Smlouva na ojeté auto

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod vecerapl 29. 9. 2014 14:03

Prodávám Seat Cordoba z roku 2000 a auto je už řádně ojeto 8-)
Nemáte někdo smlouvu na prodej ojetého auta? Rád bych něco použil. Nevím, jak je to právě se smlouvami v tomto roce.
Co vím je to, že když jsem kupoval v roce 2007 auto, tak jsem podepsal smlouvu, dostal velký techničák a vše kolem a jednoduše jsem si pak auto přepsal na úřadě. Je to i teď ?
Jo a za tu smlouvu dopředu moc děkuji, dost mě to pomůže.
vecerapl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 29. 9. 2014 14:04

Ano, mam

Kupujici

Prodavajici

Auto

kupujici kupuje auto jak stoji a lezi.

V ***** dne 24.24.2088

Podpisy

-- 29. 9. 2014 13:05 --

Pokud to tak pripravis, tak to s tim velkym TP tak byt muze, musis vsak vozidlo napred odhlasit jaksi, ze ...

-- 29. 9. 2014 13:06 --

Nebo nemusis, ale neni to uplne spatne udelat :D
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vecerapl 29. 9. 2014 14:29

Přemýšlím nad tím, zda-li do smlouvy zahrnout přílohy o předávacím protokolu či záznamem o technickém stavu vozidla. Mám prostě strach, aby dotyčná osoba nebyla vyčůraná a nepřijela zpět s tím, že je tam to a to pokažené, že chce reklamaci. Jako já mu řeknu vše, to není problém, ale víte co jsou za lidi v dnešní době :)
vecerapl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 9. 2014 14:32

kdyz udelas ten protokol o stavu tak jeho hlavni nevyhodou je to, ze co tam neuvedes, na to bude pohlizeno, zes na to neupozornil. Tudiz kdyz nahodou pak objevi neco jineho, utahne te na to. Bez toho protokolu mas tu vyhodu, ze muzes tvrdit, zes mu to rekl a mas na to i svedka :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Neurotic 29. 9. 2014 14:36

jak píše goes na protokol se vykašli a jednoduše tam napiš, že zájemce byl seznámen se stavem vozidla a na všechny závady byl při koupi upozorněn :)
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 29. 9. 2014 14:46

Zkus toto, vypadá to rozumně, na to co tady uvádějí kolegové tak trochu zapomeň.
Přepis se dá řešit i plnou mocí (aby si se s tím nemusel trápit, pak si jen ověříš, že přepis prošel). Plnou moc případně dej jen na tento jediný právní úkon.

http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke ... rma-online

Kolega Goes je výborný právník a prodavač, ale podobnou argumentaci může použít i kupující (protistrana), to je jediná chybka jeho tvrzení (a narazíš-li na notorického stěžovače, tak pán Bůh s tebou, pokud si budete vzájemně dokazovat ústní ujednání)). Ono už dnes jde celkem bez problémů definovat co je vada skrytá a co není. Judikatury je poměrně dost.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod vecerapl 29. 9. 2014 14:51

Smlouvu podepíšeme ... a co mu mám dál dát. Velký i malý techničák, zelenou kartu ... ?
Naposledy upravil vecerapl dne 29. 9. 2014 15:15, celkově upraveno 2
vecerapl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 9. 2014 15:12

velky technicak jen tehdy, kdyz mu das plnou moc k odhlaseni, jinak mu nedas nic, ani maly. Jen pojistku. Bo maly potrebujes k odhlaseni.
anonymni

Odeslat příspěvekod vecerapl 29. 9. 2014 15:17

V tomto případě bude kupující chtět s autem odjet ihned při podpisu smlouvy. Tak že mu dám velký i malý techničák + zelenou kartu (duplikát). A podepíšeme plnou moc k odhlášení.

Já pak následně jen zajdu na pojišťovnu a auto odhlásím.
vecerapl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 9. 2014 15:38

maincoonsback píše:Zkus toto, vypadá to rozumně, na to co tady uvádějí kolegové tak trochu zapomeň.
Přepis se dá řešit i plnou mocí (aby si se s tím nemusel trápit, pak si jen ověříš, že přepis prošel). Plnou moc případně dej jen na tento jediný právní úkon.

http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke ... rma-online

Kolega Goes je výborný právník a prodavač, ale podobnou argumentaci může použít i kupující (protistrana), to je jediná chybka jeho tvrzení (a narazíš-li na notorického stěžovače, tak pán Bůh s tebou, pokud si budete vzájemně dokazovat ústní ujednání)). Ono už dnes jde celkem bez problémů definovat co je vada skrytá a co není. Judikatury je poměrně dost.

Pouzit stejnou argumentaci protistrana samozrejme muze, ale je tu zasadni problem. Dukazni bremeno lezi na ni.

Jinak obecne je u ojeteho vozu stejne pouze zaruka na skryte vady a na vady, ktere byly v okamziku prodeje. Na vady vznikle po prodeji apod. se zaruka stejne nevztahuje. Takze kupujici by musel prokazat, ze ta konkretni vada byla v okamziku prodeje a je jedno co je a neni kde na formulari.

-- 29. 9. 2014 14:41 --

evlo píše:Ano, mam

Kupujici

Prodavajici

Auto

V ***** dne 24.24.2088

Podpisy

Pokud to tak pripravis, tak to s tim velkym TP tak byt muze, musis vsak vozidlo napred odhlasit jaksi, ze ...

k tomu prodeji jak stoji a lezi... tak..

1918

Přenechá-li se věc jak stojí a leží (úhrnkem), jdou její vady k tíži nabyvatele. To neplatí, nemá-li věc vlastnost, o níž zcizitel prohlásil, že ji má, nebo již si nabyvatel vymínil.

- navic toto ustanoveni nemuzes pouzit na individualni vec, tedy na konkretni auto, resp. jednu vec, ale na souhrn veci. Typicky "kupuji zahradu jak stoji a lezi" tedy se vsim co tam je, neni v tom stavu apod. ale prodat auto takto proste nemuzes. Uz je k tomu i vyklad.

Kdysi to bylo jednodussi.
anonymni

Odeslat příspěvekod 970ka 29. 9. 2014 17:00

vecerapl píše:V tomto případě bude kupující chtět s autem odjet ihned při podpisu smlouvy. Tak že mu dám velký i malý techničák + zelenou kartu (duplikát). A podepíšeme plnou moc k odhlášení.

Já pak následně jen zajdu na pojišťovnu a auto odhlásím.

Já dávám jen kopie TP ,pojistku ať si udělá sám rovnou na sebe a ty si nech oba techničáky/velký i malý/ k odhlášení,jemu musí stačit kupní smlouva a zelená karta,kterou si sám zajistí.Nasledně auto odhlásíš a doporučeně mu pošleš doklady.Pojistku také hned zrušíš na základě kupní smlouvy.

To s tím jak stojí a leží má Goes samo pravdu.
Carrera S, SL320, X5 3,0D,Kawa W800, Pana GZ 2000
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod Ohm711 29. 9. 2014 17:13

Nedávno jsem kupoval auto a probíhalo to takto:
Podepsala se stručná smlouva (podobná jako od evla), dal jsem mu prachy a on mi dal klíče od auta + zelenou kartu a jel jsem domů (TP prý není potřeba, stačí smlouva). Povinné ručení jsem si zřídil předem ode dne koupě, ale ještě jsem neměl zelenou kartu. On to druhý den odhlásil a částečně přihlásil na mě. Velký a malý TP mi pak poslal poštou (malý TP měl ustřižený roh). Zajel jsem na technickou, kde mi za 2 kila udělali evidenčku (jen kotrola vin a čísla motoru). Pak jsem zajel k úřadu v našem městě, z auta jsem sundal SPZ a šel to přihlásit. Odevzdal jsem SPZ a hned mi přidělili nové. Malý TP si také vzali a hned udělali nový. Vyplnil jsem jeden formulář a zaplatil 800. Pak jsem ještě musel nahlásit na pojišťovnu novou SPZ, aby mi poslali novou zelenou kartu.
Toť vše, jednodušší než jsem čekal...
Ohm711
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lichý běžník 29. 9. 2014 17:48

Já bych nikomu svou zelenou kartu nedával.
jebat garáž do ucha
lichý běžník
Nováček

Odeslat příspěvekod pota 29. 9. 2014 19:14

evlo píše:Ano, mam

Kupujici

Prodavajici

Auto

V ***** dne 24.24.2088

Podpisy

Tato fráze je prý právně napadnutelná při případném sporu, že to auto je vrak (vyjádření právníka).
pota
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 9. 2014 19:29

Ohm711 píše:Nedávno jsem kupoval auto a probíhalo to takto:
Podepsala se stručná smlouva (podobná jako od evla), dal jsem mu prachy a on mi dal klíče od auta + zelenou kartu a jel jsem domů (TP prý není potřeba, stačí smlouva). Povinné ručení jsem si zřídil předem ode dne koupě, ale ještě jsem neměl zelenou kartu. On to druhý den odhlásil a částečně přihlásil na mě. Velký a malý TP mi pak poslal poštou (malý TP měl ustřižený roh). Zajel jsem na technickou, kde mi za 2 kila udělali evidenčku (jen kotrola vin a čísla motoru). Pak jsem zajel k úřadu v našem městě, z auta jsem sundal SPZ a šel to přihlásit. Odevzdal jsem SPZ a hned mi přidělili nové. Malý TP si také vzali a hned udělali nový. Vyplnil jsem jeden formulář a zaplatil 800. Pak jsem ještě musel nahlásit na pojišťovnu novou SPZ, aby mi poslali novou zelenou kartu.
Toť vše, jednodušší než jsem čekal...

To je mytus, ze staci mit zelenou kartu a neni treba mit TP. Maly TP je naopak treba mit u sebe a je za to pokuta. Nekdy ale policajt zavre oko, kdyz je smlouva.
anonymni

Další stránka