Nove auto na LPG

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 3. 2013 14:44

Tracid píše: Karoserie pokud mozno kombi
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod No06 6. 3. 2013 14:44

K86 píše:Pockej az velice brzy zdani LPG, to uz takova hitparada nebude

O tomhle se mluví snad už 5 let, dokonce jsem tady na garáži viděl nějaké tabulky jak se bude postupně daň zvedat (začít to mělo 1.1.2012). Jako jednou se to určitě stát může, ale pokud najede 30 tkm / rok tak to má za míň než rok zpět.
No06
Nováček

Odeslat příspěvekod zandome 6. 3. 2013 14:44

Tracid píše:
robbert píše:A to Mondeo flexifuel?
Jezdí na Ethanol...

-- 6. 3. 2013 13:55 --

případně:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/ ... oFrom=list

ale to je taky vysoké...



Mondeo se mi nelibi a spise bych sel o tridu niz...a ta druha krabice uz vubec ne :)

-- 6. 3. 2013 14:14 --

MadMack2 píše:Když člověk uvažuje o novém autě, nebude na tom v nákladech LPG stejně jako nafta?
Příplatek za přestavbu je podobný jako příplatek za diesel, problémy mají obě technologie ...

Pokud bych to vztahl konkretne na tu Kia Ceed, tak rozdil mezi benzinem a naftou je 50, prestavba je za 32. Pokud by LPG jezdilo z 8 a nafta za 5 tak mesicne vychazi rozdil kolem 1000 Kc na spotrebe, coz se mi nezda uplne zanedbatelne.


1000kc - rozumiem spravne - 40€? Chces kupit auto za 20.000€ a riesis 1000kc? Sak to je jedna vecera s priatelkou alebo vecer s kamaratmi, na to by som sa teda vykaslal ako si nechat do auta montovat lpg
zandome
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 6. 3. 2013 14:49

Kibitz píše:A hlavně to srovnáváš příliš zjednodušeně.


Co jineho mam zapocitat? myslim, ze i s privstrikem benzinu a jizdou na benzin u studeneho motoru se nedostanu nad celkovou spotrebu odpovidajici 8L LPG nebo ano?
Rocni revizi nepocitam, to je pakatel. Co dal pokud konkretne v pripade Kii to auto bude celou dobu provozu v zaruce?

-- 6. 3. 2013 14:52 --

zandome píše:
Tracid píše:
robbert píše:A to Mondeo flexifuel?
Jezdí na Ethanol...

-- 6. 3. 2013 13:55 --

případně:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/ ... oFrom=list

ale to je taky vysoké...



Mondeo se mi nelibi a spise bych sel o tridu niz...a ta druha krabice uz vubec ne :)

-- 6. 3. 2013 14:14 --

MadMack2 píše:Když člověk uvažuje o novém autě, nebude na tom v nákladech LPG stejně jako nafta?
Příplatek za přestavbu je podobný jako příplatek za diesel, problémy mají obě technologie ...

Pokud bych to vztahl konkretne na tu Kia Ceed, tak rozdil mezi benzinem a naftou je 50, prestavba je za 32. Pokud by LPG jezdilo z 8 a nafta za 5 tak mesicne vychazi rozdil kolem 1000 Kc na spotrebe, coz se mi nezda uplne zanedbatelne.


1000kc - rozumiem spravne - 40€? Chces kupit auto za 20.000€ a riesis 1000kc? Sak to je jedna vecera s priatelkou alebo vecer s kamaratmi, na to by som sa teda vykaslal ako si nechat do auta montovat lpg


40 Ecek mesicne, za 7 let 3300, tedy cca 80000 Kc, ktere muzu investovat jinam, me to nepripada malo... Samozrejme vztahuju to na aktualni stav ekonomiky, nemuzu vedet co se bude dit s cenama za 5 let.
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zandome 6. 3. 2013 14:54

ja som to nemyslel nejako v zlom, samozrejme 40€ je lepsie ako nic, len ked si zoberiem co ma rocne prevadzka auta stoji tak (ked si zoberiem poistku, gumy, servis, benzin a hlavne stratu hodnoty) tak tych 40€ mi v tomto kontexte pride zanedbatelnych
zandome
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 6. 3. 2013 15:01

zandome: no nevim jake jsou ted platy na slovensku, ale pokud je 40 Euro v mem pripade treba 1/30 vyplaty tak mi to nepripada zas tak malo na to abych to vyhazoval oknem...
Tracid
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 6. 3. 2013 15:05

Nedoslo mi, ze u kii bude auto celou dobu v zaruce. V tom pripade asi jen 30% navic ve spotrebe, plus jeste pocitat s tim, ze cas od casu pojedes na benzin, pokud ti dojde plyn. A nejaky ten spotrebak. Odpada riziko, ze se neco posere, at uz samotny lpg nebo motor vinou lpg.
Stejne je nafta lepsi volba, i ekonomicky. A nemusis se omezovat na korejce.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 6. 3. 2013 15:09

Taky by mi nejvíce vadilo to omezení výběru. Na druhou stranu nikdo mu nedá takovou záruku LPG ne LPG...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod No06 6. 3. 2013 15:12

Bude muset chodit na garančky celých sedm let i s tím LPG do autorizovaného servisu. To zas taková výhra být nemusí.
No06
Nováček

Odeslat příspěvekod robbert 6. 3. 2013 15:15

No, garančky by stejně asi dělal a ten rozdíl tam nebude v řádů desítek procent... Takže ho to nezruinuje...
Jasně, pokud by si to dělal doma, může ušetřit víc, ale pak má asi něco jako servis a nebude potřebovat záruku...
Tak nějak si neumím představit dělat opravy před panelákem. Vím, jde to, ale...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod No06 6. 3. 2013 15:18

Spíš jsem to myslel tak aby si autorizovaný servis nebral za prohlídku LPG 1000 nebo tak nějak.
No06
Nováček

Odeslat příspěvekod motorol 6. 3. 2013 15:25

Chce to obeslat prodejce, protože jak už bylo zmíněno Renault originál na LPG se neprodává, ale někteří to přestavují a dávají záruku i na to LPG. Problém je, že ona kontrola po roce údajně není za pakatel a někde zkouší cifry v řádu tisíců - jen sem četl na fóru.Jinak rozdíl mezi LPG - nafta je asi stejnej jako mezi nafta-benzín, takže když šetřit tak už LPG (neberte to doslova ten rozdíl)
motorol
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sune2009 6. 3. 2013 15:36

Já mám třeba teď Fluence na předělání na LPG u aut.servisu Renault France-car. A bude se na to vztahovat stand.prodloužená záruka Renault na 5let,takže to není jen o korejcích. Já uvažoval taky o i30,ale protože mě dealer v HK řekl,že jediný co půjde na LPG je 1.4 a o 1.8 se neuvažuje oficiálně na předělání ani do budoucna,tak jsem to zavrhl...
sune2009
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 6. 3. 2013 16:32

Při výběru aut který jsou k dispozici s LPG, bych si násobně rozšířil výběr naftou.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 6. 3. 2013 16:43

LPG je zase tiché, neklepe to autem, prostě komfort benzínu.
Honza42
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků