Smlouva na ojeté auto

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod puk123 1. 10. 2014 08:52

Ten limit lze volit podle uvážení. Pokud někdo jezdí hodně a i za hranice, je pár set za zvýšený limit v celkových nákladech směšnou částkou. Naopak pro někoho zbytečný výdaj. Nevím to, ale myslím, že by se např. pro cestu na dovolenou dalo krátkodobě připojistit.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 10. 2014 08:59

GeneHawkins píše:Kolik takových nehod (přes 35M) za rok je? Jsem přesvědčen, že žádná.

Na majetku dle meho zadna. Staci narazit v DE do busu, zabit tim dva tri lidi, par polamat a odskodneni 1,2 M EUR je nic...

-- 1. 10. 2014 08:00 --

u pojistek je nevyhoda v tom, ze treba casto po celou dobu pojisteni se nic nestane a pak clovek rekne, jak to bylo zbytecne. Nicmene, kdyz se uz stane, pak je hodne dulezita.
anonymni

Odeslat příspěvekod puk123 1. 10. 2014 10:00

Já zabít 2, 3 lidi, skončím v blázinci a bude mi už všechno jedno. O majetek můžu přijít pravděpodobnějšími způsoby.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Ohm711 1. 10. 2014 16:04

goes píše:To je mytus, ze staci mit zelenou kartu a neni treba mit TP. Maly TP je naopak treba mit u sebe a je za to pokuta. Nekdy ale policajt zavre oko, kdyz je smlouva.

Netuším tedy jak udělat aby prodejce měl malý TP pro odhlášení a zároveň jsem ho měl já, abych mohl jezdit. Od koupě do přihlášení jsem jezdil na smlouvu.

Já bonusy nemám žádné, auto 1.8. Podle netu mi vychází nejlevnější povinné ručení lehce pod 8k. Známý je pojišťovák, tak jsem se ho zeptal, jestli by to nedokázal levněji.
Platím 7.5k, ale mám v tom i havarijní (živly, krádež, zvěř, skla, odtah, úrazové, ....). Prý pokud bych si tuto pojistku zřídil sám, tak mě vyjde na 29k. Za zvěř jsem rád, protože bydlím na vesnici a často jezdím lesem. Již několik lidí z okolí tu srazilo srnku....
Kolik by mě stálo čistě jen povinné jsem se neptal.
Ohm711
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 10. 2014 16:20

Ohm711: to, ze je slozite to udelat neznamena, ze muzes jezdit bez maleho TP.

Zakon o provozu hovori jasne:

§ 6

(8) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe
a) řidičský průkaz,
b) osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu2),
c) doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla podle zvláštního právního předpisu9),
d) doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče podle § 87 odst. 3.

- ten bod b je prave maly TP

- to, ze PCR nekdy toleruje ze jedes jen se zelenou kartou + smlouvou je vec jedna, ale neni to spravne. Pokud chces auto odhlasit a nechces aby novy majitel byl bez maleho TP, tak bud mu das vsechno + plnou moc k odhlaseni a tak ma on maly TP a udela to za tebe, nebo jdete spolu na odhlaseni a pak mu to das hned, nebo si auto odveze na voziku, nebo si na nej pocka, az to odhlasis. To jsou zrejme jedine legalni moznosti.

Jinak ja taky pri koupi ojetiny jezdil na smlouvu, ale proste je to spatne a hrozi za to flastr. To je vse co jsem tim chtel rici.
anonymni

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 1. 10. 2014 16:44

Tak.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod puk123 1. 10. 2014 18:22

Pak už mě napadá jedině nechat si vystavit duplikát malého TP kvůli ztrátě. To jde, páč už jsem jeden ztratil.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Sibstr 1. 10. 2014 23:17

goes píše:Jak muze mit Octavia 27 let, kdyz se dela teprv od roku 1996...

Jinak proc tak maly limit? Staci mensi nehoda v zahranici a nepokryje ti to zadne naklady na zdravi... to meas lehce pres mega eur, zabijes dva a jsi v riti. I tech 100M je tak hranicncich.

OMG 27 let je člověku na kterého to je pojištěné a ano, 35 mega je málo, řeč byla ale o co nejnižší ceně za pojištění. Pojištění na 100 mega i s úrazovým pojištěním všech v autě bylo nejlevnější za 11500Kč.
Sibstr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 10. 2014 08:37

puk123 píše:Pak už mě napadá jedině nechat si vystavit duplikát malého TP kvůli ztrátě. To jde, páč už jsem jeden ztratil.

To ti je ***** platny, protoze ten starej bude neplatnej a muzes ho leda hodit do kose.
Jedina legalni metoda je, ze mu ho das, dojede na nej domu a pak ho posle postou k odhlaseni a zatim nejezdi...
Ale pristi rok s novelou zakona uz bude vsechno jinak, prodej auta bude tak slozity, ze se bude resit stejne asi jen pres bazary.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 10. 2014 08:39

a co nas +- ceka?
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 10. 2014 08:44

http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpr ... kacich.htm treba
Pisou o zjednoduseni, ale pujde to jen soucasnou pritomnosti obou osob na urade nebo notarsky overenou plnou moci. Oboje IMHO docela problem. Taky to bude zrejme o dost drazsi.
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 10. 2014 08:50

Tak jako ta overena plna moc i pritomnost je do urcite miry logicka ochrana. Si vem, ze ndes muzes prepsat auto na kohokoli od koho znas udaje a tim mu vznikaji povinnosti apod. Zaroven kdyz budu mit tve doklady tak si prehlasim auto na sebe levou zadni.

Takze ano, je to pruda navic, ale dle meho logicka.
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 2. 10. 2014 08:53

Ale jo, je to ted naprd a lehce ojebatelne, ale vetsi problemy s tim asi nejsou (jen spousta neexistujicich aut v depozitu a v poloprevodu, coz ale vadi jen uradum...)
Twingo II, 43 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 10. 2014 09:04

tak stacilo zavest sankce za poloprevod a bylo by a depozit s omezenym casem, pripadne zvysit jeho cenu, je-li auto v depozitu po dobu delsi nez neco.

Nicmene to proste neresi tu jednoduchou ojebatelnost. Je to az moc volny system.
anonymni

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 2. 10. 2014 09:04

goes píše:Tak jako ta overena plna moc i pritomnost je do urcite miry logicka ochrana. Si vem, ze ndes muzes prepsat auto na kohokoli od koho znas udaje a tim mu vznikaji povinnosti apod. Zaroven kdyz budu mit tve doklady tak si prehlasim auto na sebe levou zadni.

Takze ano, je to pruda navic, ale dle meho logicka.

Nemůžeš, a nevznikají mu povinnosti. Pokud plnou moc zfalšuješ, je to podvod - se všemi důsledky.
Proč to někde jde korespondenčně, ale tady si budou vymýšlet další hovadiny?
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Předchozí stránkaDalší stránka