Výběr sedanu do 750k Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Neurotic 25. 6. 2014 14:03

Když nechce Škodu tak nechápu proč by měl kupovat Audi pokud neveme 3l.

Koukl bych na tohle třeba by dal nějakou slevu http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/ ... oFrom=list
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 6. 2014 14:07

A co Laguna? Teď se opět objevila možnost mít ji s 2.0i.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fofrkombi 25. 6. 2014 14:09

Známému jsem nedávno pomáhal vybírat auto podle podobného zadání a volba skončila u C5 - na druhém místě skončila insignia a následovaná 508 - ta byla slušná, ale neměla bonus ve formě hydropneumatiky. Mazda 6 - velice slušná a příjemná jízda (se základním benziném), ale nepřinášela takový ten pocit střední třídy - tj. oddělení od okolního provozu -dávala více info řidiči, což je dobře - ale i ve formě slyšitelného obtékání vzduchu, kamionu při předjíždění apod.
P.S. Při výběru jsem se o ten THP 1,6 zajímal a od roku 2011/2012 by měly být vychytané dětské nemoci a spolehlivost je na úrovni konkurence (alespoň jsem na forech nezaznamenal nějaké stesky majitelů po tomto datu - u starších ano). Jízdně je to motor velice příjemný a rozhodně dostačující.
fofrkombi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 25. 6. 2014 14:20

Neurotic píše:Když nechce Škodu tak nechápu proč by měl kupovat Audi pokud neveme 3l.


Protože tak bych volil teď já ,po všech možných zkušenostech a hlavně nová A6 je úplně někde ,než ty navrhovaný C5 a Peugeoty apod.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 25. 6. 2014 14:27

DoubleSix píše:Už tu padlo Subaru? :mrgreen:

Nie, MPS sem chodi az vecer... :D
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 6. 2014 14:44

Duri: Mě by se tedy Legacy v sedanu moc líbilo.
Kouknul bych i na Accorda s 2.4i.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod naviculare 25. 6. 2014 14:58

DoubleSix píše:Duri: Mě by se tedy Legacy v sedanu moc líbilo.
Kouknul bych i na Accorda s 2.4i.


Legacy v sedanu je fajn, ale mam pocit, ze Subaru nabizi sedan uz pouze v nafte. A s Accordem se da souhlasit, moc prijemny auto, jen je podobne jako Mazda spis do sportovna nez do komfortu (i kdyz napriklad tim odhlucnenim je na tom vyrazne lip nez Mazda).
naviculare
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lichý běžník 25. 6. 2014 14:59

Ať si Mazdu vyzkouší a stejně tak ostatní auta na vlastní kůži, do té doby to bude jenom mlácení prázdné slámy.
jebat garáž do ucha
lichý běžník
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 25. 6. 2014 15:10

naviculare píše:Legacy v sedanu je fajn, ale mam pocit, ze Subaru nabizi sedan uz pouze v nafte.
Máš pravdu, sedan je pouze v naftě :-( . V kombíku je 2,5i.

Mazdu 6 bych zkusil s tím 2.5i, je to i s automatem.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 25. 6. 2014 16:04

DoubleSix píše:Duri: Mě by se tedy Legacy v sedanu moc líbilo.

Ale ved ja nic proti subaru nemam. Akurat, ze na jeho ponukanie tu mame odbornika a urcite to zvladne lepsie a fundovanejsie nez ktokolvek z nas.
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3MPS 25. 6. 2014 16:23

Duri13 píše:
DoubleSix píše:Už tu padlo Subaru? :mrgreen:

Nie, MPS sem chodi az vecer... :D


Ale houby, jen jsem zbliknul "úvodník", už to píšu:-)
Legacy 2,0i CVT verze kombi nebo sedan (případně s motorem 2,5, dá-li se sehnat).
Upozorňuji na fakt, že nyní je akce a dá se sehnat 2013 za cenu kolem 750 s daní. Auto je proti C5 doslova obrovské, zejména ve verzi kombi, podvozek zcela diamterálně na X světelných let vpředu u SUbaru, dtto pohon, bohužel CVT mě osobně neoslovila. Nicméně, znalci tvrdí, že MY2014 má jinak poskládanou CVT a řadí o poznání lépe, logičtěji a bez negatiovních artefaktů ve srovnánís verzemi 2013 a dřívějšími. Spotřeba viz různé příspěvky od majitelů (nikoliv jen kydačů, co v tom nikdy nesděli, natož aby v tom jeli) je neskutečná a dáí se jezdit i pod 7/100, což hlava neber, ale já,jakožto majitel 2 aut této značky tomu plně věřím, i když připouštím, že dlouhodobě se takto jezdit nedá a reál spotřba bude 7,5-8 a ve městě 9-10. Ač někteří zdejší borci budou tvrsdit, že auto je za jízdy hlučné, není tomu tak a jediný hluk,m který je uvnitř slyšet, eotevřený šíbr a biohužel gumy, které jsou na autě z prodeje. Výměna za například Kleber tohle řeší beze zbytku a a uto ztichne.
Výhodou je dnes lehce dostupný servis této značky, což tak 4-5 let zpět nebylo tak jednoduché. A kdo má možnost servisovat v D, ušetří. Viz opět zkušenosti X majietlů z DF o SUbaru.

Nyní je v akci jedno stříbrné Legacy kombi v tredn Car Olomouc za krásný peníz, výbava super, tzn. kůže, navi, šíbr, xenony, parkasist, Alu kola, denní svit, atd, nádherný vozejk a cenna se jistě bude dát řešit na místě, seděl jsem v něm (bohužel nejel, neb to není předváděčka) a klidně bez obav bych tohle mohl mít doma, jen bych musel překonat podvědomý vjme z toho, že neřadím já, ale ani HDM, jen nějaký virtuál. Jinak zvyknout se na to CVT dá, v OTB s 2,5 a CVT MY 2012 jsem jezidl a asi bych to překousnul, i když výhrady by nepominuly.

Takže ano, SUBARU by byla jedna z variant.

-- 25. 6. 2014 16:32 --

Tak sorry, je to 2,5i viz zde toto auto:
http://www.tipcars.com/subaru-legacy/25 ... 80926.html
Krásné, velké, pohodlné, spolehlivé. A kombi má větší UH proti sedanu.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 25. 6. 2014 17:31

To ma nejaky maly kola!

jako majitel vznasim tichou velkou pochybnost nad 4x4 2,5l benzin a 7l/100km
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 25. 6. 2014 17:35

970ka píše:
Neurotic píše:Když nechce Škodu tak nechápu proč by měl kupovat Audi pokud neveme 3l.


Protože tak bych volil teď já ,po všech možných zkušenostech a hlavně nová A6 je úplně někde ,než ty navrhovaný C5 a Peugeoty apod.


hm a dokonce stojí mín než jsem čekal nová s 2.0 TSI za cca. 900k to bude asi potom fakt nejlepší ta A6

-- 25. 6. 2014 18:36 --

to bude asi spotřeba z kopce :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Beaumont 25. 6. 2014 17:55

Tak pokud by se mělo lovit v kategorii A6, tak už se dá rovnou podívat na Mecedes třídy E, který bude komfortem ještě o kus dál...
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 25. 6. 2014 17:56

naviculare píše:Nejpohodlnejsi je urcite C5. 508 je na tom taky dobre co se tyce komfortu a navic k tomu pridava i lip vypadajici interier. Problem asi bude v motorizacich, Peugeot u 508 nenabizi zadny benzin, a C5 ma klasickou 1,6 THP, ktere bych se ja osobne vyhnul. A pokud bude trvat na benzinovem motoru (coz pri 110tkm za 5 let chapu) pak si z tehle dvou nevybere.
Ja bych pridal na seznam jeste Opla Insignii, ktera jezdi na adaptivnim podvozku docela prijemne a konkretne treba 2,0T s 250k nabizi hezke svezeni.

nekdo tady psal, ze tyhle thp nemaji s temi prvnimi uz mnoho spolecnyho.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků