Koupě auta - okolo 150 tisíc Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 29. 12. 2012 21:17

Heini píše:Mno tak na Tvém bývalém ZX jsem zatím ještě nemusel měnit vůbec nic, i stěrač je zatím původní ;-) Ovšem teď mě čeká investice do chladicí kapaliny, kterou je třeba dolít. Akorát se ta G48 blbě shání a skoro 200Kč/l v Makru jsem za ni odmítl dát, vždyť to jsou 2% ceny auta :D

Tak ale moc s ním nenajezdíš, ne? :-)
Jako, do značné míry to asi bude tím, že jsem to auto měl na cesty do Brna, takže to nemohlo být ve stavu šrotu. Plánoval jsem to tak dělat dál a myšlenka koupit něco jiného přišla zčista jasna, když jsem jel ze zkoušky na dálnici v hicu - otevřené okýnko dělalo strašný rambajz a zpomaloval jsem s naloženým autem do kopce :D
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Heini 29. 12. 2012 21:40

Jo, jezdím s tím opravdu málo a co se mně teď narodil prcek, tak žena skoro nikam nejezdí a ZX tak ve velké většině vytáhnu maximálně "kondičně" 1x za týden až za dva. Od půlky srpna, co jsem ho od Tebe koupil, do poloviny září (tedy za měsíc) jsem najel 400km a teď za další 3,5 měsíce už jen dohromady 500km :D Ale jsem rád, že ho mám, občas se hodí a přibývajícími měsíci malého se zase začne hodit víc. Až začne žena s prckem víc jezdit přes den za známýma a na různé jiné aktivity, tak ještě ZX pěkně pojezdí ;-)

No hlavně když teď vidím, co jsem za ty roky s Feldou mohl mít za auto a asi i za menší peníze :oboze Byť papírově je motor podobný s 1,3MPI, tak ve vyšších otáčkách jede znatelně líp. No a hlavně jízdní vlastnosti, pohodlí a celkový dojem z auta je někde úplně jinde... Jako ta Felda mně udělala výbornou službu a přes různé mouchy sloužila fakt dobře + servis byl fakt za pusu, ale mít tehdy ohledně aut o něco širší rozhled, tak bych do ní asi nešel. Nebýt bezpečnosti, která ovšem u té Feldy nebude lepší, si na rozdíl od ní takové ZX v nějaké slušné výbavě a silnějším motorem dokážu představit jako normální primární auto klidně i teď.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář

Odeslat příspěvekod ka-spel 29. 12. 2012 21:48

eLzyx píše:ve Fordu i ve Volvu (mimo kdysi AutoHase a specializovaných servisů) do toho lejí výhradně Castol. Ano, věřím tomu, že se ten motor zadřel. Stalo se to i mě po koupi ojetiny. Opět zasraný, zkurvený Castrol.

Nevím proč tam ti tupci lijí Castrol, když za dobrý prachy je firemní Motorcraft což je v podstatě přebalený Mobil. Zřejmě mají na Castrolu větší vývar. Hlavní problém spíš vidím v bazírování na longlife intervalech a případném nedolití oleje bfu během intervalu.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 29. 12. 2012 22:03

Heini: Jojo, kdyby mělo aspoň tu klimu, tak by mě asi ani nenapadlo shánět něco jiného. Co já se nalaboroval, jestli by nešla nějak jednoduše dodělat (stejně jako dvoulitr z vrcholné verze) :-)

A taky docela vzpomínám na to bezstarostné ježdění - když jsem se o něco otřel, pohoda, ve většině se nic nestalo a pokud byl škrábanec, nemrzelo. Polňačka - no problemo. Co srandy se s tím zažilo. Teď, když š***** o větvičku, jdu se *****ě podívat, jestli tam náhodou není památka :D Už aby to ze mě spadlo a přestal jsem to tak řešit...
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 29. 12. 2012 22:07

Na tohle se taky netěším, nějaký polňačky nejsou s Corollou problém, je to takový suvečko s předním náhonem, lae jestli to dopadbe tak, že budu mít Civica, tak se půjdu klouzat :/
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod C3luar 29. 12. 2012 22:08

Castrol je podľa mňa špičkový mot. olej ... Každý výrobca odporúča istý olej a samozrejme je logické, že je tam aj istý marketing. Je na zdravom rozume, možnostiach a cene, aký olej tam nakoniec sa bude dávať. Zadretý motor by som nedával za klobúk Castrol, ale možno zlému prístupu a prevádzke vozidla ako takého. Ono kontrola vozidla, starostlivosť a sledovanie oleja,kvapalín a pod. je základ údržby. Keď sa niekto na to ....! Nemôže nič iné čakať :roll:
---------------------------------------------------------------
NB:
>Toshiba Satellite P50B (new 2014)
>Toshiba Satellite A-300 (6 years and still run ...)
>Toshiba Tecra A8 (sweet dreams)
Mob: NOKIA Lumia 625
Auto: Ford Fiesta (MK6)
C3luar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 29. 12. 2012 22:19

Tak jako určitě, ale není olej jako olej, ikdyž má stejnou specifikaci a je prostě možné, že těm motorům nesvědčí. Já jsem taky vyzkoušel asi 5 olejů stejné speciofikace a nejklidněji motor drandí na ten Mobil tak ho tam prostě liju.

Ono zase u majitelů T5 nebo 2.5T Volvo bych asi úplně nečekal, že se komplet vyserou na údržbu.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod ka-spel 29. 12. 2012 22:37

simdriver píše:Tam bych potom doporučoval projít FUN fora značky, pro kterou se rozhodneš. Pokud to bude BMW, tak BMWklub, pokud Alfa, tak Alfisti a podobně. Lidé, kteří jsou na FUN forech déle, jezdí na srazy a podobně a potom na jejich forum v inzerci nabízejí auto, je to mnohonásobně větší jistota, že to auto bude udržované, než od bazárníka. Přecejen, kdo je nemocnej a svoje auto miluje, rád s ním jezdí a kartáčkem na zuby leští zákoutí kol, ten asi tomu autu dává i víc, než co potřebuje :)

Moje řeč a navíc narozdíl od garáže přiznají problémy, závady, probírají řešení. Neprsí se tím, že jeden má lepší značkou než druhý. Lze tam dohledat historii konkrétního auta a najít opravdu vymazlený kousek. A vybrat i tuzingem nesprasený auto.
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod ka-spel 30. 12. 2012 01:46

Jelass píše:Tak auto kupuje tazatel a jestliže prostě té dané značce nevěří, tak proč by do toho měl dávat svoje prachy. Spousta lidí si taky třeba nekoupí telefon Huhňawej, ptž si myslí, že je to sračka.... To už mu můžeš rovnou doporučit motorku.

No s těma mobilama je to úlet. To je dost o tom být in za každou cenu. Zrovna Huawei je v mobilních technologiích dost in a běží na něm většina sítě GSM nejen u nás. A v mobilech poměr cena / výkon má super. Ale auto není jen o tom se s ním ukazovat, auto i jezdí. To není jak u mobilů, kdy znám spoustu lidí co má nabušený mobil s androidem za 15 litrů a přitom nemá ani účet na googlu a potažmo google market... a mimo default aplikace nemá tucha, že je něco dalšího. Obdoba ifouňáci. Vystačí si s tím co jim tam výrobce nainstaluje a hlavně jsou trendy. To je jako mít noťás za 50 litrů, trendy, barevný s doplňky a psát na něm dokumenty v notepadu a mít mail na seznamu přes modré IE. :mrgreen:
ka-spel
Inventář

Odeslat příspěvekod mira_x 1. 1. 2013 16:29

Zdravím pánové,
tak se naše hledání posunulo. Včera jsme v Brně prošli AAA auto a Eurocar. V áčkách neplánuji auto kupovat (pracoval tam kamarád a vím jak to tam chodí), ale na kukačku jsme tam zašli. Přivítal nás tam velmi ochotný pán. Prošli jsme s ním auta, která nás zaujala a výsledek je: Alfa Romeo 159 ne... z exteriéru perfektní - interiér toho co tam měli - tragédie - majitel byl asi solidní prase - omlácené vše co jde, sedačky hnus. U jiných to může lepší, ale stejně Alfa padá. Neudělala dobrý dojem.
Volvo V50 - pěkný auto, ale s prvotní investicí mimo naše možnosti.
Zklamání z toho, že na webu áček inzerují v Brně právě teď 17 Avensisů, v reálu tam není ani jeden!!!! Výběr Toyoty nám prodejce v Áčkách schválil, s tím že nám jí budou "hledat" a ozvou se nám pokud nějaká přijde, ale jestli prý najdeme dobrého Avensise s ověřeným nájezdem někde jinde, nemáme váhat. Je to prý nadprůměrný držák a málokde se vidí stát dlouho k prodeji.
Poslední rada - nečtěte všechny recenze, nebo budete celý život chodit pěšky. :)
Celkový dojem z áček - auta co inzerují na netu ve skutečnosti nemají, ale prodejce ochotný a i přes to, že on sám preferuje francouze nám žádného nevnucoval, naopak nás podpořil ve výběru japonce a doporučil automatickou převodovku - do té doby nás to vůbec nenapadlo... Auta z koncernu VW nedoporučuje.

EuroCar - prodejce miluje koncern VW - přes to nám doporučuje Toyotu Avensis jako kvalitní spolehlivé auto. V nabídce mají jen jednoho - najeto 290 tisíc kilometrů, 2.0D, cena 110 tisíc - připouští, že kilometry můžou zákazníka odradit. Má pravdu. Interiér auta sice vypadá nepoužitě - neskutečně zachovalý. Exteriér je lehce oťukaný, ale na 300 tkm taky nevypadá. Pokud prý kdekoliv uvidíme Avensise s ověřeným nájezdem a dobrou cenou - neváhat. Je jich silný nedostatek. Dále prohlížíme Corollu Verso - zaujala nás. Sice nepotřebujeme rodinné auto, ale určitě zůstane v hledáčku.

Nedalo mi to - pročetl jsem Toyota fórum a benzin od Toyoty všichni doporučují až od července 2005 - do té doby výrazné problémy se spotřebou oleje - řeší se to nákladnou opravou motoru.

Omezil se nám výběr tedy na:

Toyota Avensis - bral bych cokoliv, ale asi nejraději benzin 1.8 nebo 2.0
Toyota Corolla Verso - motory stejně jako Avensis
Toyota Auris - pohybuje se od 150 tisíc - je to opravdu mazel a v rodině jednoho máme - v benzinu 1.6, já bych ho klidně bral i s dieselem (rozhodně ne tu 1.4, ale 2.0 nebo 2.2 klidně)

a otázka dne - automat ano nebo ne? Prý je to jistější nákup ojetiny - menší riziko nevhodného chování k motoru, ale vyšší prvotní investice - výměna spojky??? V áčkách to borec odhadl na 35 tisíc Kč.

Co tomu říkáte?
mira_x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aikoN 1. 1. 2013 16:33

Já bych se z důvodů vyšších servisních nákladů na automat vykašlal.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 1. 1. 2013 16:46

Jaké konkrétně náklady máš na mysli? Výměnu oleje a filtru každých 60 tis. km? Jinak automat žádný speciální servis nepotřebuje, vyjma CVT, tomu bych se vyhnul.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod Honza42 1. 1. 2013 17:10

Avensis v benzínu? Naprosto minimální nabídka na trhu. Takže nemáš prakticky žádný výběr a prodávající nemusí čelit konkurenčnímu tlaku na snížení ceny.
U jiných masovek je nabídka obrovská, vybereš přesně to co chceš ohledně stavu a výbavy. Navíc když si počkáš, tak se dočkáš, že někdo nechce prodávat auto rok a nasadí proto příznivou cenu.
Takže vysoké ceny Avensisu nemusí zamenat, že je to kvůli nějaké vysoké kvalitě. Prostě jen exotická opice je dražší než kočka domácí.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 1. 1. 2013 17:10

Tak obecně považuju automaty za méně spolehlivé, než jednodušší manuální převodovky. Konkrétně myslím třeba repasi.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod mira_x 1. 1. 2013 17:21

Honza42 píše:Avensis v benzínu? Naprosto minimální nabídka na trhu......Prostě jen exotická opice je dražší než kočka domácí.

Projdi si fóra různých značek - tam si můžeš lehce přečíst jak to s tou spolehlivostí je přímo od majitelů. Rozdíl tam prostě je....
mira_x
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka