Větší auto pro rodinu, nové x ojeté

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lukas063 4. 9. 2020 14:27

Uz se taky pomalu smiruju s tim, ze auto co bude následovat po Toyote bude asi mit S&S :-(
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod zabijak33 4. 9. 2020 18:40

puk123 píše:Existuje nějaké běžné nové auto, které nemá StartStop?

Většina osobních Toyot
zabijak33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 4. 9. 2020 19:38

Myslíš hybridy? No, možná je to lepší řešení.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 4. 9. 2020 20:12

u renaultu prý odpojit snímač otvírání kapoty... ale tak radši ne, za ty roky jsem si zvykl z alfy, rituál no
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod Donald123 14. 9. 2020 14:06

ahoj pánové,
ještě s dovolením svůj dotaz rozšířím. Dozvěděl jsem se, že rodiče so odhodlali po 24 letech vyměnit svou felicii:) Jsou ochotni do toho dát 250 tisíc. Rádi by něco vyššího kvůli nastupování. Já jsem ochoten jim kdyžtak trošku přidat když by to dávalo smysl. Čekal jsem, že budou chtít zase škodovku, ale prý to není podmínka (prý na škodovku stejně mít nebudou. Nu podíval jsem se za kolik je Kamiq a na škodovku opravdu mít nebudou:). Poradíte na co se podívat? Já se opět orientuju jen v Kia nabídce a tam je v podstatě jen Kia Stonic. Neseděl jsem v tom, ale v autoaslonu jsem kolem šel a moc zvýšený posez to dle mého nemělo. Navíc to stojí jak o třídu větší Ceed (daň za moderní dobu). Jinak je to pěkné auto a velikosti asi ideál. Co dál vzít v potaz? Kousek od domu je Suzuki a tam stojí takové menší, vyšší auto. Pak v ulici parkuje několik Renaultů Captur. Otec už je v důchodu tak má čas jít něco projet. Na co se zaměřit? Díky
Donald123
Nováček

Odeslat příspěvekod K86 14. 9. 2020 14:14

golf +
golf sportsvan

Fusion z poslednch let vyroby a zbytek vnoucatum :D
Seat Leon ST TGI
S-Max 2.0TDCI 120kw
1,6EcoBoost - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod puk123 14. 9. 2020 14:34

Jestli chtějí nové za 250tis., mají celkem snadný výběr. Asi těžko se najde něco krom Dacie Sandero. Když jezdili dosud ve staré Feldě, mohli by být spokojemi. I ten posez bude oproti škodovce vyšší. Dacia ale přijde s novou generací, tak by neměli návštěvu saloonu odkládat.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 9. 2020 14:36

dacia sandero spica volba
anonymni

Odeslat příspěvekod Donald123 14. 9. 2020 14:56

hmm, vidíte, dacia mě vůbec nenapadla. Oni nepočítají s tím, že by bylo nové. To spíš já o tom přemýšlím, že bych jim třeba něco přidal. Díky za tip.
Donald123
Nováček

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 14. 9. 2020 15:39

Sandero Stepway a nemusis ani nic pridavat :)
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 9. 2020 15:47

Souhlas
anonymni

Odeslat příspěvekod Donald123 14. 9. 2020 16:12

jojo, určitě to okoukneme. Snad to nebude taková hrůza jako když jsem v Dacii seděl naposledy 7 let zpátky. To i ta Felicia byl proti tomu luxus:) Zeptám se co ten motor? Je tam v nabídce jen turbolitr. Není to nějaká zrada?
Donald123
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 9. 2020 16:14

Motory ma dacka v pohode
anonymni

Odeslat příspěvekod Olsztyn 14. 9. 2020 16:26

Naši mají Citroen C3 a taky mi to přijde trošku zvýšený..
Olsztyn
Nováček

Odeslat příspěvekod kurtoid 14. 9. 2020 18:02

S tím vyšším nastupováním je to podmínka? Felda jim nevadila? Felicie je totiž kupodivu hodně nízké auto - má kolem 140cm, takže většina béčkévého segmentu je vyšší. Felicie pouze působí jako vysoké auto, protože je strašně úzká.

Důchodcům na lítačku kolem baráku něco s atmo a nepřímým vstřikem.

Kolem 300 bude nový pažout 208 se slušnou 1.2, nějaký ty hjundaje a kie...

Pokud je nutno vybrat něco, co je opravdu o chlup vyšší, tak pak ten Stonic v základu, ale člověk si tam opravdu dost připlatí jen za těch pár cm na výšku.

Suzuki Ignis je malinké, uzoučké auto s dost bídně zpracovaným interiérem. Pokud se japonců nebojí, tak třeba ještě Mitsu Spacestar - ale to je trochu adrenalinová volba vzhledem k tomu, že to chce brzo automobilka s EU zabalit. Obecně nechat důchodce trápit se do budoucna s japoncem (snad krom Toyoty), to bych asi nedělal.

U Dacie bych počkal až budou nové generace modelů, třeba to Sandero. Současné auto pro mě jedna velká bída - prostě člověk dostane za ty prachy odpovídající auto, které je při srovnání s konkurencí o 5-15 let pozadu.
kurtoid
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka