Prosim o doporučení auta do 45000kč v benzínu

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Honza42 20. 9. 2014 12:54

Nechápu ty lidi, co mají holej zadek, přitom potřebujou jezdit, a tíhnou k 13 letýmu V6 v automatu. Podle mne regulerní blázni.
Sežeň si radši co nejmladší a nejzachovalejší Punto a jezdi. Nebo jiný podobný nezničitelný mainstream, kde gumu koupíš do tisícovky, spotřebu udržíš kolem šesti a opravu pořídíš kdekoliv za pár kaček.
Pokud jsi nadšenec, co ho baví rozbírat, skládat, shánět a platit..a platit, tak se ti omlouvám.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 20. 9. 2014 13:30

Ok taky názor a je to pravda v mém případě. A jen poznámka, já sem to s automatem nechtěl,to se dělá jen v automatu? No jinak taky se mi to auto musí alespon trochu líbit. ;-) A servisně je to fakt ta V6 by byla daleko nákládnější. Jinak ty 406 sou na netu celkem chválený.Co nejmladší fajn ale co?.Punto?,Ok podívám se jakej rok se dá sehnat.
marvy
Nováček

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 9. 2014 13:35

Mám celkem slušný Mondeo ? Jako ta pěkná 406 to není,ale kdo ptřebuje kombi...Jinsk naprosto souhlasím s Honzou 42,chce to jednoduchej krám.
http://www.autokrs.cz/detail/?car_id=A217/14
A217_14_8.jpg
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 20. 9. 2014 13:46

Chápu dík 970, ale kombíka nechci. Kombíci se mi nelíběj. nevim proč,ale líbí se mi žlutý auta. :-)) a nemá to nějak přeplácaný.Chci aby to trochu i jelo. http://auto.bazos.cz/inzerat/37955723/F ... 18-16v.php
marvy
Nováček

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 20. 9. 2014 14:16

Toto bych nechal "vytesat do kamene" a vyvesit tady jako dulezite. Chapu ze jako treti auto na zabavu si nekdo koupi starou 3.0 v6 "za pade", ale lidi pro ktere jsou 5 tis. docela penize? Nechapu, nikdy nepochopim. Myslel jsem ze cesi uz se pomalu zacinaji ucit, ze jestli na neco kur** nemam, tak na to NEMAM (a to plati samozrejme obecne, ne jen u aut).
Dobry je taky uvedomit si, ze s tim zadnou paradu neudelas (netvrdim, ze to mas v umyslu, ale jsou tu i taci, coz je uz opravdu vtip), porad je to 15(!) let stary. Takze pro hovori tak maximalne zazitek z jizdy.

//e to punto je takova motokara, dost tvrde a relativne male (max. pro dva imo) ale spatny neni.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 20. 9. 2014 14:29

Zase byste se mohli uklidnit a podívat se, o kolik víc vyjde údržba v podstatě bezproblémovejch starejch V6, oproti skrčkum, když se s nima skoro nejezdí. Ten rozdíl je v jednotkách tisíc za rok.
Samozřejmě předpokladem je výběr správnýho kusu. Koupit auto před smrtí, kde je potřeba hodně věcí vyměnit, tam se rozdílná cena dílů promítnout může (ten rozdíl několika tříd znát je). Ale u oblíbenejch kusů toho dost pořeší vrakáč, kde je to na všechny stejný a nebo druhovýroba, kde už rozdíly taky nejsou nijak závratný. Ale majitel si musí umět něco vyměnit sám, nebo mít známýho, co ho nesedře na práci.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 9. 2014 14:32

Nejlevnejsi auta na udrzbu co sem mel byli v6 od psa, jde o to aby to bylo esj9 a ne prv, pak je to proste za par, jidine slabe misto je asi termostat, protoze je k nemu hrozny pristup, jinak se to moc nesere, teda z moji zkusenosti. Dokonce v jednom pripade i negativni TCO.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 20. 9. 2014 15:07

jako přesně já porovnávám jen náklady 2.0 a toho V6,peníze budou a na udržbu určitě,to coupe chci tak na 2 roky.A proto sem psal,že takovej rozdíl asi v servise ta V6 nebude.A je bez debat,sehnat pěknej kousek,ale to právě platí i u starýho skrčka.A nemam to na předvádění se a nedejbože na nějaký gumování apod. prasečiny.Co sem jen přečetl na peugeot foru,tak na rychlo,prej to má složitou zadní nápravu.Ale tim končim. :hm :-))

Evlo esj9,to je co ? koukám na wiki a něco česky by to chtělo..Konkrétně tenhle typ motoru se dával do 406 od kdy?

