Koupě auta - okolo 150 tisíc Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mira_x 28. 12. 2012 00:46

Dobrý den,

sháním spolehlivé auto okolo 150000,- Kč. Využití 70% dálnice/rychlostní silnice - zbytek město.
V autě se potřebuje moje přítelkyně naučit jezdit - dostane tedy chudák ihned po koupi trošku za uši :nenapadne

Nechci do auta dále investovat - plánuji ho mít dočasně - tedy cca. 2 roky. Plánuji najet celkem do 50 tkm.

Líbí se mi Toyota Avensis, Mazda 3 - celkově japonský auta, ale nebráním se v podstatě ničemu kromě Fiatu, Renaultu, Peugeotu, Citroenu. Nejsem ovlivněn jen jejich pověstí, ale bohužel i zkušenostmi v rodině.

Chci auto hlavně bezpečné - vím, že nejbezpečnější je tank, ale byl jsem u pár nehod a například střet Octavie a Dacie Logan o rozdílu v bezpečnosti aut přeci jen něco málo napověděl.

Děkuji za každou radu, tip....
mira_x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 28. 12. 2012 00:51

Motorizace, velikost?

Největší kus auta seženeš třeba C5 hdi, celkově vcelku OK, Avensis bude nic moc, slušná Corolla E12 1.6vvti nebo Civic 7G 1.6vtec. Mazda má špatnou 1.6i, pak až 2.0i myslím.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod mira_x 28. 12. 2012 01:03

Velikost - pohodlné cestování pro 4 dospělé osoby. Zavazadlový prostor přiměřeně - nepotřebuji transit, ale kufr Toyoty Yaris mi nestačí.
Motor - výkon alespoň 85 kW. Od Toyoty bych bral asi jedině benzin, ale pokud máš tip na kvalitní diesel - nebráním se.

Corolla se mi celkem líbí. C5 určitě ne - psal jsem už výše - bez francouzů prosím.
mira_x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 28. 12. 2012 01:28

Moje krevní skupina :D

Na druho ustranu ale musím říct, že jtd s hdi je asi to nejlepší co teďka lze koupit v naftě a třeba tu C5 1.6hdi má táta z r. 2006 a uplně v pohodě + znám další spokojené majitele. A to auto vzhledem ke komfortu a velikosti je za super peníze.

Každopádně Toyota a diesely 2.0D těch ca 85 a 93kw - v pohodě, jeden má řetěz, slabší myslím řemen. Jinak do R. 2006 problémy s vvti motory, horko těžko se dozvíš u kterého to bylo odstraněno. V Corolle 1.6vvti se to ale docela vyhýbá, z rodiny vím, že s tím nebyl problém. U Avensisu to znamená jít do přímosvstřikového 2.0i, kde snad nebyly nějaké problémy, jen je potřeba počítat s dvoulitrovou spotřebou.

Jinak s Civicem 7G jsem jel jak v naftě, tak s 1.6i, oboje v pohodě, 4 dospělí se tam přepraví uplně v pohodě - auto nemá střed. tunel, má rovnou podlahu. S Accordem 2.0i jsem jel taky, ostatně i s 2.2cdti. 2.0i mě vůbec nenadchnul, spotřeba 8.5L.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 12. 2012 02:23

Focuse, ten na tom byl a je s bezpečností celkem dobře.
(Volvo nedoporučuju, páč je nerad vidím v rukou začátečníků :mrgreen: Kdo má po nich ty otlučený krasavce kupovat)
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod 3MPS 28. 12. 2012 07:49

Mondeo III 1,8 92kW.
Levný, velký, laciný servis, pohodlný, bezpečný, dobrá spotřeba, velká nabídka.SLušné úrovně výbav (Ghia má vše, co potřebuješ).

Máme v rodině, vím.
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod simdriver 28. 12. 2012 09:01

Ahoj, za mě Alfu 159 SW 2.4 JTD. Bohatá výbava, nádherný design a sakra dobrej motor a podvozek. Třeba tu : http://www.sauto.cz/osobni/detail/alfa- ... oFrom=list nebo BMW řady 5 ( E60 ). No a pokud chceš předražený poruchový tuctovky typu VW, Audi, škoda a podobně, ale to asi ne dle tvého příspěvku
Alfa 159 Sportwagon TI, BMW M3 E92 Hamann
simdriver
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 28. 12. 2012 09:15

Motor 2:4jtd super, spotřeba ale na úrovni 2.0i a další díly dražší než u Jap.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod JardaB 28. 12. 2012 09:18

Moje spotreba 2.4JTD je 2 litry pod urovni 1.8i v Mondeu, zas tak bych to neprehanel...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Jelass 28. 12. 2012 09:20

Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod simdriver 28. 12. 2012 09:30

Tak spotřeba je téma, kde se nikdy nedá určit jasnej výsledek. Co člověk to jinej styl. Například minulej rok jsem s 2.4 JTD ( 200 koni ve 159 ) projel Itálii, přes sicílii a zpět ( Celkem 5480 km ) po německu 160 Km/h a Rakousko a Itálie předpisově ( dálnice 130, okrsky 90 ) a průměr dle PP ve čtyřech lidech a z bagáží 5,4 reál 5.9. Jinak můj styl jízdy je dost svižnej tak jinak mám průměr 7,5 kombinovanej. Pokud jezdím jen město třeba tak ano, jsem na 9 ti litrech, ale to jezdím po Plzni ve špičcce. Samozřejmě 2,4 a 200 koní si určitě vezme víc, než 1.9 a 150 koní. Pokud chce o litr až litr a půl nižší spotřebu, může sáhnout po 1,9 JTDm 110 Kw
simdriver
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 28. 12. 2012 09:34

Spíš jde o to, že 156 jezdívá v pohodě za 6, ale u 159 je problém se dostat na 8. Jasně, je tam 30PS nebo kolik rozdíl, ale i tak je to dost a jezdit s naftou za 8-9L je už kontraproduktivní, ikdyž je fakt, že jízdní dynamika je velmi slušná.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod simdriver 28. 12. 2012 09:48

Tak to bych neřekl. Já měl 156 sportwagon ( Facelift 2,4 JTDm 129 Kw ) a teď 159 sportwagon s 2,4 JTD a rozdíl je 1 litr na sto. Ano, 159 je o 300 Kg težší, ale zase má 5 hvězd, je tuhá, pevná tichá. Všechny auta mají generačně vyšší hmotnost a tím pádem i logicky spotřebu se stejným motorem. Benzíny jsem měl tři vživotě. Octavii 1 1,8 RS ( když jsem chvátal do Mnichova po dálnici, jel jsem co to šlo, stále kolem 220 km/h a spotřeba byla 16,4 /100 ) Pak jsem měl Nissan Primera 2,0 SRI a kombi spotřebu jsem měl vždy kolem 12 litrů a s Hondou Accord 2.0i kolem 12,5 kombinovaná. Te'd s JTD mám dlouhodobou kombinovanou se stejným jízdním stylem jako výše 8,4 což při mém nájezdu 50 000 Km/rok je úspora 4 litry na 100 což je celkem 2000 litrů ročně úspora x cena nafty 35 = 70 000 Kč ročně doma a to je u mě opravdu znát, jestli mít 70 000 Kč za rok nebo nemít. Toto by si měl spočítat každej, samozřejmě každému to vyjde jinak, ale kombinovaně nafta při předpisovém stylu jízdy spapá oproti stejně objemovému benzinu 2 litry na 100 méně. Při svižné a dálniční jízdě i více.
simdriver
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 28. 12. 2012 09:55

Jak jsi psal, každému to vyjde jinak. TO nemá cenu řešit podle jednoho kousku, Tvého konkrétního nebo mýho kámoše. Relevantnější je to asi na tom Spritmonitoru na kterej jsem dal odkaz.

JEn nevím, proč píšeš, že máš kombi 7.5 a ´´teď´´ 8.4L.

Každopádně naštěstí po desetiletí nadváhy se již začínají nové modely zeštíhlovat.

Ten Accord byl v pořádku vůbec nebo jsi jezdil jen ve městě? :D
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod simdriver 28. 12. 2012 10:03

Všechny moje auta byly v pořádku, jsem Automechanik tak si o ně dbám. Jedinné co není v pořádku a vím to o sobě je moje těžká noha na plynovém pedálu. Když mám zrychlit ze zatáčky tak nezrychluju pomalinku v klídku ale podržím to. Prostě baví mě to, rád využívám možnosti auta a tak to dělám. No jo no, jezdím republiku motokár tak mě neba zrychlovat pomalinku a jet kloubouk styl no, ale s tím nic neudělám. A říkám upřímě, jsem benzínovej nadšenec, zvuk, možnost to točit a podobně miluju, ale jsem i realista a rozdíl výše popsaný v mé peněžence hovoří ve propěch Dieselu. Takže tak no

K té kombinované spotřebě: 7,5 mám za nějakejch 80 000 km, 8,4 od zaří do teď. Zima se trochu projevila a teď je¨zdím mnohem více město než v létě.
Naposledy upravil simdriver dne 28. 12. 2012 10:06, celkově upraveno 1
simdriver
Nováček

Další stránka