazit se může cokoliv, ale....
U ojetiny je to hodně o štěstí a pečlivém prověření minulosti. Měl jsem jich několik a naštěstí vždy v pohodě, ale poslední už jsem vzal nové, protože jsem tomu nevěřil.
Kupodivu nejlepší a nejspolehlivější ojetina byl právě Accent MC. Na tom byla za 11 let jediná reálná závada - klakson. Jinak spotřebka, brzdy, jednou tyčky stabilizátorů, rozvody a oprava ukostření, jinak i výfuk je původní.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 28. 6. 2018 17:24

U ojetiny za 140 to bude prast jak uhod nejake statistiky spolehlivosti, hlavne od znamych z doslechu.
Hlavne si na vyber vzit nekoho, kro tomu rozumi.
Klidne bych do vyberu zahrnul i auta typu MiniMPV - Mercedes A, opel Meriva, C3 picasso, Honda Jazz, ......
Vynehcal bych stylovky jako Ds3 a spis zustal u tradicnejsiho pojeti.
Spis rozmyslet velikost auta, cim vetsi, tim bude za tu cenu starsi
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 28. 6. 2018 17:24

Mám pěkný Clio. :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 28. 6. 2018 17:33

A co kola na focus 3: 205/55 16 zimní s disky bys nenašel?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků