Superb, Passat X Golf Variant

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Car_rot 21. 1. 2014 09:52

Zdravím,

přesto, že diskuse na tomto fóru čtu již roky, tohle je můj první dotaz.
V práci jsem postaven před výběr nového auta, které budu používat jak pro služební tak i soukromé účely. Roční nájezd cca 40tis. km., tak 70-80% času v autě budu trávit sám. Firemní policy mi umožňuje zvolit mezi Superb Combi Ambition nebo Passat Variant CL, vždy 2,0TDI 103kW, manuál, předokolka - tedy buď VW nebo Škoda (nic dalšího nepřichází do úvahy). S příchodem OIII/Golf VII jsem začal uvažovat i o menším autě a to hlavně z těchto důvodů: dostal bych se k nové generaci auta, nové motory, asistenční systémy, nižší hmotnost atd. Octavii zatím vylučuji protože už teď je jich všude plno a protože i s 2,0TDI má vzadu tuhou nápravu.
Na fóru jsem už četl názory na výběr SuperbxOctavia, OctaviaxGolf, Co ale Superb, Passat X Golf?
Víceméně jsem rozhodnutý objednat Golf Variant HL + extra výbavu v ceně cca 700 tis. Kč.
Dává tohle smysl anebo byste volili jinak? Jak a proč?
Díky za názory.
Car_rot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 1. 2014 09:57

na 40tkm rocne bych chtel neco, v cem se budu citit komfortne a z tohoto je to proste Superb. Super vybava je kravina, stejne nic z toho nevyuzijes. Tuha naprava u O3 je jenom o tom, ze maji novainari o cem psat, stejne to nikdy nikde nepoznas, kdybys o tom nevedel. Nova generace ti pomuze v cem? V cem je novost O3 vuci Supu? Realne... v nicem. Sup je komfortnejsi, tissi, prostornejsi. Nechybi mu vuci O3 ci Golfu vubec nic. To jsou proste takove akademicke kydy.

Takze vzal bych Sup, bo misto, bo komfort. Golf je maly kostitras, pokud ti to nevadi, pokud ti nevadi vyssi hluk, poskakovani, komfort filtrovani nerovnosti, kup si Golfa s vybavou, co stejne nikdy nevyuzijes.
anonymni

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 21. 1. 2014 10:02

Za 700 tisíc je nejlepší svezení z uvedených v Superbu. Za ty peníze se dá koupit se slušným motorem i výbavou a novější generace často přináší akorát vyšší úroveň osekávání nákladů.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod speleo 21. 1. 2014 10:05

Já osobně bych šel do Passata. Sup 2 je už pár let přestárlej, jezevčíkoidního charakteru (dlouhej a úzkej) a novej Paššík nabídne víc moderních technologií a motorů.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Car_rot 21. 1. 2014 10:10

přesto, že se mi Sup vždy líbil, v poslední době mi čím dál tím víc vadí právě ty jeho proporce.
Osekávání nákladů se bojím taky, ale jak se to promítne právě třeba do spolehlivosti to se ukáže /pokud/ až časem.
Motory neřeším, tam je volba jasná a myslím, že právě ta nová generace by mohla být o něco lepší, následně i dynamika by mohla být, díky nižší hmotnosti o něco lepší.
Car_rot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duri13 21. 1. 2014 10:10

Ja som teda nepochopil, preco kupuje Golf Variant, ked pise, ze firma mu dovoli iba supa alebo passata :hm
Inak za mna by som bral passata 8-)
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod Car_rot 21. 1. 2014 10:13

Protože Golf, Octavia je v policy pro nižší pozice, samozřejmě pouze v 1,6TDI a adekvátně nižší výbavě.
Car_rot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 21. 1. 2014 10:14

Ber Supa a nespekuluj
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Duri13 21. 1. 2014 10:21

Aha, takze si mozes kupit auto v ramci svojej pozicie, ale takisto aj auta urcene pro nizsie pozicie. Uz chapem...
No nic, stale passata.
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 21. 1. 2014 10:25

goes píše:na 40tkm rocne bych chtel neco, v cem se budu citit komfortne a z tohoto je to proste Superb. Super vybava je kravina, stejne nic z toho nevyuzijes. Tuha naprava u O3 je jenom o tom, ze maji novainari o cem psat, stejne to nikdy nikde nepoznas, kdybys o tom nevedel. Nova generace ti pomuze v cem? V cem je novost O3 vuci Supu? Realne... v nicem. Sup je komfortnejsi, tissi, prostornejsi. Nechybi mu vuci O3 ci Golfu vubec nic. To jsou proste takove akademicke kydy.

Takze vzal bych Sup, bo misto, bo komfort. Golf je maly kostitras, pokud ti to nevadi, pokud ti nevadi vyssi hluk, poskakovani, komfort filtrovani nerovnosti, kup si Golfa s vybavou, co stejne nikdy nevyuzijes.

Tuhou zadni napravu v OIII poznas na prvnim kanalu, asi jsi s tim nejel, co? :D
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Car_rot 21. 1. 2014 10:37

V tuhle chvíli je O3 až jako poslední v řadě, to už bych šel radši opravdu do toho Golfa.
Pokud jde o tu nápravu, myslím si o tom svoje, v době přechodu z O1 na O2 se to všude probíralo, jak byla ta tuhá špatná, co vše přinese víceprvek vzadu a teď se to podává jako, že je to skoro zbytečné a že dobrým naladěním se vlastně nic nepozná. Myslím, že pozná a sám jsem jak na O1 tak na O2 pár set tisíc km najezdil. O tom ale tahle diskuse není - já bych prostě tuhou vzadu nechtěl.
Car_rot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speleo 21. 1. 2014 10:52

K86 píše:Tuhou zadni napravu v OIII poznas na prvnim kanalu, asi jsi s tim nejel, co? :D

+1 :kuk:
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 1. 2014 11:10

K86: no jiste, nenapsat ti to v testu, nepoznas nic
anonymni

Odeslat příspěvekod quasimoto 21. 1. 2014 11:14

Mam najazdene vela s Golfom aj Passatom

Na rovne dialnice je Passat o kusok lepsi.

Ale ak jazdis dost po okreskach, pripadne dialniciach s vacsimi zakrutami (ako R1 v SR), tam sa ovela lepsie citi Golf, jazda s nim je uplne lahka a prirodzena, kdezto s Passatom/Superbom musi clovek v zakrutach pri vyssich rychlostiach bojovat.

Takisto aj v meste je ovela prijemnejsi Golf, najma ked by bol Passat/Superb s manualom.

Akusticky rozdiel Golf vs Passat je naozaj minimalny... sedadla ma Golf ok ak si das ergoActive...akurat co ma Passat lepsie je pozdlzne nastavitelna hlavova opierka
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod sprint 21. 1. 2014 11:15

Superb 103 kW hlavně moc nejede, tam jedině 125 kW.
sprint
Guru

Další stránka