Nový Fluence X C-Elysée X IX20

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 22. 12. 2012 12:27

Mám na výběr tyto tři auta. Fluence X C-Elysée X IX20. Malým prostorem a vyšší cenou mi jiné nové auta moc nesedí.Které z těchto aut bude spolehlivější, komfortnější na českých cestách a bude mít levnější provozní náklady?
U Fluence je to základní verze, u IX20 trikolor v akci a u C-Elysée je to základ + klíma.

Deadline (duben 2013) na nákup auta už se blíží, tak musím něco vybrat. Prožít další léto s Felicií, tak mám na rozvod zaděláno :-D
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 12. 2012 12:55

fluence zaklad, kdy nema ani automatickou klimu... no nic moc ;) kdyz muzes lehce priplatit a mit vybavu o ktere se ti za stejne penize u jinych automobilek ani nesnilo...
-dvojzonova klimatizace
-bez klicove odemykani a zamykani(startovani samozrejmne taky)
atd...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Jelass 22. 12. 2012 13:11

Nechceš pročíst Kibitzovo téma? :D Ix20 má problémy se zadní nápravou myslím pročti net, je toho dost. Fluence je oproti Citronu obřík, všechno to jsou lowendy.

Po zkušenosti z Kibitzova tématu si ale myslím ,že není nad osobní zkušenost.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod dushanski 22. 12. 2012 13:13

tak mu navrhnem rovnou thálku, ať to nemusí celý pročítat, ne?:-P
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod S-Tony 22. 12. 2012 13:20

Thálii nechci. Já bych byl pro Fluence, vzhledem k motoru.
Protože je pravda, že u Fluence má už cenu spíš vzít Techno Feel za 264 900.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 12. 2012 13:35

presne tak idealni je vybava techno feel, davaji snad k tomu i ten paket senzoru vzadu, roletek na okynka a automatickou kartu ... coz je uplne super ...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod quasimoto 22. 12. 2012 13:46

Osobne by som kludne bral aj Fluence COnfort.

V SR je rozdiel 1300 Eur za dvojzonovu klimu, parkovacie senzory a handsfree, co mi pride dost. A navyse sa mi nepacia cierne spataky a disky.

Z tohto vyberu som inak za Fluence.
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 12. 2012 13:51

ja osobne bych to videl ze ty cerne ALU 16" bych nechal na zimu a na leto by to chtelo 17"
jinak ohledne te vybavy je to samozrejmne podle kazdeho cloveka co chce... me i tech 1300EUR prijde dobre za ty veci a kdyby nebyly tak bych jiste litoval celou dobu auta :)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Heini 22. 12. 2012 13:51

Nebo se rozveď a ještě ušetříš.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 12. 2012 13:52

:D

-- 22. 12. 2012 12:52 --

ale nemyslim ze mu o tojde, jinak by prece nevybiral
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod sprint 22. 12. 2012 13:56

Když Fluence, tak dvoulitra.
Opel Astra 1.4T
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 12. 2012 13:57

ee

-- 22. 12. 2012 12:58 --

i kdyz vlastne proc ne, ale mam pocit ze je drazsi snad o 30-40tis kc... a zere tak o litr az dva vice...
ze bude mit vykon nekde jinde je vec druha, ono taky zdali fluence ma na to dobry podvozek...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod sprint 22. 12. 2012 14:04

Připlatil bych xenony, vyhřívaný sedačky a soundsystem a za 375 mám velký auto v plný.
Opel Astra 1.4T
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod S-Tony 22. 12. 2012 14:05

Sprint: tak si přplať. Ale já to budu mít na splátky a nechci platit více jak 4 tisíce po dobu 4 let. S tím vkladem co na to mám to vychází na celkem maximálně 250 tisíc. Víc to stát nemůže.

No Thalia v plné výbavě vypadá taky slušně. Na leasing za 150 + nějaké poplatky a úroky, ještě jsem nepočítal kolik se celkem zaplatí.
Ale to auto se mi moc nelíbí, a ten motor co v tom je taky docela průser. To by bylo trápení. Sice je to asi dejme tomu o 80 tisíc levnější než Fluence a to je dost peněz.

Co zásadnějšího ze dá Thalii vytknout? :hm
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod gewehr 22. 12. 2012 14:12

Ja osobne po vyskusani by sok preferoval Renault Fluence. Z tych aut sa tvari nakmenej lacn a na trhu uz par rokov je. V kazdom pripade by som sa ale zamyslel ci nove auto vobec kupovat ked to ma byt na splatky. To by som skor hladaj nejaku mladsiu jetinu. Kupovat auto na splatky/leasing ak to pocas zivotnosti nezaraba je blbost.
gewehr
Inventář

Další stránka