golf vs insignia vs octavia vs bmw 3 gt

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod blackwhit 2. 9. 2017 15:05

Zdravím ve spolek!

Vybíráme nové auto a uz jsme trosku zoufali. Kandidáti jsou výše uvedeni, uvedu i své pocity z nich a jsem zvědavej na vaše názory! :-)

1) golf variant - 1.4tsi 7dsg highline - sháníme auto větší než naše (bmw 3er touring E91), protože čekáme rodinu a máme problém s kočárkem - velikost kufru u staré trojky je fakt malá.
Golf je za rozumnou cenu, má dobré financování, je hezky vybavenej, máme s ním dobrou zkušenost (už jsme jednou krátkou verzi 7. generace měli). Co mluví proti němu je, že je to combi, kterému se snažíme vyhnout

2) octavia style - 1.4tsi 7dsg - nejlepší cena ve výběru, výbava obdobná jako u golfu (chybí akorát adaptivní tempomat, na který jsme si v autě celkem zvykli), je to liftback , to je vyhoda. Z testovanych aut je ale na silnici nejhlucnejsi (od podběhu asi, mozna i torzka vzadu). Proti je to, že parkovat budeme venku v Praze, což je riziko, i kdyz je auto pojištěno a samozřejmě to, že jich bude v ulici parkovat asi 126...

3) insignia - 1.5 turbo, 6automat - subjektivně asi nejhezcí auto ve výběru, o třídu jinde ve velikosti v kabině, nejtišší na silnici. Zápory: je zhruba o 100tis dražší než zbytek, je to opel, takže se obávám velkého propadu v ceně (auto budeme určitě do 5let měnit) a navíc z dostupných testů (a z jednoho námi testovaného) vyplýva, že v této kombinaci bude spotřeba ca 9-10 litrů. Nejsem úplně člověk, kterej hlídá každou kapku, ale vzhledem k výkonu mi příjde ta spotřeba zbytečná (nezajetá testovací octa 1.4tsi dsg měla 6.9l, insignia 10l)

4) bmw 3 gt - (asi 320d) - jsem velký fanoušek bmw, byla by to jasná volba, kdyby byl budget. S naším budgetem bude auto ca 4 roky starý a bude mít 120 - 150 najeto, navíc to bude diesel, kterému jsme se taky chtěli vyhnout - to jsou jeho nevýhody - nebude nové, budu muset nejspíš řešit různé (i třeba spotřební) věci, které by se u nového řešit nemusely...


Tak jsem zvědav na názory! ;-)

díky
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 2. 9. 2017 15:07

"protože čekáme rodinu a máme problém s kočárkem"
"Co mluví proti němu je, že je to combi, kterému se snažíme vyhnout"
Dal nectu, sorryjako...

Jinak Octavia TDI
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 2. 9. 2017 15:23

Kočárek? Pak jedině kombi. Těch 5 let to vydržíte a pak vybereš, co se ti bude líbit.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 2. 9. 2017 16:14

Civic 9G
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod MirecBA 2. 9. 2017 16:21

Ak je problem len kufor na dlhsie jady =vikedovka, dovolenka porozmyslal by som nad dokupenim boxu. Inak asi golf by z toho vyberu u mna vyhral
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod blackwhit 2. 9. 2017 17:28

maXX_CZ píše:"protože čekáme rodinu a máme problém s kočárkem"
"Co mluví proti němu je, že je to combi, kterému se snažíme vyhnout"
Dal nectu, sorryjako...

Jinak Octavia TDI



Proč? zkoušeli jsme bmw gt, který má větší kufr než touring a kočárek tam šel krásně.

-- 2. 9. 2017 18:30 --

robbert píše:Kočárek? Pak jedině kombi. Těch 5 let to vydržíte a pak vybereš, co se ti bude líbit.



mně vlastně šlo o to, aby manželka v pohodě hodila kočárek do auta, když bude popojíždět někde. Při víkendových cestách ho můžem hezky rozložit. Kufrt všech 4 z výběru bohatě stačí.
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 9. 2017 18:04

My mame ted yetiho a kocarek a kufry apod v klidu. Takze nechapu co na trojce kombi nestaci :)
anonymni

Odeslat příspěvekod orgasmic 2. 9. 2017 19:04

Leon ST.
Já vybíral Ochcáfku liftback a teď lituju, že jsem nevzal kombi.
Kufr stačí, ale není to zrovna občas pohodlné.

Ještě můžeš mrknout na Mazdu 3 sedan.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 2. 9. 2017 19:07

leon hlucny , aspon hrdina to chcel tlmit
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod blackwhit 2. 9. 2017 19:30

Vagi píše:Civic 9G


i když věřím, že jezdí hodně dobře, po designové stránce to není úplně to moje...

-- 2. 9. 2017 20:32 --

goes píše:My mame ted yetiho a kocarek a kufry apod v klidu. Takze nechapu co na trojce kombi nestaci :)


trojka ma 460l, z toho 60l pod podlahou, něco v bočních kapsách... čistej prostor zbejvá tak 380-400l... zkoušeli jsme to... kočárek tam nejde dát "narychlo", tzn. oddělit korbu a podvozek a jen hodit do auta... trvá to, že se najde správná poloha, no a pak je to tak na jednu tesco tašku! :-)

-- 2. 9. 2017 20:33 --

orgasmic píše:Leon ST.
Já vybíral Ochcáfku liftback a teď lituju, že jsem nevzal kombi.
Kufr stačí, ale není to zrovna občas pohodlné.

ad Leon - ten uz jsme projizdeli, kdyz jsme pred 2 lety vybírali hatchback... skoro se mi líbí nejvíc z koncernu, ale ten interiér mi přišel ještě o stupeň pod Skodou... a přeci jen většinu času sedím vevnitř a chci, aby se mi tam líbilo...

Ještě můžeš mrknout na Mazdu 3 sedan.


Mazda - kdyby byla liftback... sedan má malej průchod...

Proč liftback nepohodlný? Přijde mi, že to na obsluhu je stejný...
Naposledy upravil blackwhit dne 2. 9. 2017 19:35, celkově upraveno 1
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 9. 2017 19:34

Yeti ma snad 320 s rezervou a nevim co tam hledas. Shodim korbu slozim podvozek hup a hup a je to tam ale chapu neni to komfortni

-- 2. 9. 2017 20:35 --

Zase velky kocarek potrebujes 6-8 mesicu pak uz mas golface
anonymni

Odeslat příspěvekod blackwhit 2. 9. 2017 19:36

a to tam pak k tomu das normalne veci na cestu? do 320l... tak to si neumim predstavit. na druhou stranu beru, ze se nebalime asi uplne idealne, jsme schopny zaplnti e91 ve dvou na 4 dny pri ceste do ČB! :-D
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 9. 2017 19:39

Mame jeden velky kufr a kocar. S tim jedene klidne na tyden ve trech. Kufr dam na sklopenou sedacku a kocar a drobnosti dozadu. Neverim ze ten kombik na tom bude nejak hure. Proste to jde. Mas to tak na pul roku.

Nicmene pokud jste stehivaci rodina my jsme asi opacny extrem. Ted sem byl tyden pryc a mel 7x fusky a trencle. 4 tricka. Mikinu. Rifle a kratasy. Vice neni treba na beznou dovcu. Nicmene pokud vozite hodne zapomen na liftback a ber kombi

-- 2. 9. 2017 20:39 --

Do lidtu budes davat kocar vedle sebe a zabere ti kufr
anonymni

Odeslat příspěvekod MirecBA 2. 9. 2017 19:40

blackwhit píše:trojka ma 460l, z toho 60l pod podlahou, něco v bočních kapsách... čistej prostor zbejvá tak 380-400l... zkoušeli jsme to... kočárek tam nejde dát "narychlo", tzn. oddělit korbu a podvozek a jen hodit do auta... trvá to, že se najde správná poloha, no a pak je to tak na jednu tesco tašku! :-)


aky to mas kocar ? mozno to chcelo kupit iny kocar a nemal by si problem s autom. cistych 400l neni moc, ale zase ani malo, ci ?
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 2. 9. 2017 20:11

Hlavne taky nakladaci hrana, to si nemuzu vynachvalit. Porad to nekam vzpirat (natoz zena), na to se muzu vys...
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků