Auto pro mladou rodinu, Hyundai ix20?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jelass 16. 9. 2013 19:23

Lucky-x píše:Můžete mi někdo říct jestli jsou ty rozvody u 1.2TSI v Rapidu nebo Fabii už vyřešené? Ve škodě mi před chvílí tvrdili že to bylo pár kousků a že je to vyřešený a doporučovali TSI :-|

Jistě, někdo to doporučí, někdo nikdy :D
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Lumpo 16. 9. 2013 19:59

speleo píše:
PoliceCollector píše:Já jsem sice divnej (jako ten vrchní) ale pokud bych kupoval rodinné auto, tak bych nechtěl nic pod třídu Auris/Golf, tzn. větší hatchback. Případně ekvivalent Octavia a její konkurence. (Francouzský trojčata, který ale asi nechceš ?)

+1

+2
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod tombas 16. 9. 2013 20:05

tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod kryton4 16. 9. 2013 21:18

No cely jsem to necetl :D ja bych sel do citroena http://www.sauto.cz/osobni/detail/citro ... oFrom=list nic lepsiho novyho dle me nevyslis
kryton4
Nováček

Odeslat příspěvekod Beaumont 16. 9. 2013 21:36

D1.8T píše:
Beaumont píše:spitfire: Těžko říct, možná žádná, možná tři... Rozhodně tady na Autorevue už někdo psal o dvou výměnách, tj. třetích rozvodech v autě (tuším to bylo u Yetiho 1.8 TSI?), ale nevím při jakém nájezdu.

Zase minela. To byly výměny celých motorů. :mrgreen:

U 1.2tsi jsou zatím všichni/skoro všichni po první výměně.

edit: Tohle vlákno musí být pro tebe noční můra, korejec nebo škodovka. 8-D

Hm, celý motor místo rozvodů, tomu říkám změna k lepšímu :D

Jinak moje peníze to nejsou a já v tom jezdit nebudu, takže žádná krize. Když se někdo slušně zeptá, snažím se poradit. Co si z toho odnese, to je jeho problém... 8-) 8-) 8-)
Nicméně výběr mezi Śkodovkou a Korejcem mi opravdu připadá jako vybírat mezi černými neštovicemi a AIDSem... :nenapadne
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod Jelass 16. 9. 2013 21:37

Taky tady je 1.2tsi s 3. sadou, ne?
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Lucky-x 16. 9. 2013 21:39

Když jsem psal první příspěvek tak jsem si říkal že Hyundai je za tyhle peníze zajímavý auto. Tuhle představu mi tu spoustu lidí rozbilo, ale našlo se pár lidí co ho doporučují. Mám domluvené ještě 2testovací jízdy které chci absolvovat a pak se uvidí.

Pak tu máme Škodu a modely Fabia, Roomster, Rapid... sami ve škodovce doporučují Rapid (nevím jestli to není marketing), ale něco na tom je. Přeci jenom jak tu i někdo psal, Fabia bude brzy končit. A za vlastně dost podobné peníze je Rapid. Kufr velký, celkově místo na úrovni Fabie. Velké náklady vozit nechci a kočár se do rapidu vleze. Pokud ne tak ho za 4 roky vyměním a koupím větší. To u Hyundaie bude dost problém. Prodám to totálně pod cenou a jestli vůbec.
1.2TSI věřit, nevěřit... nevím. Každopádně je to moderní a příjemný motor se slušnou spotřebou. Dávám zapravdu všem co říkají že ty atmosferický 1.4 jsou starý, líný a dost žerou.

Škodovky pro mne mají další výhodu, jsem na ně zvyklý a dobře se mi v nich sedí a hlavně řídí.

Ti co mi sem dáváte ty Citroeny. Každopádně díky za tip, ale ty auta se mi nelíbí, interiér mi nesedí a za jejich cenu koupím Fabii/ Rapid.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2013 21:44

Jelass píše:Taky tady je 1.2tsi s 3. sadou, ne?

jo, mám pocit že Lukino :D
anonymni

Odeslat příspěvekod D1.8T 16. 9. 2013 21:47

Nejsem si uplně jistej, jak vyplývá z mého postu. Tušim snad jedna Fabka, u který dělal první výměnu nějakej nýmand.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod Beaumont 16. 9. 2013 21:47

No, tak pokud by (nedej Bože!) existovala jen Škoda a Hyundai jako poslední dvě značky na světě a já měl ca. 300 tKč a musel (!!) si od některé z nich koupit nové (!!) auto, tak bych asi taky bral toho Rapida, i s jeho TSI a jako první položku v příplatkové výbavě zatrhl nejdelší možnou tovární záruku.

Jinak bych si ale asi raději vybral u kteréhokoliv evropského koncernu mimo VW a Ladu a nejspíš bych v téhle ceně sáhl po nějaké roční až dvouleté ojetině s jasným původem a ještě běžící zárukou resp. s možností jejího prodloužení.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod Jelass 16. 9. 2013 22:01

ajif píše:

jo, mám pocit že Lukino :D

jop :)
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod D1.8T 16. 9. 2013 22:02

Lucky-x píše:Pak tu máme Škodu a modely Fabia, Roomster, Rapid... sami ve škodovce doporučují Rapid (nevím jestli to není marketing), ale něco na tom je. Přeci jenom jak tu i někdo psal, Fabia bude brzy končit. A za vlastně dost podobné peníze je Rapid. Kufr velký, celkově místo na úrovni Fabie. Velké náklady vozit nechci a kočár se do rapidu vleze. Pokud ne tak ho za 4 roky vyměním a koupím větší.

1.2TSI věřit, nevěřit... nevím. Každopádně je to moderní a příjemný motor se slušnou spotřebou.

Za mě jednoznačně Rapid, je to mechanicky a jízdně dospělý auto, Fabia mi proti němu nemá co nabídnout. Určitě ještě přijdou řeči o jeho ošizenosti, který jsou zřejmě pravdivý, ale podle všeho jen v oblastech nedůležitých pro fungování auta. Pro někoho to můžou být malichernosti, u druhé diskvalifikující prvky.

1.2tsi EA111 už lze považovat za spolehlivý motor. Dodržel bych servisní intervaly a zachoval tím naději na záruční nebo kulanční opravu. Dobře poslouchat jeho projev a v případě známých průvodních znaků jednat. Pak není závada fatální a motor nepadne na 100 metrech jako 1.8tsi. Pokud je tohle dodrženo věřím, že nebude potřebovat dlouhodobě větší servisní náklady. Je potřeba se smířit s tím, rozvody nejsou doživotní jak se při jeho představení všeobecně tvrdilo.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod Lucky-x 16. 9. 2013 22:20

Beaumont píše:No, tak pokud by (nedej Bože!) existovala jen Škoda a Hyundai jako poslední dvě značky na světě a já měl ca. 300 tKč a musel (!!) si od některé z nich koupit nové (!!) auto, tak bych asi taky bral toho Rapida, i s jeho TSI a jako první položku v příplatkové výbavě zatrhl nejdelší možnou tovární záruku.

Jinak bych si ale asi raději vybral u kteréhokoliv evropského koncernu mimo VW a Ladu a nejspíš bych v téhle ceně sáhl po nějaké roční až dvouleté ojetině s jasným původem a ještě běžící zárukou resp. s možností jejího prodloužení.

Já to beru, ale vezmu to popořadě.
Ford, byl jsem tam a u nás naprostý nezájem o zákazníka - pokud to pominu tak mi to cenově vychází na úroveň Škody
Citroen, ten pro mne dělá taková auta která mi nesedí. Jo občas nějaké zaujme, ale nepřekousnu interiér.
Fiat, Dacia, Renault a spol... tohle nejsou jízdně příjemná auta. Interiér nic moc, z mého pohledu nekvalitní. Nemluvím o poruchovosti mluvím o dojmu z interiéru.
Peugeot, něco mezi co bych byl ochoten tolerovat, ale on velký cenový rozdíl tam není a z mého pohledu je jejich technika špatná, viz. řazení.
Honda, netuším neznám.
O spoustě značek je nutné říct že jsou v ČR v menšině. To je pro ně výhoda tváří se jak jsou super, ale ono to že těch Fábií s 1.2TSI jezdí u nás tolik jim paradoxně škodí v tom, že to procento závad je sice podobné jako u jiných značek, ale těch lidí je z toho nakonec mnohem víc pak je plný net rozvodů na TSI. Pokud škoda prodá 100 Fábií s TSI a jedno procento je vadné tak je to proti prodejům někoho kdo prodá za měsíc 1 auto celkem neporovnatelné takhle na netu. První co udělá nespokojenec je ten, že vleze na net a píše negativa. Ale těch dalších 99 s tím jezdí a nemá problém.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 9. 2013 22:26

Jen pár poznámek:
- ohledně toho Fordu, ono záleží od konkrétního prodejce, servisu, vždy a hodně...
- imho ani ix20 není řidičsky nějak zvlášť příjemné auto... levněji vypadjící interiéry souhlas,co ve skut. bude pozlátko a co vydrží, ukáže ale čas.
- Hondy jsou fajn, ale za 250k bych to na pěknou a uvnitř prostronou Hondici neviděl.
- TSI - částečně lze v obecné rovině souhlasit, nicméně je třeba si nalít i čistého vína - ten problém tam BYL/JE a koncern ho MUSEL řešit úpravami. Hlavně začátky TSI výrobce dost "bolely". Na druhou stranu, snad každá automobilka občas udělá botu.
.
alfah4ns
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 16. 9. 2013 22:27

Kdyby to bylo to jedno procento, tak by imo nikdo necekl.
Jelass
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka