Auto pro mladou rodinu, Hyundai ix20?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 9. 2013 20:30

davpro píše:Smysl to dává. Pokud se ti ix20 líbí, kup si ji. Rapid je asi fajn, ale bude stát při stejné výbavě o cca 50tis více. Zůstatkovou hodnotu bych neřešil. Naši sice nejsou s i30 úplně spokojeni, ale taky s tím budou jezdit prakticky na furt (mají 65 let), Kolega má Kia Ceed Combi (1 gen poFL) a za 2,5 roku ani náznak problému.

Takže 10 let to vydrží tak jako tak. A jestli to pak prodáš za 40 nebo za 60, to už ti asi bude celkem jedno...


Mám být upřímný? Nelíbí. Ale ten prostor, cena a výbava je zajímavá.
Vážně přemýšlím jestli má smysl investovat do něčeho co se mi neřídí dobře a vlastně se mi ani nelíbí. Pokud bych si tou ix20 byl tak jistý, tak nepíšu na net a neptám se na to a rovnou bych jí koupil.

ix20 dnes 220tis za 4 roky 120tis
Rapid dnes 290tis za 4 roky 170tis


Problem je ze ix20 se prodává já nevím 2roky a rapid rok, tak jak tohle můžeš proboha napsat? Jak víš kam půjde inflace a jaká bude situace na trhu?
Naposledy upravil Lucky-x dne 17. 9. 2013 20:32, celkově upraveno 1
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 17. 9. 2013 20:32

A Fábia se Ti líbí? :shock:
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 9. 2013 20:34

Fabia je pro mne příjemné auto, často v něm jezdím a problém s ním nemám.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 17. 9. 2013 20:37

Máš hodně zvrácený vkus, těžko Ti potom radit.. :hm
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 9. 2013 20:41

To má asi většina lidí v ČR když se tak podívám na prodeje Fabie. 8-)
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 17. 9. 2013 20:44

To není žádná novinka..
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 9. 2013 20:52

Na rovinu, já jsem šel do autosalonu Hyundai jenom proto, že vím o tom že se tam nechá koupit auto v ceně kolem 250tis. Nic jiného mne tam netáhlo. Neříkám že ty auta jsou ošklivá, ale rozhodně jejich design, zpracování, řízení nevyhledávám. Hraje jim do karet bohatá výbava, kvalitou šli za poslední roky pěkně nahoru a mají tam o zákazníka zájem. Navíc se chlubí tím že, ix20 byla navržena v Německu, a tak proč to nezkusit. Navíc je to asi i o reklamě, ale tu škodovka má taky.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linein 17. 9. 2013 20:53

Tezko ti radit, kdyz nejdrive pises jak te ix20 oslovi prijemnym designem, kdyz nasledne pises jak se ti vlastne vubec nelibi :) Zde je opravdu kazda rada bytecna :D
linein
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 9. 2013 20:59

To platí v tom sledu v jakém to bylo napsáno. Názory se formují a já jsem si svoje ujasnil. To že mají příjemný design platí, ale nevylučuje se to s tím že je nějak extra nevyhledávám. (Např. škoda mi přijde taková ne hezčí, ale tou chladností mne přitahuje. Tohle má každý jinak.)To auto mne celkově zaujalo, ale postupem času se mi trochu přestalo líbit, je možné že se mi to rozleží a začnu to vnímat zase z jiného pohledu. Každý měníme názory a já se to nebojím přiznat, někdo rychleji někdo pomaleji.

Před 10lety by mne ani nenapadlo jít koupit auto ke Koreicům a najednou jsem u nich byl.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kryton4 17. 9. 2013 21:10

ix20 dnes 220tis za 4 roky 120tis
Rapid dnes 290tis za 4 roky 170tis

Problem je ze ix20 se prodává já nevím 2roky a rapid rok, tak jak tohle můžeš proboha napsat? Jak víš kam půjde inflace a jaká bude situace na trhu?


Takovej nastrel :D a situace na trhu a inflace u aut........pujde vis kam......cim dal tim vetsi ksunty za mene penez,hele nechci Te nejak osocovat ci co proste Ti radim ze sve zkusenosti.Auto na 4 roky(pokud neodepisujes) je kravina a kupovat auto ktere se Ti nelibi jen kvuli tomu ze tam mas vetsi vybavu je total kravina
kryton4
Nováček

Odeslat příspěvekod Lucky-x 17. 9. 2013 21:17

Jasne ja to beru, vsak ja nic na 4 roky nekupuju. To je jen takovy to coby/kdyby ... zadní vrátka.

No jo, ty reknes kravina kvuli výbavě. Ale on je celkem rozdíl mít nebo nemít hlavový airbagy fabia/ix20. Za to třeba ENCAP dává 5*, asi vědí proč. ;)
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kryton4 17. 9. 2013 21:28

Mit auto ktere se mi nelibi jen kvuli dvoum pytlum,no myslim ze bys toho casem litoval,jinak koupi noveho vozu schvaluji,jen se rozhodnout v tvem pripade to mas dle me jednoduche vybiras jen mezi dvema automobilkami
kryton4
Nováček

Odeslat příspěvekod davpro 18. 9. 2013 06:12

A co toto?

http://www.renault-local.cz/pdf/ceniky/ ... ndtour.pdf

Od druhé výbavy je to celkem šikovné auto.

-- 18. 9. 2013 07:15 --

A pokud se objednává z výroby, lze si to celkem hezky "upravit" dle představ - barvy, kola, apod.

http://www.renault-local.cz/pdf/brozury ... ndtour.pdf
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 9. 2013 07:19

Mr.Semtex píše:Máš hodně zvrácený vkus, těžko Ti potom radit.. :hm

proč těžko? Ať si koupí Fabii, a hotovo ...
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 9. 2013 08:01

No jen k zadní nápravě ix20-tady mají o tom pěknou diskuzi...
http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=86&t=23198
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron