Větší auto pro rodinu, nové x ojeté

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Donald123 1. 12. 2020 10:34

Elektrice jsem se chtěl právě vyhnout za každo ucenu, proto jsem pospíchal s atuem než budou všechno minimálně mild-hybridy. V roce 2025 chce EU Euro 7 což bude konec spalováků úplně, takže 2025 možná poslední nové auto, které bude muset vydržet co nejdéle.
Donald123
Nováček

Odeslat příspěvekod metyn 1. 12. 2020 13:09

jen aby ses té euro dožil ty, woe, :D dědek

-- 1. 12. 2020 13:10 --

garážmistr píše:Zakladatel vlákna, vybral další auto.

já myslel co to bylo za rozlůčku, "za rok AHOJ" :D , dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Ruman001 1. 12. 2020 13:28

Lomikare, Lomikare, hyn sa ukáže..
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 1. 12. 2020 16:04

metyn píše:já myslel co to bylo za rozlůčku, "za rok AHOJ" :D , dědek


Jednou za rok reportuje, jak auto slouží. Vzorový vlákno o výběru auta.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 2. 12. 2020 20:23

Je hezké že nezapomíná.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donald123 7. 1. 2022 15:58

Ahoj všem, máme za sebou první garanční servis s novým Ceedem SW 1.4 T-GDI. Kdybych měl srhnout dojmy po roce a kousek provozu, tak správné slovo bude asi "rozporuplné". Celkově mám pocit, že Ceed druhé generace (měli jsme ho necelých 6 let) byl propracovanější auto. Neříkám, že aktuální generace je špatné auto, jezdí se nám dobře, ale čekal jsem možná trochu víc naplsaný druhou generací. Ale teď podrobně. Máme najeto necelých 11t km.

Začnu plusy:
1) největší plus jednoznačně světla. LED světla je obrovský skok kupředu, auto svítí parádně (oproti druhé generaci co jsme měli s klasickými žárovkami). Je to jak ve dne. U druhé generace jsem si lebedil jak parádní je přisvícení do zatáčky. Tady se rozsvítí a člověk to skoro ani nepostřehne jak ty ledky tu žárovička přesvítí. Noční cesty (Chorvatsko apod.) jsou mnohem méně unavující. K tomu přístmívá i stmívací zrcátko, které jsem dřív také neměl. Parádně navíc funguje automatika na přepínání dálkových. Světla cělkově paráda.
2) Ač jsem si to nemyslel, tak větší kufr je fakt výbornej, šetřím spoustu času, že nemusím tak rozmýšlet skládání do kufru. Rozdíl v kufru oproti druhe generaci je značný. I prostory pod podlahou jsou lépe řešené.
3) Vahřívání volantu - dříve jsem neměl, myslel jsem že nepotřebuju, ale je to fakt dobré:)
4) Motor 1.4 T-GDI jede o trochu líp než 1.6 GDi. Ale není to tak velký rozdíl jak jsem čekal.
5) parkovací kamera je fajn, dříve jsem měl jen senzory
6) Už jsem si zvykl na vzhled. Mnohem více se mi vždy líbila druhá generace, ale už si začínám zvykat i na současnou
7) Navigace v autě je příjemná a funguje výborně. nemám chytrý telefon, takže je to krok vpřed
8) Auto je tišší než druhá generace
9) Denní svícení i vzadu

Zápory:
1) už máme za sebou první závadu. Začala lupat páčka blinkru pří zapnutém blinkru a zatáčení. V servisu museli rozebrat volant, nějak to poštelovat. Bylo to opravené na záruku, ale porucha po roce provozu mě naštvala
2) Z auta je mnohem hůř vidět oproti druhé generaci (hlavně díky zatmavenému kufru) a bez kamery by couvání nebylo zrovna příjemná věc
3) Převodovka je méně přesná než u druhé generace, občas se netrfím, což se mi dříve nestávalo
4) Nejdou zvednou stěrače (jsou pod kapotou). Musí se nejdřív vyjet do servisní polohy a až pak jdou zvednou. Ale jak má člověk vyjet do servisní polohy se zamrzlým stěračem... kdo toto vymyslel nechápu, čištění okna od sněhu je opruz
5) Na bočních oknech a na zrcátkách se neskutečně drží voda. Při každém deštíku mám totoálně mokrá okna a nic nevidím, přitom auta kolem nic. kapky se drří i při větší rychlosti a člověk si to musí utřít hadrem. jak kdyby tam bylo nějaké lepidlo na vodu:)
6) Vypínání start-stopu je opruz
7) Když člověk vystoupí a nechá auto nastartované, tak se neodemče kufr. Člověk musí zmáčnout tlačítko na odemčení auta. Ptal jsem se i v servisu zda to lze nějak vypnout, nelze. Strašný opruz. Venku leje, vyběhnu z auta pro něco do kufru, kufr je zamčenej, běžím zpět odemknout....no děs. Opět kdo vymyslel nemohl být při smyslech
8) Brzdy jsou pocitově horší jak u druhé generace. Dokonce i občas pískaly. V servisu závadu nenašli, no nevím.
9) Spotřeba je minimálně stejná jako u druhé generace. Dle recenzí jsem čekal spotřebu nižší.
10) Nedají se pořádně sehnat příčníky na střechu
11) Přihrádky vepředu jsou obecně menší (výhoda je, že tam nemáme tolik odpadků:)
12) Vzadu mezi sedačky (pokud jsou trošku bytelné) si už dospělý nesedne narozdíl od druhé generace. Auto je užší a isofixy více uprostřed. navíc opěrka hlavy moc nízká

Pokud by měl někdo dotaz, zkusím odpovědět. Jinak ahoj za rok.
Naposledy upravil Donald123 dne 7. 1. 2022 16:17, celkově upraveno 1
Donald123
Nováček

Odeslat příspěvekod MV_cz 7. 1. 2022 16:08

najs, to jsou prkotiny jen, užívej
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 7. 1. 2022 16:28

Bud rad, za take zapory ako pises...to je uplna pohoda.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 7. 1. 2022 16:39

Taky to vidím na pohodu. Jedna taková blbůstka jako cvakající páčka, co by za to jiní dali.

Na boční okna zkus nějaké tekuté stěrače, mělo by to pomoct.

To debilní odemykání ostatních dveří tlačítkem je pěkný opruz. Některé novější Kie už to ale mají možnost přenastavit v menu - nevím ale, zda to má tvoje auto. Třeba na to je nějaký update, zeptal bych se přímo někde helpdesk u Kie, prodejci nebo servis ví většinou houno.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 7. 1. 2022 18:01

Především díky za ty poznatky. To se člověk v běžných recenzích nedočte.

Zaujaly mě ty příčníky. Tam jsou nějaké zvláštní podélné lišty?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 7. 1. 2022 19:43

Zas tak hrozný to naštěstí není, víceméně opravdu jen drobné strasti.
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donald123 9. 1. 2022 22:06

Ještě dodatek, zapomněl na jeden problém. De mého musí špatně měřit měřák v nádrži. Nádrž má mít 50L, ale i když mám dojezd na počítači 0, tak tam dostanu jen 40L. V servisu tvrdí, že tomu nemůže nic být. Tak to je asi poslední problém s autem, jinak vše ostatní je OK:)
Donald123
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 1. 2022 22:08

To bych si kupil fiat
anonymni

Odeslat příspěvekod impact 9. 1. 2022 22:34

To je ochrana palivovýho čerpadla, abys nevyjížděl nádrž do sucha a servis ti pak během tý sedmiletý záruky nemusel měnit jedno čerpadlo za druhým :) . Hyundai to má úplně stejně, na nule dojezdu natankuješ cca 40-42l do 50l nádrže.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 1. 2022 00:14

Tak to je mazaný.

Se divím, že s podobným přístupem nemá Ceed třeba 8 kol... Co kdyby...

Si jen tak říkám, jestli ta rezerva 10 l není málo...
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků