Auto pro mladou rodinu, Hyundai ix20?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod gogo2 16. 9. 2013 16:46

Zdarec,
mno to je teda oříšek... Jestli to má být opravdu auto na 10 let, tak bych nákup raději o chvíli odložil a trochu ještě našetřil. Podle mě by všem těm požadavkům nejvíc vyhovoval kombík nižší střední - nejlevněji by asi vyšel Mégane Grandtour, za ideál bych považoval i30 kombi s motorem 1.6.
Mimochodem: mnohdy podle mě neprávem opomíjenou alternativou k ix20 je Opel Meriva, bohužel je trochu dražší a alespoň v Brně se teda moc prodejci nehrnou dát nějakou slevu. B-max má podle mě už moc malej kufr.
Pokud jde o francouzské sedany (P 301, C-El. R-Flu) - pravda je, že jsou pořád nějaké akce (jen je to třeba hlídat, některé bývají dost dobře utajené), takže se dá cenově dostat na dobrý částky. U této karoserie ovšem platí, že kočárek se vybírá podle auta, ne auto podle kočárku (vyjde to levněji).
A taky su teda zvědavej, co nakonec vybereš :-)
Peugeot 301 Active 1.2 VTi - 53 kW, 2013 ("Však je to Pežót, nie?")
Hyundai Atos Prime Dynamic 1,1i - 46,3 kW (2008 - 2013)
Dacia Logan "Social Edition" 1.4 MPI - 55 kW, (2005 - 2011)
gogo2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Nerez 16. 9. 2013 16:47

Jako soukromé auto na X let bych si od Korejců nic nekoupil, na to jim moc málo věřím.
Někdo na netu i psal, že jeho známý dělá u Hyundai a sám řekl něco v tom smyslu, že jako služebáka, kdy díly a servis neplatíš ok, ale jako soukromé auto na deset let by šel jinam. Může to být kec, ale viděl bych to stejně.
Nerez
Nováček

Odeslat příspěvekod quasimoto 16. 9. 2013 16:48

Lucky-x píše:Můžete mi někdo říct jestli jsou ty rozvody u 1.2TSI v Rapidu nebo Fabii už vyřešené? Ve škodě mi před chvílí tvrdili že to bylo pár kousků a že je to vyřešený a doporučovali TSI :-|
Podla mojich informacii je to uz vyriesene...

Navyse koncern si chybu priznal a v takych pripadoch meni vacsinou diel zadarmo aj po zaruke (ak majitel jazdil pravidelne do autorizovaneho servisu na prehliadky)
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lucky-x 16. 9. 2013 16:51

Tak oni to řeší v rámci kulance, problém je ten že co mi nabízeli Rapida tak je to skutečně za 300tis Kč, což vzhledem k výbavě špatné nebylo. Ale jsme rázem o 40tis jinde :( A navíc to proklínané TSI.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gogo2 16. 9. 2013 16:52

Nerez píše:Jako soukromé auto na X let bych si od Korejců nic nekoupil, na to jim moc málo věřím.
Někdo na netu i psal, že jeho známý dělá u Hyundai a sám řekl něco v tom smyslu, že jako služebáka, kdy díly a servis neplatíš ok, ale jako soukromé auto na deset let by šel jinam. Může to být kec, ale viděl bych to stejně.

Ona se nabízí otázka - a už dlouho mi to vrtá hlavou - jestli se vůbec dneska dá koupit soukromé rodinné auto řekněme do 350.000,- Kč, které by více či mně bez problémů vydrželo 10 let... (Řekněme že při nájezdu co já vím 10.000 - 15.000 km ročně.) Jestli se fakt nesmířit s tím, že takový auta se už nedělaj. Je pravda, že u ledničky, pračky, televize jsem se s tím už smířil a naučil žít...
gogo2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fkabl 16. 9. 2013 16:53

Vážený Lucky. Tvůj poslední příspěvek, vzhledem ke všemu dosud k tvému dotazu napsanému, mě právě dovedl k rohodnutí, že s tímto vláknem končím a už ho nebudu ani sledovat. Je to pohrdání časem těch, co ti sem svoji rozumnou radu napsali.

-- 16. 9. 2013 16:54 --

Tak předposlednímu příspěvku, protože už jsi další jeden stihnul.
fkabl
Nováček

Odeslat příspěvekod Lucky-x 16. 9. 2013 17:07

To je dobrý vedle ve vlákně někomu doporučujete ať si vezme ojetinu a tady mi někdo jiný tvrdí že dneska se už auta na 10let nedělají :D To si snad koupí 5let starou ojetinu za 100tis?

fkabl: neboj já jsem tvůj příspěvek četl a vnímám ho a proto se o to TSI také zajímám.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 16. 9. 2013 17:14

Před pěti lety ještě byly výrobci, co dělali auta na 10++ let...
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 16. 9. 2013 17:14

Při nájezdu 10.000 km za rok a slušném zacházení vydrží 10 let skoro všechno. Sem tam se něco vymění/opraví a pokud nezachvátí auto totální koroze, tak je to v klidu.
Jiná věc je, že ty nemůžeš vědět, co bude za 5 let (kolik budeš mít peněz, dětí, žen, jakou budeš mít práci...) takže plánovat něco napevno na 10 let moc smysl nedává.

-- 16. 9. 2013 17:16 --

Pajjoun píše:Před pěti lety ještě byly výrobci, co dělali auta na 10++ let...

Já mám experimentálně ověřeno, že před 10 lety dělala Honda auta na 10+ let. V deseti tomu vůbec nic není.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod D1.8T 16. 9. 2013 17:17

Řekl bych, že už dodržet tříletý plán je někdy problém. Aspoň u akčnějších jedinců.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod sprint 16. 9. 2013 17:17

V dnešním SM je Honda FRV z r. 2005 a je shnilá víc než kdejaká Mazda a je to prý častý jev.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 16. 9. 2013 17:18

sprint píše:je shnilá víc než kdejaká Mazda

To už je teda napováženou. :D
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Lumpo 16. 9. 2013 17:22

za mě tedy rozhodně Hjondé nee... At už jde o ix20, nebo i30 či ix35 tak všechno je to jen načesanej silon. Na první podívání se to snaží zalíbit, ale jakmile člověk přijede s autem domů a důkladně ho prozkoumá, tak se pak nestačí divit, jak lajdácky jsou ta auta udělána. To fakt raději 2-3 roky starýho němce... A ač nerad, tak musím říct, že i žabožrouti jsou o dost velikej kus dál...
Lumpo
Inventář

Odeslat příspěvekod gogo2 16. 9. 2013 17:26

Pajjoun píše:Před pěti lety ještě byly výrobci, co dělali auta na 10++ let...

Z toho plyne vybírat takový model, který je od té doby stále v nabídce jako nový auto (tj. stále se prodává). Ale kromě Punta a Corsy, což je jako rodinný auto malý, mě moc nic nenapadá. Možná nějaký ty velký MPV typu Peugeot 807 apod., ale ty se taky dost s*aly...
gogo2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 16. 9. 2013 17:32

Je to těžký. Korejskou jebku nikdy, japonec nakonec, nejvíc serou se všechny auta od F (Ferrari, Fiat, Fšichni Francouzi), Němci taky už nejsou, co to bývalo, Saab zkrachoval, Volvo koupili Číňani. Ještě, že zrovna nic nekupuju....
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka