Nestandartní ojetý komfort a luxus

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod banner 24. 1. 2017 19:54

Zdravím, nadešel pomalu čas, rozhlížet se po nějakém vozidle. Už asi před rok sleduji různé modely a situace v bazarech a inzercích. Od svého auta bych hlavně požadoval komfort - žehlení nerovností, pohodlná sedadla v elektrice, však to znáte. Rád bych, kdyby auto nabídlo i dostatek prostoru uvnitř. Hlavně na předních sedadlech, ale u aut typu sedan bych byl rád i za prostor na sedadlech zadních. Co se luxusu týče, tak mám na mysli věci jako jsou již zmíněná elektrická sedadla v kůži s výhřevem a podobné věci. Jen pro představu uvádím. Auta, která se mi líbí rozhodně nejsou standartně probírané vozy ve zdejších diskuzích, ale každé z nich mě něčím zaujalo. Bohužel u některých i něčím vystrašilo. Budu jezdit převážně dálkové cesty(50 a více km), takže mi nafta nevadí. Závodník nejsem, ale od auta bych chtěl aspoň těch 100kW, abych nemusel nadávat, že mi to do kopce nejede při plném autě. Až na výjimky, samozřejmě.

Rozpočet na auto samotné by se měj vejít do těch 70 tisíc. Samozřejmě mám ještě jednou tolik na servis.

Přejdeme tedy k seznamu aut, která mě uchvátila. Předem ale uvádím, že si skutečně nekoupím oktávku, to auto mě neuspokojí v žádném aspektu.

Lancia Thesis - Jedno z nejkrásnějších aut, úžasný interiér. Prodávaly se ve vysokých výbavových stupních, což je jedině dobře. Vypadá, že mi nabídne ten správný luxus a komfort. Motorově vypadá také velmi solidně, ať už v 3.0 benzínu, či 2.4 JTD. Toto auto je pro mě srdcovka už několik let. Mám však obavy z nedostupnosti některých specifických dílů. Existuje v ČR servis, který Thesis zvládne? Jak je na tom obecně Thesis se spolehlivostí? Motoru bych se nebál, spíše té automatické převodovky hádám. Při nejhorším bych vzal manuál, ale myslím, že do takového auta jedině automat.


Mercedes W124 kupé /W126 - Tyto historické vozy jsem hodněkrát viděl jako etalony spolehlivosti. Vzhledově také srdcovka. Teď je zrovna na inzerci jedna 126 v dieselu a dosti vysoké výbavě. Dokonce má manuál, takže se tam asi nemá co pokazit. Dá se předpokládat spolehlivost? Jak jsou tato auta komfortní? Není problém sehnat gumy na 126, která má docela malá kola?


BMW e39 - U tohoto auta moc neočekávám komfort, ale prý má velmi dobré jízdní vlastnosti a spolehlivostí taky nezaostává. Někteří říkají, že je to poslední "skutečné BMW". Vzhledově se mi rovněž zamlouvá.


Škoda Superb - Taková volba rozumu, jelikož servisy jsou všude. Tímto autem jsem jel, a je docela pohodlné, prostorné. Problém je, že levné vozy většinou obsahují motor 2.5 TDi, který spolehlivostí nevyniká. Taky sehnat kus v plné výbavě (s full kůží, což je podmínka) je docela oříšek. Prodávaly se hodně polokůže a to fakt nechci. Teďka je k dispozici jeden hezký kus, po servise, v plné výbavě(až na rádio a některé příplatkové věci) za 75tis, ovšem obsahuje motor 2.5 TDi. Jsou ty negativní zvěsti o tomto motoru pravda?

Na závěr uvádím, že vím, že ideální by bylo došetřit na Lexus LS430, jenže chci si nechat peníze na servis. Nebo je u LS430 nebudu potřebovat?

Díky za případné rady.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 24. 1. 2017 19:56

Tady je každá rada drahá.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 1. 2017 19:57

Rozpočet na auto samotné by se měj vejít do těch 70 tisíc.


Obrázek
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 1. 2017 19:58

Co nějaká alfa?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 24. 1. 2017 19:58

Však co je za problém? Ta auta zde napsaná stojí okolo mého limitu. Píšu, že mám stejnou částku nechanou na servis.

Alfy mi příjdou docela už sportovní, nebo se pletu?
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 1. 2017 19:59

Jean ViC píše:Co nějaká alfa?

Obrázek

Na to má málo odložené na servis.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 24. 1. 2017 20:00

Za 70tis euro by se už mohlo něco slušnýho pořídit. To bude Lexus jako nový,líbit se bude Ivanovi :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 1. 2017 20:00

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 24. 1. 2017 20:02

Co se Lexusu týče, tak jsem měl na mysli tento: https://www.sauto.cz/osobni/detail/lexu ... oFrom=list
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 1. 2017 20:05

Kupil bych pandu a o komfortu dal snil
anonymni

Odeslat příspěvekod banner 24. 1. 2017 20:06

Proč bych si měl kupovat takovou krabici od bot? Chci za své peníze to nejlepší.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 24. 1. 2017 20:07

MELLO píše:
Rozpočet na auto samotné by se měj vejít do těch 70 tisíc.


Obrázek

Taky jsem si 2x promnul oči, jestli vidim dobře cenu, potom nestandartnim pojmenováním vlákna :D
Naposledy upravil Nissan350Z dne 24. 1. 2017 20:08, celkově upraveno 2
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 24. 1. 2017 20:07

A tu bych měl :-) pro kolenovrty dokonce s LPG,ale není v kůži,sakra.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 24. 1. 2017 20:09

Přihoď ještě pár tisíc a máš to
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... r/16521112
anonym

Odeslat příspěvekod banner 24. 1. 2017 20:11

Ten vypadá solidně. Bude třeba na něm opravit úplně vše, nebo je to relativní držák? Tento model ani moc neznám. Jak si bude vést při srovnání s LS430?
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků