SUV/MPV 4x4, nafta, do 35k ojro

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 3. 2. 2013 18:54

Santa Fe je fakt moc hezký, jezdil jsem s tím 2.2 CRDi v nejvyšší výbavě a až na tu vyšší hmotnost to bylo parádní auto. Cena možná vyšší, ale dá se ukecat nějaká ta sleva. A navíc je to fakt pořádnej kus auta
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 3. 2. 2013 18:59

PublicEnemy píše:Santa Fe je fakt moc hezký, jezdil jsem s tím 2.2 CRDi v nejvyšší výbavě a až na tu vyšší hmotnost to bylo parádní auto. Cena možná vyšší, ale dá se ukecat nějaká ta sleva. A navíc je to fakt pořádnej kus auta

OMG, korejskej ofrout... :D
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 3. 2. 2013 19:13

A jel* si někdy s nějakým novým korejcem? cee´d druhý generace je za ty peníze prostě skvělá volba. Stejně tak nový Santa Fe, který je sice dražší, ale vypadá moc hezky a (nejen) na první pohled je to fakt kus auta.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 3. 2. 2013 19:17

PublicEnemy píše:A jel* si někdy s nějakým novým korejcem? cee´d druhý generace je za ty peníze prostě skvělá volba. Stejně tak nový Santa Fe, který je sice dražší, ale vypadá moc hezky a (nejen) na první pohled je to fakt kus auta.

Ceed v nějaký rozumný konfiguraci si jako druhý auto do rodiny umím představit. Taktéž třeba i30 v kombíku pro mladou rodinu. Ale tyhle SUV mi příjdou směšný.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 3. 2. 2013 19:21

Tak zrovna Santa Fe je vyloženě nekorejský auto, páč bylo navrženo speciálně pro americkej trh. Ale ani v Evropě se neztratí. Ty minulý generace byly směšný, ale ty doby jsou pomalu pryč.
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 3. 2. 2013 19:25

Když se to někomu líbí, ať si to koupí. Můj šálek kávy to ale není.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod PublicEnemy 3. 2. 2013 19:43

Tak můj šálek nejsou SUV obecně, ale korejci opravdu udělali velkej pokrok. Každopádně k tématu, co nová CX-5?
PublicEnemy
Nováček

Odeslat příspěvekod pufko 3. 2. 2013 20:33

V prípade SUV nie je 4x4 ako 4x4 , zrovna Kuga pohorela ... Za mna CR-V, ten kto rozdýcha palubovku Tiguana nemôže mať ani trochu estetického citenia, to už kórejci sú z toho pohladu na míle daleko, kvalitnejšie na dotyk a o designe ani nevravím, tá prístrojovka je hodná tak Dustera - aj ten ju má snád krajšiu, nehovoriac že koncern v TDI sa kradne
Naposledy upravil pufko dne 3. 2. 2013 20:51, celkově upraveno 1
pufko
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vana666 3. 2. 2013 20:45

Diesel píše:...4x4, čo je v podstate jediný dôležitý parameter, ktorý od nového auta vyžaduje. Snáď len aby to malo vyšší posed (preto MPV/SUV)...

4x4 plně chápu, ale proč touží i po vyšším posedu ?
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod Diesel 3. 2. 2013 20:51

Rozhodne mu ju ukážem, momentálne dávam dokopy zoznam kandidátov a podľa toho čo si vyberie sa ho budem snažiť usmerniť. Máme rozdielne názory na design, takže to bude ťažké. Nové SantaFe videl naživo a vraj sa mu nepáči, za to sa mu pozdáva outlander, čo je podľa mňa nevkusná krabica.

-- 3. 2. 2013 20:53 --

Vana666 píše:
Diesel píše:...4x4, čo je v podstate jediný dôležitý parameter, ktorý od nového auta vyžaduje. Snáď len aby to malo vyšší posed (preto MPV/SUV)...

4x4 plně chápu, ale proč touží i po vyšším posedu ?

Lepšie nastupovanie, z mojej A5 skoro ani nedokáže vyliezť. A lepší prehľad o dianí pred sebou, lepšie vidno jamy na ceste atď...
A5 3.0 TDI quattro MT
Diesel
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod robbert 3. 2. 2013 20:53

Kupodivu Kuga vyhrala. Nicmene toto i to vyse je dnes uz stara generace...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Beaumont 3. 2. 2013 21:06

Zkusil bych se podivat na Jeep Compass. Necekane prijemne auto, dobre odhlucnene, pohodlny podvozek a solidni naftak 2,2 od Mercedesu. Navic v ramci rozpoctu uz budu s peknou vybavou. Stoji za vyzkouseni.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod pufko 3. 2. 2013 21:09

V jednom teste kde testovali nový Outlander, hovorili o tom že je to jedno z mála SUV kde sa nevypína pohon 4x4 automaticky od určitej rýchlosti, nechce sa mi to pozerať cele , ale myslím že to bolo práve toto http://www.autosalontv.cz/autosalon-46- ... er-22-di-d

Tak že krabica ako krabica, design nehrá rolu v spolahlivosti pohonu a ja osobne ak je pohon 4x4 priorita určite by som si nerád priplatil za pohon 4WD úplne zbytočne, ako v prípade toho testu kde Ford Kuga pohorel, a osobne neverím kvalite pohonu ani práve u tých SUV typu Santa-Fe kde sa tuším pohon pripája len pri preklze hnanej nápravy a vypína sa pri 40km/h
test Santa -Fe píše:
Připínatelný pohon 4x4 bude volbou jistě populární, ale otázka je, zda také tak užitečnou, jak si může typický zákazník představovat. Řešení od firmy Magna totiž připojí zadní nápravu jen tehdy, když přední kola opravdu prokluzují, a v rychlosti 40 km/h je zase odpojí. Podobně jako třeba Renault Koleos a vlastně i mnohé další běžné „čtyřkolky“ tak Santa Fe musí po většinu času spoléhat na přední pohon, a to i při jízdě na sněhu nebo za deště.

Čo z toho že to má lepšiu spotrebu, ked ten pohon stojí za deravú bačkoru, to si zrovna môže kúpiť lacné SUV s 2WD a sadu reťazí
Naposledy upravil pufko dne 3. 2. 2013 21:20, celkově upraveno 3
pufko
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vana666 3. 2. 2013 21:16

Diesel píše:..Lepšie nastupovanie, z mojej A5 skoro ani nedokáže vyliezť. A lepší prehľad o dianí pred sebou, lepšie vidno jamy na ceste atď...

Aha, pokud má zdravotní problém tak samozřejmě jo. Ale samotný lepší výhled by mě pro vyšší auto určitě nepřesvědčil, tam ty výrazné nevýhody (hmotnost, dynamika, náklony vs.tvrdost, spotřeba...) podle mě převažujou
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod robbert 3. 2. 2013 21:34

Pufko: s kolik km jsi s suv najel a konkretne s Kugou pripadne s Tiguanem?
Doporucuji se svezt a pak mudrovat....
Nejake pseudotesty kdy záleží v prve řadě na použitých pneumatikách jsou opravdu velmi vypovidajici...
robbert
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka