Nižší střední, cca 150k, benzín

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Malag 13. 7. 2016 06:28

Zdravím,

po delší době jsem se opět pustil do výběru auta a tentokrát bych to rád dotáhl do konce. Léto v P206 je ubíjející..

Požadavky: Benzín, hatchback (kombi se mi nelíbí a u sedanu se mi nelíbí malý kuft), nájezd 10-15k, nejspíš vcelku vyrovnaně město/okrsky/dálníce. Cena cca 150k (+- 20k). Výkon 100-120k. Nepotřebuju trhače asfaltu, ale nechci se bát předjíždět a kvůli nedostatků výkonu.

Původně jsem koukal po mazdě 3 - tu jsem vyžadil s tím, že jich až tolik není a na slušnou by to chtělo aspoň 200k. Podobně Opel Astra (190k).

Zůstal Focus II po FL - ačkolik nevím, zda se za cca 160k dá něco slušného sehnat. Ve slušných bazerech to bylo okolo 180k. Motor nejspíš 1.6 (musím vyzkoušet, prý nic moc) kde je největší výběr. Ještě jsem koukal na výkonější 1,6i, ale pokud si dobře vzpomínám, tak od něj většinou odrazujete - jaké jsou s ním problémy?

Nedávno jsem narazil na Fiat Bravo II (1,4 t-jet) a byl jsem mile překvapen. Motorově velice příjemné auto. Moc jich není, ale zase cena okolo 140k je lákavá. Designově vypadá též docela povedeně. Máte s tím nějaké zkušenosti?

Ještě jsem našel Toyotu Auris - trošku nemastná neslané, ale údajně spolehlivé auto a s 1,6 (kterých je jak se zdá dost) by to nemuselo být zlé auto. Nevím, zda je absence turba výhodou či nikoliv. Cenovka okolo 160k.


Otázka, zda se FF dá sehnal okolo těch 160k, abych mohl porovnávat proti bravu a aurisu. Pokud by slušné kousky byly za 180k, tak už je to srovnatelné s astrou za 190k.

Byl jsem tak nějak srovnaný, že za auto těch 200k dám, ale to bravo mě trošku nalomilo, že by se dalo pořídit slušné svezení za dobrý peníz.

Nějaké tipy?

Díky!
Malag
Malag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 7. 2016 07:22

Bravo2 je ok, nic zásadního se nerozbíjí (jen prkotiny - mlží se zadní světla, na funkci nemá vliv, opotřebují se páčky pod volantem a pak se vrací dřív než je záhodno :-) ) jen jak říkáš, je problém nějaké slušné najít s t-jetem. Třeba tohle má jasný původ, no ale je trochu dodrbaný (odřené nárazníky) a vevnitř taky bude potřeba vyčistit http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list Má automatickou klimu, vyhřívané sedačky, blue&me.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malag 13. 7. 2016 11:44

Díky za tip. Z čeho usuzuješ, že je důvěryhodné?

Co říkáš na toto: http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list - shodou okolností jsem na něj narazil v AAA ve Zlíně. Daj ho za 138k - je to za takové auto moc nebo málo?

Díky,
Malag
Malag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 7. 2016 12:14

Prodávají ho v autorizáku, ale bylo podle mřížky nejspíš firemní.
Áčka nevim, potom, co jsem se tam ptal na auto, které reálně neexistovalo a jen využili kontakt k tomu, aby mě spamovali, tak tam nechodím.
Podle fotek sice vypadá lépe, ale je taky pomuchlaný (navíc i plechy) a má o dost horší výbavu: manuální klima, bez ovládání na volantu, nemá blue&me, nemá ASR, zadní okna nejsou v elektrice, chybí parkovací senzory, alu kola ...
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod montana_cz 13. 7. 2016 16:39

Astru hledáš J nebo stačí H? Já teď narazil na tuhle, která vypadá fajn, i když nejspíš točenka. Asi se na ni otočím podívat http://www.sauto.cz/osobni/detail/opel/ ... etail#tabs

Akorát to auto působí prostě o 10 let starší než je. A ten interiér...
montana_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baribal666 13. 7. 2016 17:03

určitě se FF 2 poFL dá sehnat za 160k, 1,6tek jsou mraky, a sem tam i nějaká 1,8čka

http://www.tipcars.com/ford-focus/ford- ... 70217.html
Baribal666
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 13. 7. 2016 19:06

no a postuješ sem ff2 zrovna před fl medvěďu, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Malag 13. 7. 2016 19:53

Astra J, H se mi moc nelíbí..

Dneska jsem zkoušel FF 1,6 kombi (hatchback jsem bohužel nenašel) - a nebylo to nic moc. Nevím, zda je to takový rozdíl v combi, ale bylo to dost líné. Pocitově snad horší než Bravo s 66 kw.

To bravo zase s 150k kilákama mi přišlo, že má aspoň 250.. motorově se to docela dalo, ale všude dokola to vypadalo, že to má nejlepší léta za sebou (rok 2010). Nevím, jestli se k tomu někdo tak špatně choval a nebo je to ve 150k km standard.

Vedle toho jsem projel Mazdu 3 (nic jiného z vytipovaných nebylo) se 110t km (rok 2009) a příšlo mi to jako skoro nové auto.

Nevím tedy, zda je tam výrazné rozdíl v kvalitě nebo prostě jen špatný kus.
Malag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 7. 2016 07:44

To spíš kombinace obojího - vylítané a stočené :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malag 14. 7. 2016 17:57

Je nějaký kvalitativní rozdíl v mazde 3 pred a po roce 2008 (nebo kdy vysla nova verze)? Slysel jsem, ze ty starsi vice reznou.

Co rikate na auta dovezena z Italie? Dnes jsem byl v bazaru, kde tahaj z Italie a Rakouska a ten rozdil v korozy byl dost vyrazny.
Malag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 14. 7. 2016 18:11

Na taliány bacha, většina aut měla nějaký ťukanec a jsou stočená. Dost těžko se to prověřuje, ale mám s tím osobní zkušenost. Samozřejmě dá se vybrat, ale chce to opravdu obezřetnost. Navíc pokud jsou z jihu, bývají bez vyhřívání sedaček a interiér je vypálený od slunce.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků