První výběr vozu ~200k Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 11. 2016 14:20

Zdravím,
hledám "náhradu" za mého současného Peugeot 306 1.9D (50 kW); s autem jako takovým jsem i jakž takž spokojený (opomenu neustálé problémy se zadní nápravou, a podobné blbosti, které tato auta doprovází), ale teď - samozřejmě těsně před vypršením technické - když jsem zjistil, že jsou shnilé hlavní nosníky (a to, že nikomu se do opravy něčeho takového nechce; a když už, tak cena takové opravy je beztak nerentabilní), jsem bohužel nucen hledat jiné auto.

V bodech se pokusím sepsat své požadavky:

- hledám auto, které je především pohodlné pro řidiče; jsem dvoumetrovej pořízek, takže potřebuju něco, kam pohodlně naskládám nohy, aniž bych si je musel napřed uříznout
- roční nájezd zhruba kolem 25 000 km, především do práce (Kaplice - České Budějovice; při směru do Budějovic trasou přes Římov); je započítáno i občasné ježdění např. na dovolenou.
- provedení auta ideálně hatchback / sedan / limuzína; nemám a zatím ani neplánuji vlastní rodinu, takže kombi apod. nechci (nelíbí se mi)
- vzhledem k ceně hledám něco z ojetých aut
- motorizace; jsem zvyklý na dieselová auta, vzhledem k cenám nafta / benzin bych u nich i nadále rád zůstal; ideálně nějakou spolehlivou 1.9 TDI bez těch "moderních sraček" alá filtry pevných částic a nevím co se tam všechno ještě dneska dává; co mi bylo řečeno, tyhle věci se časem dost prodražují (ale třeba máte zkušenosti jiné?)
- požaduji manuální řazení
- klimatizace, mlhovky, pal. počítač beru jako samozřejmost
- optimálně litá kola, tempomat (a kdybych si měl vybrat jen jedno, raději litá kola :D )
- požaduji auto nikdy nebourané; na druhou stranu nejsem hnidopich, aby řešil u ojetiny oděrky laku od štěrku (s tím se pro změnu tak nějak počítá)

Nákup ... řeším prakticky do konce tohoto měsíce, nejpozději do konce roku / začátkem nového roku.

Co jsem zatím tak koukal, zaujala mne např. Škoda Superb, netuším ovšem, jestli tahle auta splňují to, co jsem si předepsal výše; měl jsem pouze možnost si sednout za volant a projet se, takže soudím pouze na základě komfortu (ano, jelo se mi velmi dobře).

Jinak jsem otevřen návrhům, nebojím se ani dovozů z Německa, či odjinud.

Předem díky za rady a tipy!
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 11. 2016 14:21

OIIIFl kombi 1.8TSi.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 19. 11. 2016 14:23

Zrovna prodavam 1.9 tdi za 160 je tvoje..

Byl tam ovsem pridrenej treti valec takze je ted po oprave motoru a jsou tam jeste nejaky malickosti :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 11. 2016 14:25

:mrgreen: Jak si hned ***** přihřívá polívečku
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 19. 11. 2016 14:31

A dobře dělá, ne?

Závady si kupující přečte zde na garáži a pokud je to do 200, tak mu ještě 40K zůstane na opravy...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 19. 11. 2016 14:32

Kdybys netrval na manuálu a nevadilo by ti LPG tak bych věděl o slušným kandidátovi a ještě by ti i zbylo :D
anonym

Odeslat příspěvekod robbert 19. 11. 2016 14:33

Proč se sereš Matymu do prodeje?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 11. 2016 14:34

*****.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 19. 11. 2016 14:35

Matyho nebo Aslynta?

:mrgreen:
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 19. 11. 2016 14:35

No jo, tak o ničem nevím, maty prodává dobrou káru a je i v manuálu, šel bych do toho, možná si to koupím já od něj a bude to :-)
anonym

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 19. 11. 2016 14:42

Konečně budeš mít pořádný auto :D
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 19. 11. 2016 14:44

milsimr píše:V bodech se pokusím sepsat své požadavky:

- hledám auto, které je především pohodlné pro řidiče; jsem dvoumetrovej pořízek, takže potřebuju něco, kam pohodlně naskládám nohy, aniž bych si je musel napřed uříznout
- roční nájezd zhruba kolem 25 000 km, především do práce (Kaplice - České Budějovice; při směru do Budějovic trasou přes Římov); je započítáno i občasné ježdění např. na dovolenou.
- provedení auta ideálně hatchback / sedan / limuzína; nemám a zatím ani neplánuji vlastní rodinu, takže kombi apod. nechci (nelíbí se mi)
- vzhledem k ceně hledám něco z ojetých aut
- motorizace; jsem zvyklý na dieselová auta, vzhledem k cenám nafta / benzin bych u nich i nadále rád zůstal; ideálně nějakou spolehlivou 1.9 TDI bez těch "moderních sraček" alá filtry pevných částic a nevím co se tam všechno ještě dneska dává; co mi bylo řečeno, tyhle věci se časem dost prodražují (ale třeba máte zkušenosti jiné?)
- požaduji manuální řazení
- klimatizace, mlhovky, pal. počítač beru jako samozřejmost
- optimálně litá kola, tempomat (a kdybych si měl vybrat jen jedno, raději litá kola :D )
- požaduji auto nikdy nebourané; na druhou stranu nejsem hnidopich, aby řešil u ojetiny oděrky laku od štěrku (s tím se pro změnu tak nějak počítá)


Ford Mondeo III./IV. 2.0TDCi 103kW
Škoda Superb II. 2.0TDI 103kW
VW Passat 2.0TDi 103kW
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 19. 11. 2016 14:53

Tdi za 200k bude pd, ne?
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod speleo 19. 11. 2016 14:57

"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků