C3 nebo Fiesta?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod quasimoto 16. 1. 2013 11:17

C3 ma prave teraz novy facelift, asi preto tam maju Nový
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod Čendoslav 16. 1. 2013 11:58

A co Renault Twingo? To se dá s obyč motorem 1.2 nakonfigurovat s autoklimou za nějakých 230 tisíc...
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář

Odeslat příspěvekod enthusiastic.driver 16. 1. 2013 12:11

gewehr píše:
comment píše:...Prošel jsem si aktuální ceníky a parametry a vyšla mi z toho nová Fiesta nebo nová C3...
odporucam hlavne prejst si tie auta fyzicky predajcu

Po přečtení některých příspěvků bych autorovi výrazně doporučil to samé. Zatím mám dojem, že se vybírá jen podle papírů.
N7A-->BP-4W-->M52B28-->M52B28TU + B204i-->BP-Z3_charged + H22A5-->BP-Z3_charged + TU5-J4-->BP-Z3_charged + Z16LER --> MZR LF-VE + C26NE
enthusiastic.driver
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Beaumont 16. 1. 2013 12:15

Tak to je samozřejmě potřeba, aby si tazatel ta auta projel. Otázkou je, jestli najde zrovna předváděčky s poptávaným motorem. Třeba u Punta bych se obával, že většina předváděček bude s motorem 1.2, nikoliv 1.4, ale tam zase ten rozdíl není zásadní. To mezi Fiestou 1.25 atmo vs. 1.0 Ecoboost asi bude větší rozdíl.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod robbert 16. 1. 2013 12:17

comment píše: Fiesta, ale zase nemá to vyhřívání. Ještě si musím rozmyslet, jestli ho opravdu chci (zvlášť když tu někdo píše, že to může být subjektivně nepříjemné).

To vyhřívání jsem psal já. Je to třeba zkusit. Mě prošlo rukama x Fordů a nikdy mi to nikde nevadilo. A jak jsem psal, znám jen jednoho člověka, který má problémy s očima a kterému to vadí. Fakt to chce vyzkoušet...
Já už bych auto bez vyhřívaného skla nechtěl....
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NiceOne 16. 1. 2013 12:22

comment píše:Díval jsem se na to 308 a opravdu je cenově nízko - vychází stejně jako Fiesta, akorát u Fiesty mám v tom už započítanou prodlouženou záruku a u Peugeotu jsem vůbec nenašel, kolik stojí (že by ji nenabízel)?

http://sluzby.peugeot.cz/servisni-smlou ... e-nakladu/
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2013 12:38

Pozornost by si možná zasloužilo i nové Clio, nebo naopak velmi cenové výhodná odcházející třetí generace Clia.
Pokud není žádný požadavek na prostor, kufr a praktičnost, doporučil bych rovněž výše zmíněný fiat 500, je to pěkná stylovka za rozumné peníze.
O něco málo více potom stojí třeba Alfa romeo MiTo, taky velice zajímavé autíčko.
Pak tady máme suzuki se Swiftem - sportovnější, ale prostorné.
Uvažovat by se dalo i o toyotě yaris, to je příjemné autíčko.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod C3luar 16. 1. 2013 12:50

Len pre ujasnenie ... mám 1.25 motor Dur. práve aj v MK6 -ke svojej .... ten motor je klasický 4-valec a tomu autu nakoľko ide o hatch. stačí. Ťahá to pomerne slušne aj od nižších otáčok najlepšie výkon dáva vo vyšších otáčkach povedzme 3-4-5 tisíc ... viac tam už nemá zmysel lebo mu postupne dochádza sila.

Rovnaký ale vylepšený motor (verzia) tej 1.25-ky je aj v týchto novších Fiestach, myslím že je tam trošku lepší výkon ale vo výsledku pár koní. Každopádne tomu autu to bohato stačí ak sa nechceš pretekať tak mesto a mimo mesto + diaľnica úplne pohoda.

1.0 EB som skúšal v tej Fieste. Je to klasický 3-valec, ale ten motor ako je na charakter trendu dneška skutočne asi najlepší. Je pravda že je potreba ho vytáčať nakoľko v nižších otáčkach je to lenivé a potenciál a výkon to dáva skutočne až keď tam udrie turbo.

Ja osobne som ale tiež zastánca klasických 4-valcov :hm
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2013 13:03

Můj soukromý tip na konkrétní vozidlo je toto clio s povedeným 1,2 TCe a solidní výbavou za neskutečnou cenu.
http://www.tipcars.com/#nove-renault-cl ... 40062.html
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod quasimoto 16. 1. 2013 13:38

od toho mi pride ten Peugeot 308 o dost lepsia kupa, iba + 12.000 Kc.

http://www.tipcars.com/#nove-peugeot-30 ... 81045.html
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod tombas 16. 1. 2013 13:42

Ale psal, že 308 nechce, že už je to velké. Vždycky není prostě cena rozhodující.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod quasimoto 16. 1. 2013 13:48

comment píše:
quasimoto píše:S P208 mam cerstvu skusenost a to auto by som nechcel

Můžeš kdyžtak prosím trochu podrobněji napsat, proč bys 208 nebral?
Ja som mal 1.4 HDI - najma kvoli velmi zlemu odhlucneniu - motor ale aj hluk od zadnej napravy.

Navyse celkovo sa mi nepaci interier (hoci ergonomicky to nie je zle), pride mi to ako pozliepane od 5 dizajnerov a s pouzitim 20 roznych materialov. Skratka v triede je dost inych aut, ktorym by som dal prednost - Fiesta, Polo, C3, Swift....

A este horsie je podla mna nove Clio, fakt vnutri malicke a hrozna palubovka, to by som neprekusol. A pritom P207 a minule Clio mali pekne solidne interieri.
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod Nerez 16. 1. 2013 13:49

Za mě z těch dvou Fiesta, protože mám raději tvrdší naladění a rád si užiju sportovnější svezení. Nehledě na to, že frantíky moc nemusím. Jenže ten facelift se Fordu nepovedl a Fiesta už není tak pěkná jak před FL.
A co třeba Opel Corsa po FL? Podle mě nedoceněné auto. Za 300 ho seženeš v celkem slušné náloži výbavy a to i třeba s vyhřívaným volantem, na zimu skvělá věc.
Nerez
Nováček

Odeslat příspěvekod robbert 16. 1. 2013 13:56

tombas píše:Můj soukromý tip na konkrétní vozidlo je toto clio s povedeným 1,2 TCe a solidní výbavou za neskutečnou cenu.
http://www.tipcars.com/#nove-renault-cl ... 40062.html

proč na nové auto nejde odečíst DPH? :hm
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MELLO 16. 1. 2013 14:14

robbert píše:
comment píše: Fiesta, ale zase nemá to vyhřívání. Ještě si musím rozmyslet, jestli ho opravdu chci (zvlášť když tu někdo píše, že to může být subjektivně nepříjemné).

To vyhřívání jsem psal já. Je to třeba zkusit. Mě prošlo rukama x Fordů a nikdy mi to nikde nevadilo. A jak jsem psal, znám jen jednoho člověka, který má problémy s očima a kterému to vadí. Fakt to chce vyzkoušet...
Já už bych auto bez vyhřívaného skla nechtěl....

Ja mel moznost s timparkrat jet a trochu rusive to bylo, ale to bylo nejspis tim, ze sem se na to extremne zameroval
MELLO
MELLO

Předchozí stránkaDalší stránka