Auto z bazaru do 200 000.-

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 5. 2015 00:16

Jake bazarove auto koupit do 200 000.- a neprehloupit? ;-)

80% mesto, praca, nakupy, kratke vylety po okoli, zadne dlouhe cesty, resp. 2x do roka mozna 300km po dalnici...
2x dospeli, 1x 7 lete dite(maleho 6 mesicniho prcka nepocitam), vetsinou pujdu sam se starsim klukem (skola), nebo manzelka, pres vikendy vsichni

Kdyz to vemu se starym autem, za 9 let jsem najezdil 100 000km, predpoklad je stejny.

Puvodne jsem chtel temer novou Daciu Sondero Stepway za 200k, ale ten hluk z venku bych nepredychal...

Tak, jak naposled, opet asi skoncim v bazaru, tentokrat ale v UK. Nyni vlastnim Mitsubishi Carisma, 1.6, rv 2002, kterou jsem kupoval v r 2006 za 200 000.- s najezdem 60 000km.
Relativne jsem byl spokojeny, ale budu potrebovat auto s volantem na prave strane :-]

Podminka je max. 4. rocne auto, lepe mene, je mi jedno , co to bude z rodiny 5dv hatchbaku(ale i sedan muze byt, kdyz bude mit kufr aspon jak fabie), dejte mi prosim nejake tipy, vubec nevim odkud se odpichnout. Klidne to muze byt i mensi nez carisma, kdyz vidim, ze na pojizdky se nekdy vsichni natlacime do 3-dveroveho P206 :nenapadne

Na spotrebe az tak nezalezi, pri 10k km rocne je litr sem litr tam zanedbatelny, ale rozumne, pres 8litru/mesto bych nechtel jit. Klidne i nafta(kdyz to nevadi na kratke vzdalenosti, mam zafixovane, ze do mesta to neni idealni)

Ale nechtel bych nejblizsi 3 roky jit do servisu, krome vymeny oleje. Kdyz bude za 3-4 roky zustatkova hodnota 50%, budu rad(neni podminka)...tzn nepredpokladam, ze auto budu mit tak dloho, jako moji nynejsi micku
Naposledy upravil slavo963 dne 17. 5. 2015 00:33, celkově upraveno 1
slavo963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 17. 5. 2015 00:31

podla najazdu benzin, 4 clenna rodina, taze by som pozeral kombi..

3 roky bez servisu zabudni

a do 200k kc s rokom vyroby 2011? nooo to maximalne nejake male auto typu 206 a na to by som sa vyprdol
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 5. 2015 00:38

to jako fakt? Ta Carisma byla 4r. a za 200k, nyni jsou snad levnejsi auta, kdyz je takova konkurence.
Kombik nee, vubec to nevyuziji,resp. zybtecne to predrazuje, kocar se zmestil i do P206.

A s tim servisem, s carismou jsem krome oleje zajel do servisu v 6. letech zivota na vymenu cepu nebo kulaku uz nepamatuji(vraj typicke pro carismu) a po 110k vymenu rozvodu(nepocitam brzdove oblozeni, zarovky a tak). Az posledni roky jezdil casteji, lambda, prasklz chladic klimy, vyfuk, kotouce, nyni by byly vhodne vymenit tlumice...
jinak na tu carismu nemuzu rict spatne slovo, tichy motor, prevodovka, zadne poruchy na motoru/prevodovce, zadna rez a to auto neni garazovane, to mne spise ten skrcek P206 nasira
Naposledy upravil slavo963 dne 17. 5. 2015 00:46, celkově upraveno 1
slavo963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 17. 5. 2015 00:40

Za 200 bude ctyrlety lancer.
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 17. 5. 2015 00:42

do 206 s 2 detmi (rodinkari vysvetlite mu to :D)

ale tuto by sa mi mozno javila Fabka II kombi ako postacujuca volba (a nehovor, ze bude stacit kratka - neverim)
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 17. 5. 2015 00:49

FIIC kombi s 1,4 by mohla byt alternativou, to jo. Za ty penize bude tak trileta.
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 5. 2015 00:50

nj, nekdy je komicke, jak se postupne sackujeme s 2 autosedackami do 3dv pazura...

v UK fabie moc nejsou....

ten lancer, jaka motorizace je spolehliva, resp. je to dobre auto?
slavo963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kurt Heimreich 17. 5. 2015 00:52

Benziny jsou bezproblemove, ale 1,8 dost zere. Dobry kompromis je 1,6 v pofaceliftu, jede lepe a za min nez puvodni zakladni patnactistovka.
Kurt Heimreich
Inventář

Odeslat příspěvekod Jelass 17. 5. 2015 05:09

Tak to res v UK, ceny tam jsou jinde a uvidis dle dostupnosti servisu tam. Ale Mondeo je univerzalni povoz.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 5. 2015 08:49

tam to nemam resit s kym, jde mi o vseobecne rady a konretni navrhy.

To auto muze byt i o trochu starsi, ale nechci neco, kde budu muste za rok menit rozvody, nebo neco drazsiho. Resp. koupit auto s motirizaci, o kterem se vi, ze treba po 5 letech zacina mit problemy treba se vstrikovanim, odchazi turbo(priklad).

K mondeu, v jinych vlaknach se radi, ze mondeo neni dobre auto, mozno slo o konkretni motorizaci, nevim. A je zbytecne velke, na moje mestske jezdeni....

Co nejaky focus, golf, nebo mensi bmw/audi/toyota/honda, to do 200k neni sance? Nech je to hlavne spolehlive

Jsem mrnkul na Lancer, tak lidi si nevidi pred nos, tak za 4leteho lancra 1.5(predpokladam pred faceliftem) s nabehem 60 000 chtit 250k....kdyz funglovka 1,6 je za 320k, resp v plne palbe za 350k a s 5 leteou zarukou ? :roll:

Ceny aut jsem nesledoval, ale vidim, ze jsou dostupne o hodne, co bych dal pred 9 let za krasne nove auto za 320k....
slavo963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bredlouš 17. 5. 2015 09:49

Já jsem teda názoru, že když se koupí ojeté auto, rozvody se dělají jako prevence.
Bredlouš
Nováček

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 5. 2015 10:33

Ale snad ne u "noveho" auta.

Jinak co rikate na Suzuki Swift, jsou to dobre auta? Je to kategorie ala fabia?
slavo963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 5. 2015 10:36

Když ti není dobrá Dacia Sandero pak je to těžký. Co třeba nějakou jetou Škodovku?
myšpulín
Štamgast

Odeslat příspěvekod Neurotic 17. 5. 2015 10:49

Při současném kurzu, kdy je to trochu přes 4000 liber budeš mít možná problém i stou Dacii se tam vejít :D Pokud tam nejsou nižší částky jak v DE... na 4 lety golf, BMW, Audi asi zapomen jestli to v UK není o hodně levnější než tady...
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 5. 2015 10:51

@myspulin,
dobra, nedobra, jeste jsem v ni nesedel, recenze ma relativne priznive, ale vadi mi, ze krizuji hlucnost, protoze usetrili 1000kc na tesneni dveri a jiz pri 60-70h slysis jak vitr prefukuje kolem dveri.

To ja na sve micke tohle neslysim ani pri 170 na dalnici.

Dale jsem videl obrazky motora, kde tesneni chybi take a motor vcetne baterie byl plny od soli po posypu pres zimu. to jsi mohli soudrozi z Rumunska odpustit

@Neurotic,
Bohuzel jsou ceny v Uk vyssi, nez v CR, ale piste mi tipy, jak bych chtel koupit v CR, kdyz tak v UK priplatim o tu £1000 vice bohuzel.
Ale vice nez 200 000 bych v CR nedal za 4 lete auto, kdyz o 100k vice muzu mit novucickeho lancera.

Ja mam takovy pocit, ze bazarovky se prodavaji za vyssi cenu nez jsi zaslouzi, kdyz porovnavam, za jake ceny se prodavaji nove auta, to se v CR hemzi akce za akci a sam koukam jak tele, co lze jz kolem 300k koupit :tleskani
slavo963
Kolemjdoucí

Další stránka