Koupě auta v zahraničí s půlročním používání v dané zemi

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod majklb 25. 8. 2012 17:31

Zdravím, mám asi dost specifický dotaz, na který jsem nenašel zatím žádnou stránku ani diskusi. Chci se zeptat, jestli někdo nevíte, jak to lze udělat, když jedu na půl roku do zahraničí, konkrétně Belgie a chci si koupit tam auto s tím, že ho tam budu nějakou dobu používat a normálně s ním jezdit a poté bych si ho přivezl zpět do Čech, jak to lze udělat? Máte s tímto někdo zkušenosti?
majklb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 8. 2012 17:39

Jestli budes mit ceske obcanstvi tak musis prihlasit tady a i tady pojistit.
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod majklb 25. 8. 2012 17:42

No to samozřejmě budu mít. Takže s tím jako dojet do Čech a tady přihlásit? jiná cesta, nějaká schůdnějši bez cestování zpět, není?
majklb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 25. 8. 2012 17:45

Jean ViC píše:Jestli budes mit ceske obcanstvi tak musis prihlasit tady a i tady pojistit.
To si nemyslim, ze je pravda pokud to bude v zahranici provozovat dele nez 180 dni. Jsem o tom presvedcen.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod robbert 25. 8. 2012 18:30

myslím, že má pravdu evlo. jen ta doba se bude stát od státu lišit. každopádně počítám, že pokud bude v zahraničí déle než 90 dnů bude potřebovat povolení k pobytu či pracovní povolení a tedy by neměl být problém auto v dané zemi podle místních předpisů přihlásit. Pak ho normálně odhlásí a převeze do ČR, kde jej bude přihlašovat jako jakoukoli ojetinu...

Detaily musí být podle belgického práva. ;-) Zkusil bych když tak dotaz na ambasádu v Praze
Zastupitelský úřad Belgického království, Valdštejnská 6, 118 01 Praha 1,
tel: 257533524, fax: 257533750, úřední hodiny: 08:30 - 12:30 14:00 - 17:00
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod majklb 26. 8. 2012 13:55

Aha, tak děkuju. Zjistím si to na té ambasádě. Budu tam studovat, tak nevím přes co by to tam šlo udělat, ale pokusím se to zjistit s tím. Děkuji všem
majklb
Kolemjdoucí