Auto pro mladou rodinu, Hyundai ix20?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2013 22:30

jenže ono to není právě ani to jedno procento ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod Beaumont 16. 9. 2013 22:37

Lucky: No, je to všechno subjektivní, mně se zase italská a většina francouzských aut řídí lépe než produkty koncernu VW, o Korejcích ani nemluvě. A to mám vyzkoušenou většinu současných Fiatů, Alf Romeo, Peugeotů a Citroënů a se Škodovkami a VW jezdím dost často v práci. Jihoevropská škola je mi prostě bližší a ochotně za Fiata/Peugeot/Citroën zaplatím stejně jako za Škodu/VW a budu mít pocit dobře vložených peněz, což bych u Škody/VW neměl.
A nemám na mysli plasty v interiéru nebo stejnoměrnost spár karoserie, bavím se o řízení, řazení, naladění podvozku, chování v zatáčkách a na nerovnostech, odhlučnění, sedačkách atd.

Popravdě řečeno moc nechápu, odkud se berou názory, že by Škoda/VW měla být všeobecně nějak lepší než Italové a Frantíci - čím nezpochybňuji tvoje subjektivní pocity, každému nám vyhovuje něco jiného a proti gustu...

K té poruchovosti: pokud se tady bavíme o problémech nějakých motorů (TSI, HTP, THP...) nebo jiných věcí (převodovek DSG, rzi u některých značek atd.), tak to samozřejmě nemáme jen z českého trhu, ono se sem ty informace dostávají i z Německa nebo Itálie, v tomhle je internet skvělý.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 16. 9. 2013 22:38

ajif píše:jenže ono to není právě ani to jedno procento ;)

Jestli počítáš, že máš 1 poruchu na 1 tsi, za 1 procento, tak to u mne sedí do puntíku.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2013 22:44

8-D ne, počítám procento prodaných 1.2 TSI vůči procentu poruch rozvodů 1.2 TSI
anonymni

Odeslat příspěvekod miromen4 16. 9. 2013 22:52

Beaumont píše:Lucky: No, je to všechno subjektivní, mně se zase italská a většina francouzských aut řídí lépe než produkty koncernu VW, o Korejcích ani nemluvě. A to mám vyzkoušenou většinu současných Fiatů, Alf Romeo, Peugeotů a Citroënů a se Škodovkami a VW jezdím dost často v práci. Jihoevropská škola je mi prostě bližší a ochotně za Fiata/Peugeot/Citroën zaplatím stejně jako za Škodu/VW a budu mít pocit dobře vložených peněz, což bych u Škody/VW neměl.
A nemám na mysli plasty v interiéru nebo stejnoměrnost spár karoserie, bavím se o řízení, řazení, naladění podvozku, chování v zatáčkách a na nerovnostech, odhlučnění, sedačkách atd.

Popravdě řečeno moc nechápu, odkud se berou názory, že by Škoda/VW měla být všeobecně nějak lepší než Italové a Frantíci - čím nezpochybňuji tvoje subjektivní pocity, každému nám vyhovuje něco jiného a proti gustu...

K té poruchovosti: pokud se tady bavíme o problémech nějakých motorů (TSI, HTP, THP...) nebo jiných věcí (převodovek DSG, rzi u některých značek atd.), tak to samozřejmě nemáme jen z českého trhu, ono se sem ty informace dostávají i z Německa nebo Itálie, v tomhle je internet skvělý.

Tohle je akorát tvůj vyčet automobilek které nesnášíš. Mít na jedné rovině jízdně AR a např. auta PSA to je něco jako míchaní jablek s hruškami.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru

Odeslat příspěvekod Jelass 16. 9. 2013 22:58

ajif píše:jenže ono to není právě ani to jedno procento ;)

Tak tj. pak v klidu. Už jsme myslel, že to je víc. Takhle v kldu usnu.

-- 16. 9. 2013 22:59 --

ajif píše:8-D ne, počítám procento prodaných 1.2 TSI vůči procentu poruch rozvodů 1.2 TSI

Důkaz místo řečí 8-)
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 16. 9. 2013 23:06

Máme ve firmě 3 fábie s TSI a na všech se řešily problémy s rozvody. Pravda, ještě v záruce, ale to je fuk, prostě ten problém tady je a netýká se jednoho procenta motorů. Mimochodem ta auta jsou loňská, takže veškeré údajné úpravy, které škodovka na TSI udělala od začátku prodejů před čtyřmi? lety asi moc ovoce nepřinesly.

A pokud jde o Hyundai, taky jednoho mám - accenta - a je to jízdně velmi příjemné auto, zvláště na širších pneumatikách. Řídí se mnohem líp než fábie, má lepší sedadla, líp naladěný posilovač, je tiché a hlavně motor 1.4 je ve srovnání s 1.4 u fábie o světelný rok lepší, tišší a pružnější.

Nová i30 je na tom ještě mnohem lépe a má jeden s nejlepších podvozků ve třídě vč. multilinku na zadní nápravě.

ix20 je bohužel konstrukčně stavěný jako levný model, zadní náprava je tuhá s tlumiči uloženými mimo osu pružin, což sice není až tak mimořádné, ale v případě ix20 jsou tlumiče už tak daleko od osy pérování, že pracují pouze v omezeném rozsahu svého pracovního zdvihu. Z toho plyne nízká schopnost účinného utlumení kmitu a větší náchylnost k odskakování. Na našich kvalitních a rovných silnicích ovšem není třeba mít obavy. :)

Dalším drobným problémem u korejských aut je dostupnost náhradních dílů z druhovýroby. Já vím, dlouhá záruka ukolébává tím, že přece všechno vymění servis zdarma, ale tak to není. Spousta dílů, které se opotřebují i věkem, např. výfuk, pak stojí až několikanásobek ceny dílu na evropské auto. Konkrétně mám informaci o posledním dílu výfuku na benzínového accenta, který není dostupný v druhovýrobě a originál vyjde na více než 10 tis.
Třeba tlumiče mohli druhovýrobci začít nabízet až po pěti letech výroby modelu, což je katastrofa pro majitele, který najede více km a nezbývá mu, než koupit drahé a nekvalitní originály (mando).

Takže nic proti korejcům, ale mé další auto bude na 90% evropské (nekoncernové).
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod Vilém Juránek 17. 9. 2013 07:20

10t km/rok, v budoucnu rodina, auto na 10 let, nové, cena 250t Kč
-na Hyundai zapomeň, kup si auto

http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda ... oFrom=list 219 na úvěr, 249 v hotovosti
http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda ... oFrom=list 246 na úvěr, s přeplatkem 267, hotově 278
http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda ... oFrom=list 229, najeto 1t km, záruka do 2017

Omlouvám se, ani jedno auto není červený.
Naposledy upravil Vilém Juránek dne 17. 9. 2013 07:22, celkově upraveno 1
Vilém Juránek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lumpo 17. 9. 2013 07:21

taktéž pozor na testovací jízdy u toho korejce - zaslechl jsem, že i předváděčky mají uplně jiné tlumiče, než jdou do série, tudíž mají nesrovnatelně jiné jizdní vlastnosti - to samé jako PRESS cars.
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 9. 2013 07:36

Já jsem se byl právě svézt 2 roky starou ix20 kamaráda a teď to chci porovnat s tím co mi nabídne prodejce. ;-]

A tak co ta TSI je to dnes velkej risk? Někdo říkáte ať se toho nebojím, někdo nebrat. Svět motorů před tím varuje, škodovka dělá mrtvýho brouka. U nás mi řekli že tam ze začátku problém byl, ale že to bylo pár aut a teď je to ok. Co se musí nechat že je to motor se kterym se jezdí dobře.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lumpo 17. 9. 2013 07:56

a jak se ti to zdálo po 2 letech?
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod Kaja2 17. 9. 2013 08:08

Lumpo ad. upravy predvadecek a novinarskych aut: presne ten dojem mam taky. Jednak ze samotnych jizd s predvadeckami a take z leckdy protirecicich si postrehu v testech na netu. Jako priklad bych dal testy Kia Sportage na autobloku. Mozna moje blbost, ale diky zaverum na nem, kdy jednou je auto jako letajici koberec, pak zase boucha, jsem Sportage vyradil z vyberu. Nechtel jsem byt nadseny z predvadecky a pak nestastny po koupi. Neco podobneho jsem zazil s i30. O aktualni verzi i30 se na autobloku taky vyjadruji v superlativech a pan Janda vicemene taky. Mozna je mezi generacemi velky skok kupredu, ale ja tomu moc neverim. Spis se klonim k tomu, ze ta auta maji kvalitni tlumice a jsou celkove dobre pripravena pro testy.

Neni tohle vsechno viral vymysleny panem V.? Zrejme ne, garaz tak dulezita asi neni :-)
Kaja2
Nováček

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 9. 2013 08:16

Lumpo píše:a jak se ti to zdálo po 2 letech?

Já jsem zatím nejel v novém tak těžko soudit. Každopádně přítelkyně sama říkala že to vzadu dost bouchalo a to prosím jezdí s 16" kolama na Fabii a prý to bylo horší. Já jsem z toho měl pocit stejný, opravdu to dělalo kravál... nezdálo se mi že by to nějak odskakovalo, ale příjemné to nebylo.

Po dvou letech vcelku normální, žádný velký problémy jsem neviděl. Auto nebylo umytý, naleštěný... ale žádná tragedie. Všechno fungovalo, nikde nic nevrzalo. Celkem to šlo.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 17. 9. 2013 08:23

Beaumont píše:Popravdě řečeno moc nechápu, odkud se berou názory, že by Škoda/VW měla být všeobecně nějak lepší než Italové a Frantíci - čím nezpochybňuji tvoje subjektivní pocity, každému nám vyhovuje něco jiného a proti gustu...

Rozšiřují to tady Malcolm_ s ajifem.. :D

Vilém Juránek píše:na Hyundai zapomeň, kup si auto

Prý auto a cpe mu škodovku.. 8-D
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod Beaumont 17. 9. 2013 08:40

Mr. Semtex: Takže je to jasné - je to SABOTÁŽ :shock: >:-(
:D
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka