Jaké auto do 70 tis. Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod 970ka 16. 4. 2014 22:23

Tak zrovna ten Megané bude mít nižší spotřebu.Ale pozor,spotřeba není u tak levného vozu to nejdůležitější,není to přeci jediný náklad na provoz.U většiny aut také hrozí,že počet km neodpovídá skutečnosti.Pokud kupuješ auto v této cenové kategorii,tak určitě to chce někoho,kdo trochu do aut dělá,nebo koupíš někde nějakou kravinu.Většina radilů na netu ví o ojetých autech úplný howno,měli v životě pár krámů a zkušenost s nimi vydávají jako svatou pravdu,tak všemu nevěř.Jestli Renault ,nebo Peugeot toť otázka,záleží na stavu vozu a ne až tak na značce,ve Francii by Tě řekli Renault,protože tam je pro ně něco,jako pro Němce VW.Kup něco,co je v pěkným stavu,moc neolítaný,nejlépe auto,které v čechách ještě nejezdilo,čerstvý dovoz s jasnou historií,bez bouračky.
Carrera S, SL320, X5 3,0D,Kawa W800, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod Jelass 16. 4. 2014 23:04

cena v hotovosti, akční cena... na to bacha.

Co mám v okolí 206 nebo vidím na ulici, tak mi přijde, že poločas rozpadu těch aut je tak 10let. Ikdyž tenhle vypadá dobře, aby ne za tu cenu. Megana prosím ( idkyž je taky nemusím ), ale ne 1.5dci.

A nekoukj furt jen na kilometry! :)
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod 1Lenka23 16. 4. 2014 23:49

Díky moc za rady. Ale když si to tak všechno projdu, tak každý má jiný názor... Právě že vím, že spotřeba není jediný náklad, ale fakt nevím, jak se budou lišit náklady na ostatní věci třeba právě mezi Méganem a 206kou.. Menší auto - menší náklady??
Prostě potřebuji někoho, kdo mi ukáže auto a řekne mi - tohle si kup :-)..
1Lenka23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 17. 4. 2014 00:02

Tak v podstatě to platí, levnější díly, menší pneu atd. Ale řekněme, že u benz. aut týhle třídy je to +- autobus.

Tak nikoho takovýho tady asi nenajdeš a u mechanika je velká šance, že bude myslet spíš na svoji, než na tvoji, peněženku.
Mondeo Turnier mkIII fl 2.0i Viva, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p: Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 17. 4. 2014 00:56

Fiat Stilo 1.4 hatch/kombi? Seat Ibiza?
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod 970ka 17. 4. 2014 05:32

1Lenka23 píše:Prostě potřebuji někoho, kdo mi ukáže auto a řekne mi - tohle si kup :-)..

Tohle umím,kolik můžeš dát nejvíc? Mám pro Tebe pěknou Fiestu ,ale 119tkč už je asi pro Tebe moc,zase by to fungovalo.

http://www.autokrs.cz/detail/?car_id=A65/14
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod Honzabig 17. 4. 2014 05:39

Fiestička pěkná, ale ona by asi čéče potřebovala nějakého kombíka. Píše to hned na začátku, "velký pes" a "pětidvéř kvůli autosedačce"). :hm
Ženských , který musejí řešit sami takové věci, je mi vždycky líto....
Honzabig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 17. 4. 2014 05:49

No jo máš pravdu,čeče.Tak umím občas pěknýho Focuse v kombíku,mám je každý týden,stačí sledovat.
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod one-z 17. 4. 2014 06:12

1Lenka23 píše:Prostě potřebuji někohoáže auto a řekne mi - tohle si kup :-)..

Jo tak tomuhle se snazim u laiku vyhnout jen jak to jde pokud nekdo za mnou prijde. Jedna spatna skusenost stacila a to jsem pritom vybral dobre auto, jen jeho kolega je nejchytrejsi a jak on by vybral lepsi, za mene atd, teprve po dvou letech mi da za pravdu. A nevim co by se stalo, kdyby se ten 15 lety kram rozbil... :D
Takze za me zaplat cas mechanikovi, at nenadavas kdyztak znamemu co to vybral.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod 970ka 17. 4. 2014 06:42

U auta za 70tkč musíš mít kliku tak,jako tak a že se u takovýho auta něco vyserre je víc ,než jasný,spíše jde o to ,aby se to dalo rychle,snadno a levně spravit,takže nekupovat žádné exotické stroje .Dobré je mít šikovného mechanika s vybavenou dílničkou,který ji až tak neošidí.Si myslím,že každý má někoho takového v okruhu svých známých,třeba se poptat .
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod 1Lenka23 17. 4. 2014 07:34

Ta Fiesta je pěkná, ale 119 tis. je vážně moc. Těch 70 tis. je opravdu strop, co za to chci dát. Mnohem raději bych třeba tak do 60 tis, protože jak říkáte, tak mě to na začátku bude ještě něco stát.
A ještě bych nejraději chtěla s odpočtem DPH.
Myslím, že do té Fiesty by se pes vešel. Nebudu ho vozit moc často.
Opravdu hodně jsem našla těch Peugeotů 206 kolem 55 nebo 60 tisíc.. Takže mi neříkáte, že by to byla úplná blbost. ? :-)
1Lenka23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 17. 4. 2014 07:38

Hlavne by to chtelo brat mimo bazar, tam je dost velka provize takze auto za 60 bude mit hodnotu tak 30-40... (cili treba na Bazosi by se dalo koupit takto levneji auto ve srovnatelnem stavu) Z beznych znacek bych rekl ze je jedno co, hlavne zalezi na aktualnim stavu. Taky je dobry, kdyz ma relativne novou STK, solidni gumy, treba navic zimni kola... to usetri spoustu nakladu v blizke budoucnosti.
Naposledy upravil JardaB dne 17. 4. 2014 07:39, celkově upraveno 1
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod enthusiastic.driver 17. 4. 2014 07:39

No, upřímně řečeno, od 206 vždycky každého odrazuji, neb dle mě není většího hnoje mezi masově produkovanými auty, než je 206.

Odkud jsi? Být tebou, otevřu si bazos.cz v sekci auta, naťukám svoje PSČ, dám okruh 100km v požadované cenové hladině a zkusím pohledat nějaké pěkné auto od soukromého majitele...

EDIT: a nekupovat podle značky, ale podle konkrétního stavu auta!
N7A-->BP-4W-->M52B28-->M52B28TU + B204i-->BP-Z3_charged + H22A5-->BP-Z3_charged + TU5-J4-->BP-Z3_charged + Z16LER --> MZR LF-VE + C26NE
enthusiastic.driver
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Honzabig 17. 4. 2014 07:57

Já bych asi v tomto případě koukal opravdu na Focuse kombi / hatch.
Měli jsme před pár lety s bráchou jedničkové, já hatch on kombi, oba 1.8 TDDi , ty silnější verze.

Cena kolem 40-45tis, následný servis asi cca 20tis a pak jen olej, filtry, a pak v průběhu provozu skoro nic, jen u mého chrastilo ložisko napínáku a zadní pravé ložisko kola. Jo a klasika, spínače centrálu ve dveřích.
Kupovali jsme cca 210 tis km najeto a oba jsme udělali kolem 100tis za 3 roky. (navíc dostávali kouř na dálnici a vozili jsme je pořád naložené těžším zbožím).
Jízdně mi to velmi vyhovovalo.
Za ty peníze bych hledal co nejlepší Focus 1.generace!
Honzabig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 17. 4. 2014 08:15

JardaB píše:Hlavne by to chtelo brat mimo bazar, tam je dost velka provize takze auto za 60 bude mit hodnotu tak 30-40...

Jardo nepiš kraviny…Nejhorší auta jsou z čech,bacha na to.Nepředpokládám,že by paní měla kliku na nějakou uloženku od důchodce.V normální bazaru jsou ale fakt většinou jebky,je třeba si udělat průzkum sám.Na Bazoši jsou jinak taky dobrý pacienti.
970ka
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka