Male auto na dojizdeni do mesta (max 25km)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 26. 10. 2016 16:29

1,3 90k 2006?

-- 26. 10. 2016 17:41 --

Salamander píše:Tohle jsou momentalni favoriti, s tim ze ten Up je potreba poradne proklepnout a Fabka uz je za trosku vic nez bych chtel, je ale pravda ze je to zase plnohodnotnejsi auto.

https://auto.bazos.cz/inzerat/66175853/ ... -2014-.php

https://auto.bazos.cz/inzerat/66590719/ ... 10-MPi.php

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... p/17025782

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list

Ten hurvajz nevypadá zle, je to fajn auto. Počítej, že dříve nebo později bude chtít vyměnit rozvody (konstrukční vada) a bude citlivější na chování za studena (turbo). Spotřeba bude litr nad Citigo, ale pořád výborná a jezdí se s tím fajn. Asi ve všem lepší, ale o pár tisícovek ročně víc na provozu dáš.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 26. 10. 2016 16:50

MV_cz píše:A z jakýho roku teda to grandečko bylo?

Aštar má pravdu, 1.3jtd 2006. Nebylo technicky možný dostat Slováka a auto v rozumným čase na jedno místo. Nechal jsem si poslat řízení, můj mechanik ho vyměnil.
Pokud bych měl spolehlivost gp hodnotit podle jednoho kusu, tak je to krám.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 26. 10. 2016 17:06

Já pokud podle jednoho GP, tak je to dobrý. Čili je to průměrně spolehlivý v průměru :D Ale chápu to, ten malej diesel se nepovedl a je nefér srovnat deset let starý GP v naftě, co mělo určitě víc najeto a víc výbavy, než 1.2 bez výbavy co jsem měl od novoty jen pět let.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 10. 2016 17:51

Netvrdím, že punto je vzor spolehlivosti, ale jednou za 10 let oprava posilovače není žádná tragédie v porovnání se závadami jiných modelů nebo značek, jako jsou prasklé hlavy, zadřené klikovky, přeskočené rozvody, vysypané převodovky, zapečená turba, pravidelně odcházející ložiska kol, tekoucí nebo zaseknuté vodní pumpy atd.
Prostě všude je něco a je na každém, která závada je mu nejbližší a podle toho zvolí konkrétní model.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 26. 10. 2016 18:16

On taky nikde nepsal, že za deset let řešil jen posilovač, že jo. Ono toho bylo o dost víc.
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 26. 10. 2016 18:35

MV_cz píše:Já pokud podle jednoho GP, tak je to dobrý. Čili je to průměrně spolehlivý v průměru :D Ale chápu to, ten malej diesel se nepovedl a je nefér srovnat deset let starý GP v naftě, co mělo určitě víc najeto a víc výbavy, než 1.2 bez výbavy co jsem měl od novoty jen pět let.


Ten motor nemám rád kvůli jeho projevu, ale co se spolehlivost týká, tak mu zatim není co vytknout. Auto má aktuálně něco přes 100tis. a každou chvíli řešim nějakou kravinu nebo závažnou věc. V posledním měsíci to byla spojka a posilovač.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 10. 2016 18:36

No, on ten Slovák, jak už sem psal, a jak psal MV nebyl jediný, jen byl první, což je nějakých 8 let už dneska možná zpátky (možná víc).

Každopdáně... se vrátím k tomu, že 12 000 si zjevně jako cenu přestřelil (což si pod tlakem doplnil, čert ví co je pravda), případně si to prostě cenově neřešil neb si na to ty měl (či toje máma), protože to jde prostě levněji a i tak jak si psal, že někdo ty auta lisoval, je kvůli posilovači zjevně blbost tuplovaná, protože jaksi pojízdné GP (o kterém je řeč) bude mít vždy vyšší cenu než 12 tis (neřku-li polovic)....

Mimoto, objektivně vzato, posilovač byl jedna z největších bolístek (když nebudu brát v potaz auta s tím tvým zmíněným motorem, který majitelé uhnali), které to auto pravidelněji potkávaly, mimoto to taky nebylo jediné auto na světě, co s posilovači bojovalo. Těch aut bylo mnohem víc (nejen Fiat, ale třeba i ten Ford třeba na původních Káčkách s tím bojoval taky srdnatě).

Punto s 1,2, či 1,4 (vč. 16 v varianty)je z podstaty bezproblémové auto.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod D1.8T 26. 10. 2016 18:44

Nikde jsem nepsal, že šlo do lisu GP.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 10. 2016 18:52

D1.8T píše:Brzdy jsem měnil prakticky na všem co jsem aspoň chvíli užíval nebo měl v péči. Posilovač akorát na GP, shodou okolností minulý týden, cena zhruba 12tis. Kč. Dvě Punta v širší rodině poslala porucha posilovače do lisu. Nevyplatilo se opravovat.
Ale nebudu překvapen, když si budeš trvat na svým.

Tak třeba to nebylo GP...
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 26. 10. 2016 19:00

Nemám v úmyslu rozepisovat vše polopaticky. Stačí když pochopí průměrně inteligentní jedinci.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 10. 2016 19:07

:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Salamander 26. 10. 2016 19:30

No, to Punto stejne kupovat nechci, ale diky za rozbor :D
Salamander
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků