Auto pro mladou rodinu, Hyundai ix20?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lucky-x 15. 9. 2013 17:02

Ahoj lidi,

uvažujeme o nákupu nového auta. Zadání zní následovně. Jsme mladý pár s výhledem na rodinu. Nemáme příliš financí, takže by cena měla být co nejníže. Počítáme kolem 250tis (+/-) Kč. Nejvíc toho asi najezdíme ve městě a okolí, pak trasy do 100km a výhledově třeba zimní nebo letní dovolená někde dál. Předpokládáme že auto bude alespoň na 10let. Nájezd do 10tis km/rok maximálne.

Zalíbil se nám Hyundai ix20, především výbavou, prostorem i příjemným designem a na prvním místě cenou.

Jsme zvyklí na německá auta, Hyundai se nám neřídí tak dobře jako škoda, vw atd. Všichni mi ale říkají že tohle je částečně o zvyku, což mají do značné míry pravdu. Současně je mi jasné, že mi Hyundai neposkytne takový zážitek z jízdy jako např. Octavia první, druhé nebo třetí generace. Pokud bych měl peníze tak neváhám a beru Octávii, ale peníze nemám.

Napadá nás třeba i Fabie combi, ale já se bojím že za tuhle cenu to bude holobyt. A už jsem v takovém autě jezdil a v tom holobytu se mi také nejezdilo dobře. Chyběla mi tam prostě ta výbava.

Co mi radíte? Vzít ix20? Nebo něco jiného?

Zapomeňte na ojetiny, tam jsem si nevybral. Nemám žaludek na to hledat mezi těma bouračkama po bazarech něco solidního. Navíc když jsem si spočítal co bude stát nové a co dám do ojetého, tak nové vítězí.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukino190 15. 9. 2013 17:13

A co třeba ročni vozy škoda? www.skodaplus.cz
lukino190
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 15. 9. 2013 17:18

Ix 20 byli nedávno za pár korun,dávali je také jako výhru v hokeji a nových se nedalo zbavit za 190tkč,mě se to vůbec nelíbilo,zlatá Fabka.Přesto Ti nabídnu zajímavou ojetinu.Žádná bouračka,jak píšeš,ale auto který stálo přes čtyři kila za půlku.Je to o prioritách.Nové auto ,proč ne,ale je třeba mít ty love.
http://www.autokrs.cz/detail/?car_id=A186/13
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 15. 9. 2013 17:20

Tam zase narazím na jinou věc... buď to bude Fabie s HTP nebo TSI. Tomu bych se rád vyhnul. Podle mne ta atmosferická 1.4 CVVT bude co do spolehlivost i o něčem jiném. Ale HTP bych asi přetrpěl.

Navíc se mi úplně nechce objíždět celou republiku.

A těch nabídek také moc není: http://www.skodaplus.cz/Search/result?f ... el%5B%5D=1
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 15. 9. 2013 17:22

ix20 je taková parodie na auto. Raději brát nějaký malý kombík (ibiza, fabia, clio) nebo levnější nižší střední (C4, P308, i30...).
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 15. 9. 2013 17:25

970ka píše:Ix 20 byli nedávno za pár korun,dávali je také jako výhru v hokeji a nových se nedalo zbavit za 190tkč,mě se to vůbec nelíbilo,zlatá Fabka.Přesto Ti nabídnu zajímavou ojetinu.Žádná bouračka,jak píšeš,ale auto který stálo přes čtyři kila za půlku.Je to o prioritách.Nové auto ,proč ne,ale je třeba mít ty love.
http://www.autokrs.cz/detail/?car_id=A186/13


Jo pěkné, ale já takhle velké auto nepotřebuji. Navíc tohle už nějaký rok za sebou má a stejně bych tomu musel pomalu dávat servis a to nebude zase tak levný. Já chci jít ještě do škodovky a uvidím co mi nabídnou... ale k těm ojetinám jsem opravdu nedůvěřivý. Ten Hjůndaj má 5let záruky... i kdyby z toho nakonec vylezli 2roky tak je to pořád lepší než u ojetiny, kde si všechno budu platit sám.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 15. 9. 2013 17:29

Lucky-x píše:Ten Hjůndaj má 5let záruky


Nojo, ale za jakých podmínek..?
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 9. 2013 17:48

Lucky-x píše:neposkytne takový zážitek z jízdy jako např. Octavia první, druhé nebo třetí generace.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M@C 15. 9. 2013 17:49

Nechci nic rikat, ale ta C3 je o kousicek mensi (kratsi) nez ix20 ;-)
Volvo S80 3.2 A/T AWD 179 kW '11
Volvo V70 3.2 A/T 175kW '09
M@C
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 15. 9. 2013 17:56

A co Fabia 1,4 Combi SLX/GLX? Ceny +/- okolo limitu, výbava už není úplně očesaná a má to prodlouženou záruku.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 9. 2013 17:57

No asi takhle, jestli se ze současné produkce Hyundai něco podařilo, tak je to právě ix20. Na to jak je zvenku kompaktní, je vevnitř opravdu dobře vymyšlený a prostorný. Hezčí než hurvajz je to asi o 365%, takže zbývá jen ta technika a to pokud bude někdo vybírat v základu, je asi taky bez nějakých debat bod rovnou a hned pro Hyundai..
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 15. 9. 2013 17:58

Já to vidím úplně naopak. Jestli je něco z hyunadjů opravdu hrůza, tak tohle.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 15. 9. 2013 17:59

Jak psal spitfire - nechceš malinko přihodit a vzít raději nižší střední?
Ono i takový Ceed je někde jinde, než ix20.
Dá se splašit i Megane, Astra, C4, 308...
Tím, že máš malý nájezd a dost po městě, tak jsou pro tebe ideální jednodušší benzinové motory (jako ta atmosférická 1.4, apod), takže ani nemusíš nějak moc připlácet za výkonnější motorizace nebo naftu.

A popřemýšlej, kam se ti vleze kočárek, abys za dva roky nezjistil, že je to až příliš malé...
Ono i Fabie v combi by nemusela být od věci...
Naposledy upravil alfah4ns dne 15. 9. 2013 18:02, celkově upraveno 1
.
alfah4ns
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 15. 9. 2013 18:00

Aha :-) C3 neznám, velikost mne na fotce zmátla.

Tak ta fabia by nemusela být zlá, otázka je jak by v reálu vypadala. Jakou má výbavu?
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 15. 9. 2013 18:03

spitfireXIV píše:Já to vidím úplně naopak. Jestli je něco z hyunadjů opravdu hrůza, tak tohle.

Vidím to stejně. :-))
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků