Honda civic 8g nebo něco jiného kolem 150 000kc

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod governante 18. 5. 2014 09:54

Ahoj chystám se koupit auto kolem 150 000kc, nyní mám Felicii 1,3.
Nejvíce se mě líbí Honda civic 8g, ale nevím jak je na tom s kvalitou atd.
Většinou jezdím sám, do práce to mam 25km. Pak občasné výlety většinou ve 2 a někdy vozím psa. Roční nájezd kolem 15 tis km.
Doporučujete Hondu nebo raději něco jiného, případně proč.
Děkuji
governante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 5. 2014 09:59

JA doporucuju Octavii, protoze je to osvedcena koncernova kvalita, spolehliva, narozdil od Civicu pekna, jenom se trochu vic krade no
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod governante 18. 5. 2014 10:03

Diky za tip, vzhled je subjektivní ale na civic nemá ani náhodou.
governante
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 18. 5. 2014 10:04

Tak to si asi jeden z mala
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Jelass 18. 5. 2014 18:14

Civic je OK, problem s k8alitou nema.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod palmexman 19. 5. 2014 12:17

Tak ani civic neni bezproblemu:
Bracha ma G8 1.8vtec doporucuji tomu urcene forum:http://8g.hondaclub.cz/forum

ma najeto 90 tisic a zatim menil:
ramena
tlumice
predni brzdy
zadni vzpery na kufru
-nejvetsi slabina toho auta je podvozek..proste to auto neni tak tiche jako koncern a dily na podvozek stoji bambilion, motor skvelej ale zase to ma slabiny jinde no.
na sport svezeni ta klika vzadu taky dvakrat neni, bohuzel :-|

btw: za 150 bude ten civic vylitana jepka...
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Inventář

Odeslat příspěvekod No06 19. 5. 2014 12:28

palmexman píše:..proste to auto neni tak tiche jako koncern ...

Jako já v civiku 8g jel jen kousek a max rychlostí asi 70 km/h(a přišlo mi to fajn), ale z Octou 2- 1,2 tsi něco najezděno mám a právě hluk od podvozku tam považuju za největší problém. Takže pokud je fakt civic horší, ta bych ho nechtěl ani zadara.
No06
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 19. 5. 2014 12:34

Palmex: to auto nebylo nikdy jako starsi civicy, sportovnost bych tam nehledal.
Dalsi je, ze opravdu nechapu, co koupil bracha za kus, ptz toho menil podezrele mnoho.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod palmexman 19. 5. 2014 12:52

Jelass: prvni majitel, plna serviska, starej dedek, koupeno primo v honde rok 2008+cebia vypis pojistoven atd atd
Ten podvozek je proste pazvukac, vrze, tluce vic nez koncern, dily podvozku drahy,...auto je do v mnoha ohledech super, ale proste aby se nekdo nezklamal.
\______
/__|___\___
[(O)_____(O)\
Inventář

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 19. 5. 2014 12:59

No06 píše: bych ho nechtěl ani zadara.

Bez obav. Nikdo ti ho ani zadara nenutí. :D
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Jelass 19. 5. 2014 13:09

palmexman píše:Jelass: prvni majitel, plna serviska, starej dedek, koupeno primo v honde rok 2008+cebia vypis pojistoven atd atd
Ten podvozek je proste pazvukac, vrze, tluce vic nez koncern, dily podvozku drahy,...auto je do v mnoha ohledech super, ale proste aby se nekdo nezklamal.

Tak to už vůbec nechápu. O ne uplně komfortním podvozku jsem psal, tj. jasný, ale nějaký vrzání nepozoruju a o dílech nemám tucha. Co jsem já řešil bylo v pohodě - zrcátko komplet v laku 5000kč originál, mlhovka 1000 Depo, brzdy levnější, než na mojí excorollu. Nicméně zase, nevím jestli od toho auta nečekáš až moc.
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi mkVIII 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi Classic
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod j2j 19. 5. 2014 13:12

Civica 8G 1.8 jsem mel pres 6 let. Vyborny motor, jen se musel vic tocit, spotreba slusna. Podvozek je sice trochu tuzsi (na 17 a vetsich kolech), ale zadna tragedie, dalo se s tim jezdit pomerne svizne.
Nejvic me na tom aute bral interier, citil jsem se v nem vyborne, jako by byl delany presne pro me. Vyborna sedadla, ktera podle me nemaji v nizsi stredni konkurenci, navic magic seats vzadu jako bonus + objemny kufr. Ac to zvenku nevypada, interier je nadprumerne prostorny a vyborne vyuzitelny.
Co se tyce zavad, tak v ramci zaruky jsem byl na svolavacce s rucni brzdou (ciste prevence, u me se problem neprojevil), jinak nic. Podvozek byl tichy, zadne razy.

Na to auto moc rad vzpominam a dodnes se za nim otocim, design proste nema chybu.

Co se tyce rozpoctu, okolo 150tis bude auto s vyssim najezdem, chtelo by to tak 30 -40 tis. pridat.

Jinak myslim dobra volba, v dane cenove relaci bych si vybral prave Civic, s Octavii urcite nesrovnavat.
j2j
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 19. 5. 2014 13:14

Jj, prostornost je ohromný plus.
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi mkVIII 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi Classic
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 5. 2014 13:21

Jojo, tam se vejdu i já.
.
alfah4ns
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 5. 2014 14:18

ty dily jsou teda pecka. Original predni tlumci na Hondu 3x drazsi jak na Golfa, repas predni napravy (ramena, cepy, stabiky) vyjdou tak 2,5x draz apod. to ej docela mazec, to jsem necekal.
anonymni

Další stránka