Auto pro průjezd Afrikou od severu k jihu a zpět

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tomanr 2. 1. 2017 16:02

Aj tento je na predaj (celom slusna ponorka)

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1
tomanr
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 2. 1. 2017 16:04

ale kua, proč to někdo prodává, když se tomu dala taková péče? :hm
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 1. 2017 16:13

nevím, ale kamarád taky kupoval takto opravené/upravené auto (260) prakticky hned po jeho dokončení. Asi to někdo koupí za pár šupů, snadno opraví nalakuje a šup do světa se ziskem :hm
Naposledy upravil eLzyx dne 2. 1. 2017 17:50, celkově upraveno 1
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod REYGNUM 2. 1. 2017 17:34

eLzyx píše:https://auto.bazos.cz/inzerat/69314424/PRODAM-NISSAN-PATROL-42D.php

:love:

Toto je to spravne auto do afriky a nie nejaky Duster a ked sa s tym vratis, predas to s mensou stratou ako nejaku Daciu alebo UAZ :tleskani
REYGNUM
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 1. 2017 17:46

akorát s tím musíš umět zacházet a občas se i umažeš. Volnoběžky na přední nápravě se zapínají/vypínají manuálně pootočením takového přepínače v náboji kola. Jezdit stále s 4WD u těchto aut moc nelze, zejména na silnicích.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 1. 2017 17:48

REYGNUM píše:Toto je to spravne auto do afriky a nie nejaky Duster a ked sa s tym vratis, predas to s mensou stratou ako nejaku Daciu alebo UAZ :tleskani
:mrgreen:
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast

Odeslat příspěvekod powerball 2. 1. 2017 17:50

eLzyx píše:akorát s tím musíš umět zacházet a občas se i umažeš. Volnoběžky na přední nápravě se zapínají/vypínají manuálně pootočením takového přepínače v náboji kola. Jezdit stále s 4WD u těchto aut moc nelze, zejména na silnicích.

taky je to naprosto zbytecny.meli jsme pujcenyho toho patrola co je vejs akorat v zakladni verzi, jezdili sme celkem kravskym terenem a 4WD jsme tusim zapnuli dvakrat - kdyz sem zapadnul na plazi a v rece.jinak je to zbytecny.to vyjede vsechno na rwd.
Zdá se, že já smím být pouze doma,“ postěžoval si exministr.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod REYGNUM 2. 1. 2017 17:51

http://moje.auto.cz/parkoviste/poustni- ... mouch.html

-- 2. 1. 2017 17:53 --

kejki3 píše:
REYGNUM píše:Toto je to spravne auto do afriky a nie nejaky Duster a ked sa s tym vratis, predas to s mensou stratou ako nejaku Daciu alebo UAZ :tleskani
:mrgreen:

Co ti je smiesne?
REYGNUM
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 2. 1. 2017 17:55

powerball píše:taky je to naprosto zbytecny.meli jsme pujcenyho toho patrola co je vejs akorat v zakladni verzi, jezdili sme celkem kravskym terenem a 4WD jsme tusim zapnuli dvakrat - kdyz sem zapadnul na plazi a v rece.jinak je to zbytecny.to vyjede vsechno na rwd.

já vím, kamarád to používá jako traktor na tahání dřeva. Až když je to jooo naložený a les rozblácený, tak připínal předek. Jinak to povětšinou utahal jen na RWD.
Důležité jsou gumy ...
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 1. 2017 17:57

REYGNUM: Je to 18 let staré auto a ta cesta je docela dlouhá tam a zase nazpátek.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast

Odeslat příspěvekod powerball 2. 1. 2017 17:58

to je uplne jedno jak je stary.staci aby bylo v dobrym stavu.
Zdá se, že já smím být pouze doma,“ postěžoval si exministr.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod REYGNUM 2. 1. 2017 18:03

kejki3 píše:REYGNUM: Je to 18 let staré auto a ta cesta je docela dlouhá tam a zase nazpátek.

Stare konstrukcne jednoduche auta su spolahlivejsie ako tie moderne, ak maju dobru udrzbu.
http://www.auto.cz/mercedes-benz-g-uraz ... etru-83541
REYGNUM
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod robertPLUS 2. 1. 2017 18:37

urcite ziadne lady dacie, nic take v afrike neprezije. Ja som volil medzi Landcruiser 80series / Defender a Nisan Patrol. LC je drahy ako cert, Def mi pride stary a nespolahlivy. Tak by som vybral Patrola ak by som startoval v EU - suciastky su v Afrike dostupne skoro ako na LC /Def a je to robustny stroj.

My sme nakoniec zvolili inu variantu auto sme kupil Capetowne a cestu zacali / skoncili tam - LC80 - ma volant na druhej strane co je v afrike vyhoda..

Neviem ako chcete dostat auto do afriky ale jestli lodou do egypta tak sa pripravte na papierove martirium a ze vam auto uplne vykradnu - navigacie, go pro.. vsetko zamknut do kufrov, nic nenechavat v kabine.

Inac drzim palce, afrika je pecka.
Toyota na zabavu, Porsche na kazdy den
robertPLUS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2017 19:57

No, jedna moje idea byla také varianta koupě auta v Jižní Africe a prodej tamtéž. Právě to samé auta, co jsme měli půjčené těch 14 dní při našem okruhu JAR, Botswana, Zimbawe, JAR, Svazijsko, JAR. To bylo fakt super, jen ten volant na druhé straně nic moc, v Evropě neprodejné. Byl to nějaký starší typ Nissan Navara, vyráběný snad v Namibii, dostali jsme v půjčovně úplně nový kus, najeto jen asi 1300 Km cestou z Namibie, všechno bylo ještě v igelitu. Nemá to spoustu eurokurvítek a zbytečné elektroniky, takže by to mělo být spolehlivé a možná ne ani tak moc drahé.

No, zatím to je takový plán do budoucna, třeba se to nějak rozčísne samo, ale zatím jsme rozhodnuti fakt jen nové auto, takže to spíše vypadá na toho Dustera.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček

Odeslat příspěvekod PeTr7650 2. 1. 2017 21:39

Jsou v africe servisy dacie? Bo budou treba
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka