MPV velikosti C4 Picasso

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej1 1. 3. 2016 14:49

Hledal jsem, ale tenhle problém se tu moc neřeší, naposledy tu bylo něco podobného před půl rokem pro benzín.

Bude potřeba nahradit dvanáctiletou Xsaru Picasso 1.6 HDI (110 k). Požadavky pětimístné MPV zhruba této velikosti, diesel (stávající výkon u xsary stačil), vzadu tři samostatné posuvné sedačky, přednostně vyjímatelné, nebo aspoň sklopitelné do podlahy. Co mě dál napadá: automatická klima, okna v elektrice, zadní parkovací asistent, mlhovky a ono mě ještě něco napadne. Auto bude nové, předpokládaná služba 10+ let a 150+ tkm, s cenou přes 500 tKč jsem srozuměn.

Co mám zatím ve velice předběžném výběru
  • Citroen C4 Picasso (přímý nástupce Xsary, to je jasné)
  • Peugeot 5008 (sesterský vůz předchozího)
  • Ford Grand C-MAX
  • Opel Zafira Tourer
  • Toyota Verso
  • KIA Carens
  • Renault Grand Scenic

ve výběru bylo a předběžně jsem vyřadil
  • VW Touran (zdá se mi cenově už dost vysoko ve srovnání s předchozími)
  • Fiat 500L Living (to by naopak byla cenová bomba, pokud bych chtěl cenu do 500 tKč, ale zdá se mi trochu níž než předchozí - nestejná sedadla ve druhé řadě)

Je něco, co bych měl přidat, nebo rovnou vyhodit?
Ondrej1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 1. 3. 2016 15:15

a musi bejt nafta na 15tkm za rok?
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod maincoonsback 1. 3. 2016 15:22

Nebudu to nějak detailně rozebírat, ale protože jsem teď v tomto tématu alespoň trošku kovaný a leccos sem vyzkoušel tak napíšu svůj názor.

Zvolil bych 5008

Citroen C4 Picasso (přímý nástupce Xsary, to je jasné) - dobrá volba, ale krátká verze je výrazně menší než dlouhá a nebo 5008 a delší verze už je podle mne zbytečně drahá, každý neskousne Hi-tech design a i na mne už tam těch hejblátek je hodně. Dle testů to auto jezdí rozbředleji než sesterský (bratrský) Peugeot.

Peugeot 5008 (sesterský vůz předchozího), mimo jiného mi to auto přijde takové nejnormálnější a nejdůstojnější bez kudrlinek.

Ford Grand C-MAX - Je zase menší než 5008, naftové motory asi pořád vycházejí z těch PSA a je dražší než Peugeot, objektivně bude asi o něco lepším autem (ale já to nějak nepoznal, jelo se mi s tím stejně), ale u mne to lepší nepřevážilo dražší (a vadilo mi že je fakt menší)

Opel Zafira Tourer - jo tohle je super volba, klidně do toho jdi, taky to je můj favorit, nemám co bych vytkl, krom toho, že to je Opel, ale hodně lidem nevadí. Ale obvykle vychází dráž nž 5008 (ale je na pohled modernější).

Toyota Verso - No totok? Osobně nevidím žádný přínos tohoto auta, ale třeba to někdo zná detailněji a vynachválí ho.

KIA Carens - No totok? Bez komentáře.

Renault Grand Scenic - Je to Renault, pokud se smíříš s Renaultem a jeho vrtochy, tak to nemusí být blbá volba.

VW Touran (zdá se mi cenově už dost vysoko ve srovnání s předchozími) - No totok? Zbytečně drahé a v ničem lepší než ostatní a k tomu ještě pofiderní spolehlivost. Za pocit VIP auta to nestojí. Tady souhlas.

Fiat 500L Living (to by naopak byla cenová bomba, pokud bych chtěl cenu do 500 tKč, ale zdá se mi trochu níž než předchozí - nestejná sedadla ve druhé řadě) - Tady je to takové rozporuplné. Velikostně to není menší než C4 Picasso (je to menší než Grand), primárně je to jen snad poznatelně užší..., což nemusí být nevýhoda při manévrování. Pokud se ti to auto líbí, nezavrhoval bych ho z principu. Pokud ne tak tvé rozhodnutí chápu. Ale jezdí se s tím fakt pěkně (na druhou stranu to ale žádná láce není,a le při dobré skladovce a nabídce bych se ho nebál).

-- 1. 3. 2016 15:24 --

K86 píše:a musi bejt nafta na 15tkm za rok?

No jako by u většiny byla možná volba rozumné benzinové motorizace. Pokud je zvyklý na naftu, nechal bych ho při tom. Jsou to všechno vysoké krabice jezdící zatěžované (obvykle). A nekupuje ojetinu (teda myslím). Taky bych asi i v tomto případě chtěl naftu (být to hatch, tak je to jasná hloupost).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod HonzaMo 1. 3. 2016 20:06

Do výběru bych přidal VW Golf Sportsvan. To auto je velmi, velmi dobrý a místem na zadních sedadlech mě hodně mile překvapilo.
Případně, pokud nemáš vysoké nároky a jde ti spíš o prostor/cena, pak Berlingo, Partner, Doblo.
HonzaMo
Nováček

Odeslat příspěvekod jamaco 1. 3. 2016 20:51

Já bych bral grand c4.. Mě ten design prostě bere... Touran bych nezavrhoval, je to pěkne auto, ale cena je šílená je to tak o 150 - 200 výš... Taky bych nezavrhoval carens.. Vypadá slušne..
5008 je designově decentní, stejne jako i scenic jsou trochu za zenitem no.. Living je priserny kotrmelec..
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod yndezit 1. 3. 2016 21:07

jamaco píše:5008 je designově decentní, stejne jako i scenic jsou trochu za zenitem no..
Myslíš tím, že je již vychytaný, a za dobrou cenu (za 505k je skladovka 2.0 HDi).
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod jamaco 1. 3. 2016 22:42

no jo .. 5008 vypadá dobře a je za dobré prachy.. to je bez diskuse.. ten interiér hlavně no.. ten je trochu postarší.. nelíbil se mi teda ani když byl nový.. ten středový tunel masivní a tak.. ale jsou to detaily...
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 1. 3. 2016 22:47

Tak věk na tom znát je, ne že ne, sourouzenec 5008 od citróna už má dávno nástupce...
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker

Odeslat příspěvekod Thompson111 1. 3. 2016 23:01

5008 nebo C4P není co řešit.
Thompson111
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 1. 3. 2016 23:02

vyhoda overeneho modelu, coz sa moze celkom vyplatit
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod K86 2. 3. 2016 08:05

kor u francouzu, tam se auta kupuji az po FL
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod DoubleSix 2. 3. 2016 15:43

Ondrej1 píše:
  • Citroen C4 Picasso (přímý nástupce Xsary, to je jasné)
  • Peugeot 5008 (sesterský vůz předchozího)
  • Ford Grand C-MAX
  • Opel Zafira Tourer
  • Toyota Verso
  • KIA Carens
  • Renault Grand Scenic

C4Picasso - pokud nevadí centrální displej na palubce a nízko uložená zadní sedala.
5008 - celkem OK
GrandC-Max - bacha, nemá ve druhé řadě 3 stejná sedadla, to prostřední je opravdová nouzovka
Zafira - tvrdý podvozek, nepohodlná zadní sedadla
Verso - malý kufr, centrální displej (celkově palubovka nepatří k těm lepším)
Carens - malý kufr
Grand Scenic - OK

Takže bych vybíral mezi těmi francouzi. Jestli frantící něco umí, tak to jsou MPV-čka.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod kastv9 2. 3. 2016 17:39

Toyota Verso - spolehlivost, vnitřní šířka - 3 dětské sedačky bez problému, bezpečnost, kvalita, ....
kastv9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 2. 3. 2016 20:54

HonzaMo píše:Do výběru bych přidal VW Golf Sportsvan. To auto je velmi, velmi dobrý a místem na zadních sedadlech mě hodně mile překvapilo.
Případně, pokud nemáš vysoké nároky a jde ti spíš o prostor/cena, pak Berlingo, Partner, Doblo.

Súhlas.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod tomanr 3. 3. 2016 09:01

Možno by stalo za úvahu chvilu počkať na výpredajový grand scenic. Novy model pride čoskoro kedže krátka verzia uz bola predstavenena.

Starší model by potom mohol byt relatívne za dobre peniaze a aj väčšina sériových problémov snad uz bolo odstranenych.
tomanr
Inventář

Další stránka