SUV/MPV 4x4, nafta, do 35k ojro

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod sprint 4. 2. 2013 10:03

Jsem viděl už novou Kugu, vypadá dost dobře.
Opel Astra 1.4T
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod robbert 4. 2. 2013 10:05

Nejen vypadá, ale i jezdí....
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sprint 4. 2. 2013 10:06

Na to já ale nikdy mít nebudu
Opel Astra 1.4T
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 4. 2. 2013 10:06

970kja: Jenže ty tady srovnáváš dvě generace, které jsou diametrálně odlišné. Zatímco ta první je vyloženě evropská a připomíná spíš klasický osobák, u té druhé je vidět, že se primárně vyvíjela pro americký trh. Nerad bych, aby to vyznělo nějak špatně, ale v porovnání s první generací je ta nová taková nemastná neslaná, už je to prostě víc SUV, než osobák. Ta dynamika se silnějším motorem nebyla vyloženě slabá, jen jsem čekal víc. Nicméně automat je celkem pomalý, radši bych vzal manuál, který je v pohodě.
Škoda, že se Ford vydává směrem absolutní globalizace, protože evropské Fordy už nebudou tak dobrá auta jako dříve. Současný směr míří spíše do šedého nadprůměru.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod 3MPS 4. 2. 2013 10:07

Forester od MY2010 je fully O - tzn. ložisko kliky OK a spojka OK.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 4. 2. 2013 10:23

pufko píše:Nech si hovorí kto chce čo ked si raz mám priplatiť nie zrovna malú sumu za pohon 4x4, tak nech ten pohon aj má aj nejakú kvalitu, priplácať si napríklad 2-3000€ za to že budem mať vzadu samolepku 4WD a budem mať problém pri 10cm snehu, v tom teda nevidím význam. Za mňa určite CR-V AKO jeden z favoritov

10cm snehu das v pohode i s predokolkou

http://galerie.autorevue.cz/showphoto.p ... user=40965
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Jozefovovic 4. 2. 2013 11:20

Spomenul tu niekto X-trail ???
Jozefovovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 4. 2. 2013 11:24

970ka píše:
Jelass píše:
Ale proč? ptž když něco dotáhneš, je tam potřeba něco vyměnit a je to drahý a blbě se to shání, nějaký ty prkotinky, ale to normálního majitele sotva potká a když tak jednou za životnost. Nebo je jinej důvod?
Je zajímavé,že prkotinky se zrovna těchto vozů netýkají.Tyto vozy jsou určitě spolehlivější,než zbytek světa,ale když se něco přihodí,tak je to normální průser,nikde nic není.A i 10 ti letá záruka je k hownu.

No jasně, ale tohle reálně potká až 3. majitele. Nebo to aspoň tak bylo dřív. Nebo teďka třeba řeším poloosu, dalo to práci, ale sehnat se dá :D Jinak spotřebák, jak to tak bývá, klasické cený. Ale je dost věcí pro který prostě musíš do autorizáku a pak je to raketa. A přitom tady těch aut nejezdí zrovna málo.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 4. 2. 2013 11:26

pufko píše:V jednom teste kde testovali nový Outlander, hovorili o tom že je to jedno z mála SUV kde sa nevypína pohon 4x4 automaticky od určitej rýchlosti, nechce sa mi to pozerať cele , ale myslím že to bolo práve toto http://www.autosalontv.cz/autosalon-46- ... er-22-di-d

Tak že krabica ako krabica, design nehrá rolu v spolahlivosti pohonu a ja osobne ak je pohon 4x4 priorita určite by som si nerád priplatil za pohon 4WD úplne zbytočne, ako v prípade toho testu kde Ford Kuga pohorel, a osobne neverím kvalite pohonu ani práve u tých SUV typu Santa-Fe kde sa tuším pohon pripája len pri preklze hnanej nápravy a vypína sa pri 40km/h

No nevim. Pustil jsem si to video a krom toho, že tam expert František odrecitoval firemní brožuru a 3x zmáčknul nějaký knoflík, tam o výhodách řešení 4x4 u Outlanderu oproti jiným řešením (např. Haldexu u Kugy) nebyla ani zmínka. Taktéž to Kugu nijak nepobilo - žádná tam ani nebyla.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Jelass 4. 2. 2013 11:31

3MPS píše:Forester od MY2010 je fully O - tzn. ložisko kliky OK a spojka OK.

I zbytek? :hm
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod robbert 4. 2. 2013 11:45

spitfireXIV píše:
No nevim. Pustil jsem si to video a krom toho, že tam expert František odrecitoval firemní brožuru a 3x zmáčknul nějaký knoflík, tam o výhodách řešení 4x4 u Outlanderu oproti jiným řešením (např. Haldexu u Kugy) nebyla ani zmínka. Taktéž to Kugu nijak nepobilo - žádná tam ani nebyla.

Spit: On tady postnul video, Kde Kuga nevyjela po mokré trávě... Proto je špatná... To, že tam hrají hlavní roli pneu už jaksi nezmínil... Navíc, kdo bude jezdit s autem po sjezdovce? Ale pro něj jednoznačný důkaz, že je špatná...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 4. 2. 2013 11:53

A Outlander ten samej kopec vyjel?
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod pufko 4. 2. 2013 11:53

Nikto netvrdí že Kuga je zlá, ale nie je to ani vzor dokonalosti, čo to bola tráva alebo by to bol trebárs výjazd do kopca , niektorý pohon je skrátka pozadu ...

K86 10cm dá v pohode 2WD o tom sa nikto nehádal, rozdiel je len v tom že niektoré 4WD, kde si za to 4WD priplatíš 2000€ sa chovajú velmi podobne či o chlp lepšie, snád má ty ktorý si kúpil Forester, nejdeš presviedčať že si nezaznamenal rozdiel v trakkcii na šmyklavej ceste voči 2WD...

A takých SUV ktoré ostanú "vysieť" je na youtube habadej, zvačša sú to práve tie s pripájatelným pohonom a za toto si má zákazník priplatiť ? Komu stačí nálepka 4WD, kludne si ju môže kupiť aj na čerpačke, miesto 2000€ ho to bude stáť len 2€

Znovu - nehovorím že Kuga je zlá ale sú aj lepšie
pufko
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 4. 2. 2013 11:59

Zrovna "stálost" 4x4 není ten rozhodující parametr. Z aut, co jsem kdy řídil, asi nejvíc vyjel Suzuki Samurai a tam se 4x4 dávalo hezky takouvou pákou jako z V3S.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod robbert 4. 2. 2013 12:06

Myslím, že tady někdo nechápe základní určení aut. Pokud si koupím SUV 4x4 jako většina lidí s ním budu jezdit 99% jako s osobákem, tak je to naprosto v pohodě. A úplně mi vystačí haldex, bez čehokoli jiného... A přesně tohle je případ tazatele tohoto vlákna...

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka