X3 2,0d event. Cx-5 ?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Peto216 13. 9. 2013 15:13

Ahojte, pozdravujem vsetkych som tu novy...

a hned Vas prosim o radu:
Chcem kupit SUV, uvazujem o kupe BMW X3 2,0d automat (nove , mozno max rocne cena s nejakymi priplatkami do max 46000) Chcem sa spytat na vas nazor pri porovnani tohto auta s Mazdou CX-5 (2,2d automat Revolution cena cca 34000 tis Eur). Iste nie je to premiove auto ale ci ozaj tie rozdiely v jazde a hlavne komforte stoja za tu cenovu diferenciu. CX-5 som mal totiz moznost vyskusat dlhsie a bol som celkom prijemne prekvapeny...

Pytam sa hlavne preto lebo X3 som skusal len formou kratkej predvadzacej jazdy a tam clovek az tak vela nezisti (pocitovo sa mi zdal ale motor v X3 hlucnejsi, podvozok a vnutorne spracovanie zase lepsie ako v mazde...)
Tiez ak by ste mali napad kde by sa na vychode SK dala pozicat X3 aspon na den dajte vediet Tempus v KE ich totiz ma obsadene dlhodobo...

Vdaka za kazdu radu :tleskani
Peto216
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 13. 9. 2013 15:23

Orgasmic klid. :D
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod MirecBA 13. 9. 2013 16:57

tu este bude tiect krv
skyactiv G157
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 13. 9. 2013 16:59

Není ta x3 proti cx5 moc malá?
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 13. 9. 2013 18:14

Tak vzhledem k tomu, že současná X3 je stejně velká jako první X5, tak bych se o nedostatek místa nebál. Co se týče obou aut, tak X3 je samozřejmě celkově lepší. motor je trošku hlučnější a má hrubší chod, jinak ale patří na špičku. To ostatně diesel od Mazdy taky. Automat má rozhodně lepší BMW, ZFko se prostě povedlo, nicméně i SkyActiv od Mazdy je velmi příjemný, mnohem lepší než DSG nebo další dvouspojky.
Osobně bych šel do X3, nicméně 46 tisíc eur je na nějaký vybavenější kus málo a u BMW je zrovna dost poznat, když člověk šetří na výbavě. Takže klidně CX-5, oproti BMW není o moc horší a ta cena je fakt dobrá.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod quasimoto 13. 9. 2013 18:36

mne pride za 34000 za take male auto ako CX5 strasne vela... X3 za 46 mi pride ako lepsia volba, v BMW nie su problem vysoke zlavy niekedy aj cez 15%... takze moze byt aj slusne vybavene.

A co tak nove CRV? To ma teraz super cenu

-- 13. 9. 2013 19:38 --

Alebo ak chces naozaj pohodlne a komforne auto, preco nejdes do Touaregu?

Vyskladas si ho za 46000 v rovnakej konfiguracii ako X3, akurat silnejsi motor 6-valec 3.0 TDI, rovnaky automat ako v BMW (8st), viac priestoru a vacsi komfort.

Akciovy model zacina na 39.990 s DPH ;)
http://www.vw.sk/files/sk/download/date ... 6_2013.pdf
Naposledy upravil quasimoto dne 13. 9. 2013 18:39, celkově upraveno 1
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod sprint 13. 9. 2013 18:38

Bych bral Yetiho třeba. Za daleko míň peněz dostaneš auto, coumí skoro to samé.
Yeti 1.8 TSI 4x4
Honda PCX

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod JardaB 13. 9. 2013 18:42

Yeti je ale ukrutne predrazenej na to jak je socialni...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod vanos 13. 9. 2013 18:43

No nvm, ale 34000 je porad dost penez a vyklopit je za asijata s takrka nulovou antikorozni ochranou (v Rakousku a v Nemecku prodejci Mazdy svym zakaznikum silne doporucuji provest u nich alespon zakladni opatreni) mi prijde jako docela skoda. :-|
vanos
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod sprint 13. 9. 2013 18:44

JardaB píše:Yeti je ale ukrutne predrazenej na to jak je socialni...

Tak u tebe je předražený všechno co stojí víc jak 50000 (Kč, ne €) :D
Yeti 1.8 TSI 4x4
Honda PCX

sprint
Guru

Odeslat příspěvekod skype 13. 9. 2013 18:48

a není lepší 5er xDrive?
Odeslat příspěvekod sprint 13. 9. 2013 18:49

Třeba potřebuje vyšší podvozek.

-- 13. 9. 2013 19:50 --

Jinak já bych v této kategorii volil Audi Q5 nebo MB ML.
Yeti 1.8 TSI 4x4
Honda PCX

sprint
Guru

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 13. 9. 2013 19:12

Tak ML je mimo tuhle kategorii, tam zapadá GLK. Já bych se na SUV taky možná vykašlal, jestli není třeba. Kombi by mohlo stačit.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 13. 9. 2013 19:22

Tak, ono by se asi dalo sehnat za těch cca 46tis euro zánovní ML (které bude úplně jinde, než CX-5 a X3), ale bude dražší, co se týče servisních nákladů apod. :)

Též bych volil X3, jednu má můj kamarád, najeto kolem 70tis km a je nadmíru spokojen...
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod Peto216 13. 9. 2013 19:41

PublicEnemy píše:Tak vzhledem k tomu, že současná X3 je stejně velká jako první X5, tak bych se o nedostatek místa nebál. Co se týče obou aut, tak X3 je samozřejmě celkově lepší. motor je trošku hlučnější a má hrubší chod, jinak ale patří na špičku. To ostatně diesel od Mazdy taky. Automat má rozhodně lepší BMW, ZFko se prostě povedlo, nicméně i SkyActiv od Mazdy je velmi příjemný, mnohem lepší než DSG nebo další dvouspojky.
Osobně bych šel do X3, nicméně 46 tisíc eur je na nějaký vybavenější kus málo a u BMW je zrovna dost poznat, když člověk šetří na výbavě. Takže klidně CX-5, oproti BMW není o moc horší a ta cena je fakt dobrá.

Presne o to ide na prvy pohlad sa moze zdat to prirovnanie aut absurdne ale nie je to celkom tak,
(kto neveri nex si ide skusit cx-5 bude milo prekvapeny...)

Antikorozna ochrana ma nemusi zaujimat kedze po 4-5tich rokoch to auto predam, touareg nie je zla volba ale zda sa mi uz monstrozne velky a nepaci sa mi design,GLK drahy a maly, yeti je maly, nad 5xdrive touring som chvilu rozmyslal ale ten je cenovo uz uplne inde.. urcite sa rozhodnem len medzi tymito 2 autami otazne je ci stoji ten priplatok za image u BMW za to...
Peto216
Kolemjdoucí

Další stránka