Jinak mě to tak rozčiluje. Ach jo. U těhle aut je všechno sázka do loterie.
edit: no nerozčiluje,nemá to cenu,neni se při týhle cenovce vlastně proč rozčilovat. :-D

Tak nevim, ale po všech těch uvahách se fakt jeví jako nejlepší varianta to Punto nebo Stilo,možná Bravo ale ve "slušnym" stavu. 406 Coupe jak dvoulitr tak ten třílitr je za 40 tisíc nesmysl. Koukal sem na ně a nic hezkýho. Za hranicema sou hezčí kusance, ale tahat to sem a taky jich moc není. :-]
Naposledy upravil marvy dne 21. 9. 2014 08:43, celkově upraveno 3
marvy
Nováček

Odeslat příspěvekod marvy 21. 9. 2014 16:13

Ten typ esj9 se dával do 406 od kdy? :hm
marvy
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 9. 2014 18:01

goes píše:a proc nepriznas ty poruchy co to melo? zatekajici svetla? svolavacky na kde co apod?


Že by proto,že seš korunovanej blb. To bys mohl vědět, že nemám ojetou Audinu prolezlou vadama a svolávačkama...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 21. 9. 2014 23:04

marvy píše:Chápu dík 970, ale kombíka nechci. Kombíci se mi nelíběj. nevim proč,ale líbí se mi žlutý auta. :-)) a nemá to nějak přeplácaný.Chci aby to trochu i jelo. http://auto.bazos.cz/inzerat/37955723/F ... 18-16v.php

strašná ztuzenina :oboze
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 22. 9. 2014 04:45

Auto nafocený pěkně z obou stran.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 22. 9. 2014 07:11

marvy píše:No jo no,právě že ty Bravíčka je samej tuning a to nechci.Včera sem viděl vínovou Corollku 3dv na 15kách tu generaci 99-2000 byla parkovaná, tak sem si jí prohlídnul.A auto to je pěkný. :tleskani.Ale co sem narychlo prolítnul Toyota club, tak tam klucí házej hrozný cifry za repas spojky a rozvodů nebo co. :hm A najistotu volítaná bude každá za tak směšný peníze.
...
Cituju jednoho,ten mě vystrašil:
"240k je tak akorát na to udělat komplet rozvody a když už tak i spojku, všechny kapaliny včetně chladicí a jsi v tom za cca 50 tisíc. Navíc motor může brát olej a to je dalších minimálně dvacet za opravu. Takže jestli ti ho dají zadarmo, tak do toho to výše nasypes a bude to opět velmi spolehlivé auto.'' :shock:


Až na ten závěr výše uvedené platí pro každé auto. Ceny pak kromě složitosti motoru klesají s množstvím vyprodukovaných aut, kde roste počet nabídek druhovýrobců. Corolla bude podle mne z těch levnějších.

Jinak se mi zdá, že jsi přes víkend něco slavil, ne? Zase to tady plácáš ode zdi ke zdi. Ty citáty jsem tady hodil, aby sis připomenul, co jsi už tady všechno napsal. Kdo se pak má ve tvých plánech vyznat a dát ti nějaké konkrétnější rady?

Měl by sis a tady už konečně stanovit nějaké mantinely, v nichž se chceš pohybovat, jak požadavky na auto, tak finance.

Zatím jsi rozumně odboural poddimmenzované motory. Krom HovnoToPojede budou olítané na konec životnosti. Dále nechceš kombíka. To je asi tak všechno.Trochu málo na tak dlouhou diskusi.

Pořád se tady obáváš servisu. Pak bys měl odbourat všechny exkluzivity, tuning, apod.. Každé auto kromě Škody bude dostatečně odlišné od davu.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod marvy 22. 9. 2014 08:56

Já vim já někdy "skáču" jinam. Nic sem neslavil. Mam výkyvy jak ženská. To sou i osobní duvody ale to sem nepatří.Jo nechci tunning a Punto už taky padá. Jen mě to na první vteřinu uchvátilo, pak to opadlo. Kluk už mě mimo jiný poslal další fotky.No rozhodl sem se nakonec pro to Stilo 3dv.1.6 a nebo tu Corollu 3dv.1.6,tam se chci pohybovat.V podstatě jiná varianta pro mě s holou zadnící nemá tedka cenu.
marvy
Nováček

Odeslat příspěvekod Pajjoun 22. 9. 2014 10:56

Stilo je fajn volba. Chváihodný. Ale nepřijde mi fajn jít pro auto, co se ti nelíbí.
Pochopil bych auto co se ti nelíbí v případě, že bys to potřeboval jenom na přesun A-B a hledal něco, co je laciný na provoz a praktický. No a v tom jsou lepší auta, než třídvéřovej Fiat.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků