Náhrada ford fusion, větší kufr by se hodil, do 200k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Meridius 23. 1. 2017 08:47

To je otázka.....neznám zcela přesnou výbavu, ale za 200k nelze toto sehnat, to už vím (ojeté rapidy s aut. klimou vidím od 220, ale to jsou dost sebevědomé ceny)....je to bohužel ten základní TSI ...63kw...najeto 45 000 km.....automatická klima, vyhřívaná přední sedadla (toto mne zajímá asi nejméně...byť u starších pánů to chápu, počet airbagů neznám (v základu bylo tuším 6?), tovární parkovací senzory, mlhovky, vše v barvě, alu kola, loketní opěrka, nemá to tempomat to vím.......nedostanu k tomu zimní gumy. Sevisováno celou dobu ve škodovce. Čerstvě po servisce.

Tak jak ta výbava je (i takto bez detailů) rozhodně není k dostání za 200k. Potaď je to pochopitelně ok.

Ale pak se začne člověk koukat, co je za 200k (původně jsem ani tolik dávat zatím nechtěl...řekněme 170,180 + 20k na případný servis a věci okolo). A to už jsme na dostřel autům jako i30, 308SW (po něm jsem začal docela šilhat teď)...s obdobným rokem výroby. Samozřejmě...to ani nemluvím o levnějších 301, elyse, fluence apod.

Zdůrazňuju, že auto nemám jako koníček, ve své podstatě, pokud auto dobře slouží a relativně se mi líbí (neříkám, že rapid je nějaký designový skvost, ale mám rád německou strohost i uvnitř, byť o tom, jak se na rapidu šetřilo, čtu snad všude....), tak je mi jedno jestli to je korejec, němec, japonec.

Ale co jsem se díval, tak u rapida je v pohodě např. výměna žárovky v předních světlometech....což se jinde nedá říct :-)
Naposledy upravil Meridius dne 23. 1. 2017 09:14, celkově upraveno 2
Meridius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 23. 1. 2017 08:53

Píšeš, že je po servisu, v dobrém stavu a levnější než jsou podobná auta na netu. Tak v čem je problém? Zvláště pokud auta neřešíš. tady nemusíš žádný servis dělat, takže v podstatě jen koupíš a jezdíš...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 23. 1. 2017 09:09

hobitt píše:Nebral bych uz jen proto, ze je to z rodiny

To přece není nevýhoda. Horší je to pro prodávajícího. Když se něco neočekáváně posere, může nový majitel podezřívat původního, že ten to tušil a on je v tom, chudák, úplně nevinně. Pak je z toho mezi příbuzenstvem zlá krev. Kupující nic takového neriskuje.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Lacomme 23. 1. 2017 09:10

Na Peugeota zapomen - v rodine je jedna 308SW 2008 co ma najeto ani ne 100tkm. Uz tomu hnije spodek.

I kdyz to zrejme neprojde kvuli designu :-), tak vcera jsem narazil na tohle - https://auto.bazos.cz/inzerat/70104254/500L-prodej.php
Vydechla atmo 1.4, ale pokud to nevadi ve Fusionu. Rocnik 2013, najeto 3600 km.
Auto bude asi po zaruce, ale s tou cenou by se mohlo hybnout dolu.
Grand Cherokee Summit 3.0 MultiJet 184 kW
Freemont 2.0 MultiJet 125 kW MT
500X Cross 2.0 MultiJet 103 kW 4x4 AT9

Petr Cibulka vyšetřil kočičku Siderickým kyvadélkem a odhalil, že kočička je Ruský fízl.
Lacomme
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 23. 1. 2017 09:27

Celkem dobrá nabídka,vzal bych to radši,nez P308,nebo i30.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 23. 1. 2017 10:16

Měl strop 200K, ne?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 23. 1. 2017 10:31

Díval jsem se jen tak z prd**e na ceníky např. citroen elyse...skladovky začínají pod 210k, ale uvádí že cena může být podmíněna nějakou akcí (leasingem, protiúčet apod.) Byť jsem o kvalitě slyšel asi snad ještě horší věci, co o Dacii.
Meridius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DaciaFan 23. 1. 2017 10:53

To by mě zajímalo co jsi slyšel :D Zrovna Elyse a 301 jsou sice nic moc lowcosty, ale nadprůměrně bytelný.
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 23. 1. 2017 12:19

Meridius píše:Tak...za rapida si strýc řekl 200k. Než mi sdělil tu cenu, tak tvrdil, že v tom autosalonu mu za něj nabídli 230 za výkup, čemuž příliš nevěřím.

Buď mu řekli míň a mrknul se do inzerátů, ale zase si nechce říkát něco, co bych asi nedal. A nebo skutečně mu tohle nabídli a pak můžu být ještě rád :-) a líbat mu ruce. Pravdou je, že ten autosalon, když se dívám na ojetá auta, tak maj u nich ceny, že jsem si občas musel protřít oči, zda se mi to nezdá.

A tak přemýšlím, zda to vzít či ne....čekal jsem cenu tak max 190k.

No jo, kšefty v rodině, to nikdy není dobrý....


Já bych šel do toho Rapida. Má prověřenou servisní minulost i historii, cenově je to to co hledáš (200 nebo 190 je fakt úplně jedno), liftback má i docela prostorný kufr (rozhodně větší jak současný Fusion) a je zánovní. Sice kšefty v rodině by se neměly dělat, ale s dobře sestavenou kupní smlouvou by nic hrozit nemělo. Neriskoval bych prostě jiný auta, když člověk může mít tohle prověřený.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 23. 1. 2017 19:48

Beru to tak, že 190 a zbyde 10k na plechy a zimáky....takže z tohoto pohledu to jedno není.
Meridius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 24. 1. 2017 13:36

Rapid nemá zimáky?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Meridius 24. 1. 2017 16:59

Nemá. Strýc si je nechává.
Meridius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hobitt 24. 1. 2017 20:36

puk123 píše:
hobitt píše:Nebral bych uz jen proto, ze je to z rodiny

To přece není nevýhoda. Horší je to pro prodávajícího. Když se něco neočekáváně posere, může nový majitel podezřívat původního, že ten to tušil a on je v tom, chudák, úplně nevinně. Pak je z toho mezi příbuzenstvem zlá krev. Kupující nic takového neriskuje.

Prave proto. Kvuli zbytecnym hadkam.

Casem me jedna, dve koupe v rodine asi cekaji a uz ted se toho desim. U jednoho auta je to v poho, ale u druheho... No ja budu mlcet, ale aby si hobittova nepustila pusu na spacir :D
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 25. 1. 2017 08:20

Jako já nevím, ale u nás v rodině se kupovalo a prodávali běžné. A i když byl problém, tak se řešil. Nemyslím si, že někdo něco chtěl zatajit. Proč by to dělal? Naopak řekne všechno na rovinu. A stalo se, že jedno auto šlo pak mimo rodinu, protože případné problémy. Tohle nějak nechápu.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků