Auto pro průjezd Afrikou od severu k jihu a zpět

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod puk123 2. 1. 2017 13:11

PatrikChrz píše:Už jsme zkoušeli jet s více auty (žádná adventure, jen Nord Cap, kamarád Island), a čím víc lidí, tím horší organizace a víc prostojů, zkrátka s tím nemáme dobrou zkušenost

Mám podobnou zkušenost z kola. 2-3 lidi jsou ideální. Výhodou mohou být 2 auta - jedno stojí, druhé shání pomoc. Podle mne je maximum 2 auta a 4 lidi.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 2. 1. 2017 13:14

+1, počet musí bejt dělitelnej dvěma beze zbytku, musí korespondovat s ubytovacíma schopnostma (např. dva stany po dvou) i po případném rozdělení, atd.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 2. 1. 2017 13:16

proc musi bejt pocet delitelnej dvema? :)) letos jsme byli nekde v peti a dvou autech a taky to slo.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 2. 1. 2017 13:18

PatrikChrz píše:
glider píše:len ci je vyhoda kupit neco nove u nas a zobrat to do Afriky, kde to budu videt prvy raz

V plánu je najezdit cca 10 000 km drobnými výlety po Evropě, pak prohlídka, pak teprve Afrika.

Neměl spíše na mysli, že tam nebudou mít nic k tomu typu?
S tím nájezdem před jsem to chtěl právě tak navrhnout. Hodně věcí se podělá hned na začátku - vady z výroby. Jen H+Z jeli funglovkou, ale jejich auto už se nedá tak snadno sehnat.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod speleo 2. 1. 2017 13:19

To řikám, pak je skoro všechno snadnější (ale já to hodně beru z horolezeckých/partnerských zkušeností). Ten lichej prostě tak nějak překáží, je navíc, většina věcí/potravin/lůžek v pokojích,... je dělaná pro dva (manžele) a ne pro tři. Výjimka je hlasování samozřejmě. Tam je lichý počet výhodou :D
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 2. 1. 2017 13:20

powerball píše:proc musi bejt pocet delitelnej dvema? :)) letos jsme byli nekde v peti a dvou autech a taky to slo.

Že by počítal s ženskýma? :hm
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod powerball 2. 1. 2017 13:22

speleo jo :hm

-- 2. 1. 2017 14:24 --

speleo píše:To řikám, pak je skoro všechno snadnější (ale já to hodně beru z horolezeckých/partnerských zkušeností). Ten lichej prostě tak nějak překáží, je navíc, většina věcí/potravin/lůžek v pokojích,... je dělaná pro dva (manžele) a ne pro tři. Výjimka je hlasování samozřejmě. Tam je lichý počet výhodou :D

nevim.s timhle sem nikdy problem nemel.loni jsem vlastne taky byli v peti a cajk.spime obvykle ve stanu nebo v hostelech takze taky zadnej problem.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 2. 1. 2017 13:28

puk123 píše:
PatrikChrz píše:
glider píše:len ci je vyhoda kupit neco nove u nas a zobrat to do Afriky, kde to budu videt prvy raz

V plánu je najezdit cca 10 000 km drobnými výlety po Evropě, pak prohlídka, pak teprve Afrika.

Neměl spíše na mysli, že tam nebudou mít nic k tomu typu?
S tím nájezdem před jsem to chtěl právě tak navrhnout. Hodně věcí se podělá hned na začátku - vady z výroby. Jen H+Z jeli funglovkou, ale jejich auto už se nedá tak snadno sehnat.


měl
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 2. 1. 2017 13:40

powerball píše:nevim.s timhle sem nikdy problem nemel.loni jsem vlastne taky byli v peti a cajk.spime obvykle ve stanu nebo v hostelech takze taky zadnej problem.


Já to beru z cestovatelsko-horolezecko-jeskyňářského pohledu a tam lichý počet problém je. Ať už co se týče metodiky a bezpečnosti lezení a nároků na materiál, tak po stránce ubytovací i dopravní. Ideální samozřejmě jsou dva páry, to je vůbec nejlepší. Nepáry se musej dobře a detailně domluvit co kdo vezme a jak se to bude celý dělat.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 2. 1. 2017 14:11

On nejede na hory takže lichý počet nevadí. Osobně bych vzal raději použitej offroad za 1/4 mega a zbytek dal na opravy/úpravy a ještě by asi něco zbylo na palivo, ale jestli chceš jet raději novým Dusterem tak je to tvoje věc jenom by mě z něj kleplo už v při těch 10k km pro zajetí natož pak po 30k km :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod tombas 2. 1. 2017 14:13

Na průjezd Afrikou jsou ideální plážové buginy ze starého brouka. Stačí shlédnout poslední dva díly (7 a 8) The Grand Tour :D.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod glider 2. 1. 2017 14:43

To vyzera super.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 2. 1. 2017 14:44

dost dobrej.ten motor mam rad.kdyz se trochu vytoci tak ma zvuk jak kamion.
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 1. 2017 14:47

a až se z té Afriky vrátí, tak bych ho za 135 koupil :D
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků