Větší auto pro rodinu, nové x ojeté

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 9. 2020 07:22

Toyota ma sklad pro CZ+SK u Teplic a ten sklad je celkem natriskanej, tj většina dilu do 2 dnu u prodejce..
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 9. 2020 12:20

Není to v Bílině? tam to teď taky třískalo :nenapadne
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 16. 9. 2020 13:21

Nn Krupka..v Bílině je AGC a tam se jim naštěstí nic nerozsypalo :-)
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod addiction 16. 9. 2020 13:22

Jo, strepu by bylo jiste dost 8-D
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk

Odeslat příspěvekod Donald123 13. 10. 2020 17:39

Ahoj všem, tak jsme se v době koronavirové dokopali a šli projet aspoň autu u Kii. Jeli jsme v Ceedu SW 1.4 T-GDI GT-line s manualem a v Proceedu GT s automatem.

Poznatky: Ceed SW je jen mírná evoluce druhé generace. Nejede se s tím špatně, ale žádný wow moment to nebyl. Řazení mi přišlo horší než u druhé generace. Výhled vzad je horší. Motor jede jen o malinko lépe než 1.6 GDI. Sedačky lepší. Volant lepší. Celkově v pohodě auto, kufr až možná příliš obrovský. Ženě spokojená, vše na stejném místě jako v našem autě, takže se hned jelo příjemně.

Proceed GT - pro nás to byla první zkušenost s automatem, ale člověk si zvykne rychle. Musím říct, že se mi jelo fakt parádně a auto bych bral hned. Jo, do zadu není skoro vidět, jo asi to hodně žere, je to drahé, moc nízké atd., ale už když člověk k autu přichází, tak je to paráda (oproti usedlému Ceedu SW) a auto se prostě parádně řídí. Motor (obzlášť v režimu sport) jede parádně, sedačky mi padly přímo na mou zadnici, super. Co mě ovšem stojí krásného nového proceeda je umělý zvuk výfuku z repráků. Nejen, že to zbytečně zvyšuje hlasitost v autě a při konstatní rychlosti je to poněkud unavující, ale v předváděcím modelu byl tento zvuk nějaký pokažený a zněl jak křípot skríně. Prodejce říkal, že to jde příští týden na reklamaci, ale manželku to odradilo. Ke všemu 4 letá dcera to komentovala : tak v tomhle hluku já ted ajezdit nebudu:). Auto je hlasitější i od výfuku samozřejmě, ale to by se dalo zkousnout. Tož tak. Trošku mě to mrzí, tohle by bylo auto s kterým by se člověk opravdu těšil na každou jízdu a nebylo by to jen přemisťovadlo
Donald123
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 10. 2020 17:51

Černé a růžové brýle? V práci má kolega Proceed GT a vedle něj občas parkoval Ceed SW GT a podle mě je rozdíl je tak akorát v tom přišlápnutém zadku u Proceeda :)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod garážmistr 13. 10. 2020 18:01

Chtěl bych vyzkoušet auto, co je v pořádku.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 13. 10. 2020 21:04

To se ty pazvuky z repráků nedají úplně vypnout?
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 14. 10. 2020 10:38

Ani když se vypne rádio? :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 14. 10. 2020 19:18

8-D
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 14. 10. 2020 21:29

mno.. :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Donald123 30. 11. 2020 16:38

Ahoj, krátké summary jak to dopadlo. Vzhledem k lockdownu jsme už další jízdy nestihli. Byli jsme domluvení v Renaultu, ale zavřeli dřív než jsme se tam vypravili.. Takže jsme koupili Ceeda SW v červené metalíze a výbavě TOP. Rodičům jsme nekoupili nic. Máme za sebou prvních 300 km a je to mírný pokrok oproti druhé generaci. Auto je tišší, pocitově uvnitř mírně menší, kufr je výrazně větší, ale je už fakt dost dlouhý a dozadu se blbě nakládají přepravky s pivem:). Motor zatím nehodnotím, protože jsem jel max do 3500-4000 otáček a nijak moc jsem na to nešlapal i kvůli usazení brzd, ale zdá se být fajn. Horší je výhled vzad, ale to částečně řeší kamera. A horší se mi zdá volant, je hodně hladký. Ale to bude asi o zvyku. Největší posun oproti druhé generaci jsou za mě jednoznačně světla. To je úplně jiný svět + perfektně funguje automatické přepínání dálkových. V minulém autě jsem neměl stmívací zrcátko, to je také super vylepšení. Po dlouhých nočních jízdách jsem byl vždy hrozně vyblikaný. Žena si chválí vyhřívání sedačky:) Napíšu zase po roce jak jsme spokojení. ahoj
Donald123
Nováček

Odeslat příspěvekod metyn 30. 11. 2020 16:41

to jako bylo co toto? dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 30. 11. 2020 16:53

Zakladatel vlákna, vybral další auto.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 11. 2020 17:58