X3 2,0d event. Cx-5 ?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tomcar 15. 9. 2013 10:07

Nevim teda kolik mazd jsi měl že todle tvrdíš ale já už jo a mám 10 let starou mazdu 3 první gen. a na technický se pořád ptaj jestli je to auto nový že rez není skoro žádná.
O 6kách 1.gen. se to vědělo ale to už je dávno pryč ;)
Focus ST bluefin ST1/forge/LSD/Bilstein B6/RS Clutch
tomcar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moik 15. 9. 2013 19:18

Já jsem bohužel X3 neřídil, ale ze zkušenosti s ostatními BMW ti moc doporučuju se prvně hodně povozit.

Pokud seš masochista (jako já) a vyžaduješ dokonalé informace o dění, v každé zatáčce hledáš její vrchol a usměješ se když se ti to podaří i na neznámé silnici a uspokojuje tě, když ti rodina po cestě v autě usne i když se snažíš jet svižně a řežeš okresku - pak můžeš o BMW uvažovat - pokud ukecáš rodinu na tuhý podvozek a tuhou kastli. Jinak - ale upozorňuju, že mluvím o jiných současných BMW - odhaduju nebudeš nadšenej - ne-li zklamanej.

Vzhledem k tomu, že v prním příspěvku zmiňuješ komfort, zkus MB/Audi pokud chceš i machřit nebo tu CX5.
Moik
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 15. 9. 2013 19:21

vanos píše:
Argumentace opravdu na urovni. Proste to, ze Mazda ma antikorozni ochranu takrka na urovni ctyrikrat levnejsi Dacie, neokecas. Mazda v podstate osetruje jen podbehy a svary, jinak cely spodek a veskere dutiny zustavaji napospas svemu osudu. A pokud Mazda kasle na tak elementarni veci, nechci videt, jak vypada zbytek...

Ano, na stejné úrovni jako tvoje argumantace "prodejci Mazdy v Německu".

-- 15. 9. 2013 20:22 --

tomcar píše:Nevim teda kolik mazd jsi měl že todle tvrdíš ale já už jo a mám 10 let starou mazdu 3 první gen. a na technický se pořád ptaj jestli je to auto nový že rez není skoro žádná.

Myslíš, že nepoznají 10 let staré auto od nového? :D
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Peto216 15. 9. 2013 19:33

Viem o com hovoris.. :-) mal som BMW 3 (E90) , podvozok bol ako stvoreny na sportovu jazdu, ibaze po istom case na rozbitych slovenskych cestach mi to natriasanie uz nebolo take prijemne. U novsich modeloch BMW sa zamerali viac na komfortnu stranku jazdy a z tej kratkej skusobnej jazdy na X3 som mal z podvozku dobry pocit nebol vobec tvrdy tam dojem z auta kazil skor vyslovene hlucny motor.
Peto216
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanos 15. 9. 2013 20:42

Jelass píše:Ano, na stejné úrovni jako tvoje argumantace "prodejci Mazdy v Německu".

Je toho plny internet, treba zde http://www.mazda-forum.info/mazda-cx-5- ... elung.html
vanos
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod 3MPS 16. 9. 2013 05:37

Pře nákupem Mazdy si pročti nářky na www.mazdaclub.cz

Myslím, že pak budeš hledat jinde.

BMW e91 325i jsem měl v hledáčku před nákupem svého současného vozu-šlo o verzi 3dvéř se 160kW.
O pohodlí lze mluvit jen a pouze na precizní cestě, rozhodně ne na nší D1 a rozmlácených okreskách. Kvlaita už dávno není, co bývala před 10 lety, bohužel snaha šetřit je vidět i u BMW.
Ale to mluvíme o jiném typu auta, než jaké je v zadání vlákna.

Já se spíše bojím toho, že dnešní X3 je jen velká krabice s elektrickým servem a udělaná tak, aby s ní mohla jezdit 50kg blondýna.

Já mám na mysli otázku, proč tazatel vybírá mezi 2 auty cela zásadně odlišné třídy (kdy první má být jakáasi prémiovka-fuj, to je hnusný slovo) a druhý obyčejný rodinný crossroad? Spíše bych si dal k BMW dalších 5 kandidátů ze stejné třídy a to samý bych pak udělal s CX5. Možná, že by ti pak vyšlo jednodušší řešení tohoto zadání.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 16. 9. 2013 07:08

3MPS píše:Já mám na mysli otázku, proč tazatel vybírá mezi 2 auty cela zásadně odlišné třídy (kdy první má být jakáasi prémiovka-fuj, to je hnusný slovo) a druhý obyčejný rodinný crossroad? Spíše bych si dal k BMW dalších 5 kandidátů ze stejné třídy a to samý bych pak udělal s CX5. Možná, že by ti pak vyšlo jednodušší řešení tohoto zadání.

To je poměrně jednoduché, kdyby jsi to četl celé, tak je Ti jasné, že se tady nevybírá auto, ale nádstavec na penis.. Nejdůležitějším kritériem je totiž design, ne velikost, užitné vlastnosti, cena nebo jakékoliv jiné praktické hledisko..

Tohle je věc každého, jak k tomu přistoupí a ano má plné právo vybrat si auto, které se mu líbí.. Proč a nač se ale potom ptá tady, nevím..
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod quasimoto 16. 9. 2013 09:06

ja by som za tie peniaze stale nevidel lepsiu alternativu ako Touareg v pomere cena/image/komfort
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod 970ka 16. 9. 2013 09:50

Vidím to také tak :-))
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod j2j 16. 9. 2013 10:37

Pokud chces i trochu zabavy za volantem, jednoznacne BMW X3 nebo jeste lepe X1, pokud by dostacovala prostorem.

Pokud spis neco pohodlnejsiho, vyzkousej Hondu CR-V. Design sice neni zadna slava, ale jinak je to po vsech strankach lepsi auto nez CX-5. Lepsi rizeni (u CX-5 preposilovane), lepsi manual (u automatu je to naopak), dieselove motory tak nastejno, benzin rozhodne lepsi v Honde, byla radost ho vytacet. Podstatne vice mista uvnitr i v kufru. Pohodlnejsi podvozek, ale i tak se auto chova v zatackach celkem jiste.... Nevim jak Na Slovensku, ale v CR se da bezne dohodnout sleva 10-12pct.
Puvodne jsem chtel CX-5, ale byla pro me hroznym zklamanim - hlavne jizdne. X1 je podvozkove uplne nekde jinde.
j2j
Nováček

Odeslat příspěvekod Peto216 20. 9. 2013 11:16

Este raz nemyslim si ze su to uplne neporovnatelne auta skor ide o to ci stoji tento cenovy rozdiel za podla mojho nazoru
1)lepsi image u X3
2.)lepsi automat (aj tu by sa dalo polemizovat - radi asi predvidavejsie ma 8 st ALE skusali ste niekedy ist na X3 2,0d pod plnym plynom - to radenie vobec nie je zamatove skor trhave co u mazdy nebolo )
3) komfortnejsi podvozok
4)lepsie kvalita materialov interieru /?/
5) lepsia technika 4x4 /?/

pretoze motoricky a spotrebou su porovnatelne (aj ked od dieslu BMW som necakal az taky hluk -pri dynamickejsom zrychlovani - naberal az charakter polnohospodarskeho stroja), vnutornym priestorom pre posadku subj. tiez, aj ked kufor ma vacsi X3, designovo tazko povedat podla koho ako ale CX-5 sa mi zda dynamickejsia...

ja som sa len pytal na vas nazor co by ste si vybrali :-)

PS co sa tyka Touarega je to fajn auto ale zdalo sa mi uz prilis velke
Peto216
Kolemjdoucí

Předchozí stránka